Yeni Sistemde Açık Öğretim Sınavları

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Eğitim
Açık Öğretim
İşletme bölümü 3. Sınıfta okuyorum geçen hafta sonu sınav vardı ve bir çoğumuz okul okul dolaşıp sınavlarına girdiler. Çoğunuz fark etmiştir sınav çok çok basitti.
Öğrenci sisteminden gireceğiniz sınavlarla ilgili kitapları indirerek okuduğunuz taktirde yapılabilecek bir sınavdı. Bu yazıyı niye yazıyorum hani belki sistem çok zor gelmiş arkadaşlar görürde biraz cesaret bulur diye yazıyorum. Ben ikinci üniversite hakkı ile 3. Sınıftan başlamış bulunmaktayım ve üniversite geçmişim olduğu için kredili sistemde belki bana çok kolay gelmiştir. Ama ünitelere çalışırken konuları tekrar etmeniz gerekmiyor okuduğunuz aklınızda kalıyor zaten. Her üniteyi farklı bir Prof. yazmış o yüzden bazı üniteler anlatılmışta anlatılmış ama içersin de sınavda çıkacak asıl bilgiyi bulmanız hiç de zor değil. Hani okursun okursun da hiç bir şey anlamazsın ya öle değil. 4 üniteden sorumlu olmamız ise olayın ayrı güzel tarafı her ünite ortalama 35 sayfa ve bu 35 sayfanın içersin de örnekler gündelik bilgiler falan da var güzel bir anlatım olarak önümüzde o yüzden okurken sıkılmıyor insan.
 
Çalışırken not alırsanız yaklaşık 4 ünite 10 sayfada toplanır ama 2 bölmeli olarak sayfa olarak düşünecek olursanız sayfaları.  O aldığınız notlardan sorular nasıl olur gibi düşünerek çalışırsanız yeterli bir sınav puanı alabilirsiniz diye düşünüyorum.
 
Sınavla ilgili sorunlar var tek sınav için özellikle büyük şehirde sınava giren arkadaşlar açısından şehrin bir ucundan bir ucuna gitmek zorunda kalanlar oldu. Bende mağdur oldum hatta ilk gün ucu ucuna yetiştim. Bazı okulların sınav giriş belgesinde verilen adreslerle Google Map’te aratılınca çıkmaması okulun sitelerinde adres ile ilgili detaylı bilgi verilmemesi hangi dolmuş veya otobüsün oradan geçtiğine dair hiçbir bilginin bulunmaması sınav günü öğrencilere dert oldu.
Zaten sınav giriş belgeleri yayımlandıktan sonra dedim ki bu ne ya! Hemen bir dahaki sınav yerimi yakın bir İl’e aldım hiç olmazsa bir gün öncesinden arkadaşıma giderim takılırım küçük yer olduğundan en fazla 5 dakika geç kalırım. Okulu bulacaktım bulamayacaktım diye derdim olmaz dedim.. Sınav günüde ona göre hazırlanıp yollara düştüm gene de Trafik Otobüslerin doluluğu falan kafamı baya bozdu.
Yani sınavı iyi hoş geçirdik de finallere 1 ay kaldı şurada o yüzden hafta içi her gün 1 ünite hafta sonları 2’şer ünite çalışırsanız notlarınızı da alıp bir üzerinden geçerseniz sınav kolay.
Umarım herkes başarılı olur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!