Windows 7 Update Güncelleştirmeler Denetleniyor Sorunu

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Resim 1

Windows 7 Güncelleştirmeler Denetleniyor

Bilgisayarınızda karşılaştığınız Windows Güncelleştirmeleri Denetliyor‘da kalma sürekli aynı şeyi gösterme problemi var ise aşağıdaki denilenleri yapınız. Sorunun nedeni bilgisayarınızın Windows Güncelleme -Windows Update Servisinin çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Kayıt defteri veya bununla alakalı dosyalarda meydana gelen bozulmalar sebep olmaktadır.

Ancak bence sorun Windows temelli kaynaklanmaktadır. Daha öncelerinde kullanmış olduğum Windows 7 imajında bu sorun ile karşılaşmamaktaydım. Ancak son zamanlar bu problem format attıktan sonra hepsinde meydana gelmeye başladı.

Her neyse sorunun çözümü 64x bit ve 86x (32 bit) işletim sistemleri için ayrı ayrıdır. Sadece kurulum yapmanız gereken dosya değişmektedir.

Sisteminizin Bit türünü Masaüstündeki Bilgisayar girin yani C: D: bulunan kısıma. Orada sağ tıklayın ve özelliklere girin. Sistem Türünde İşletim sisteminizin türü yazıyordur.

32 Bit İşletim Sistemi yazanlar şuradan indirecek. Sayfanın biraz ortasında Dili Seçin:Türkçe Olacak İndire basın.

 64 Bit İşletim Sistemi yazanlar buradan. Sayfanın biraz ortasında Dili Seçin:Türkçe Olacak İndire basın.

Ancak bu indirdiğiniz kurulumları yaparken Windows Güncelleştirmeleri Denetlemeye devam ediyorsa başarısız olabilirsiniz. Bu sebeple bilgisayarı yeniden başlatın ve açılınca direk bu indirdiğiniz dosyayı kurulum yapacaksınız.

Eğer iyi biliyorsanız bilgisayarı yenden başlatamam diyorsanız. Başlat’ı açın services.msc yazın enter’e basın açılan ekrandan Windows Update’yi bulun durdur diyip yükleyin. Sonra başlat demeyi unutmayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!