Word ile Blog Yazmak (Blogger için) Daha Kolay İçerik

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Microsoft Word Web Günlüğü Postası Oluşturarak Blog yazılarınızı Word ile Blog üzerinden postalayabilirsiniz.

Word ile yayımlama yaparken bir kopyasını da bilgisayarımızda bulundurabiliyoruz ve bu benim için daha uygun olduğundan dolayı word ile yayımlama yapma konusunda internette Türkçe sayfalarda araştırma yaptım ve pek bir içerik bulamadığım için burada sizlerle paylaşmamın uygun olacağını düşündüm.

Blog ile Word sitelerde anlatılmış ancak Türkçe bir sitede de bilgi bulunması bu özelliği kullanacaklar bakımından yararlı olur umarım. Blogger’ın sırf bu konu için bir eklentisi var. Eklenti gene blogger buzz içersin de verilmekte bu eklentiyi kurarak işe başlayabilirsiniz.

Word ile Blog Yazmak Nasıl Yapılır

http://buzz.blogger.com/bloggerforword-office.html adresinden ulaşabileceğiniz eklenti. İndirilen kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmekte.

Ardından Word programını çalıştırarak Dosya>Yeni>Web Günlüğü Postası’nı seçerek oluştura basıyoruz üst sekmelerde “Eklentiler” seçeneğine tıklayarak “Blogger Settings” kısmından kullanıcı adını ve şifremizi girmemiz gereken bir ekrana ulaşıyoruz.

Giriş işlemini tamamladıktan sonra yazımızı upload etmek için Publish(Yayımlamak) seçeneği ile blog başlıklarımız ve hangi bloğumuz da yayımlayacağımızı seçeriz. Daha sonra “SEND” butonu ile blog yazımızı göndermiş oluyoruz. Microsoft Word 2007-2010 İle Web Günlüğü Postası Oluşturarak Blog yazılarınızı Word üzerinden postalayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!