Windows 8 Wifi, Kablosuz Açılmıyor “Kapalı” Sorunu Çözüm

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 23-09-2016

Geçen yolda karşılaştığım bir arkadaşımın bilgisayarının wifi tuşuna bastığında kablosuz ağ açılmıyor sadece uçak modunu aktif edip devreden çıkarıyorwifi kapalı sorunu ile başının dertte olduğunu söylemesiyle sorunla ilgilendiğimde sorunun güvenlik duvarıyla ilgili bir çakışmadan wifi ağını devre dışı bıraktığını gözlemledim.

Bu sebeple Win 8 işletim sistemli bilgisayarınızda Wifinin açılmaması sorunu ile karşılaşırsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Maddeler halinde verdiğim adımları gerçekleştirdikten sonrada güvenlik ayarları ile ilgili değişikliğe işlem merkezinde uyarı verebilir bunu da değişikliği kaydet diyerek sorunu tamamıyla çözebilirsiniz.

 1. Öncelikle bilgisayarımızda Windows tuşu ile metro menü denilen başlangıç merkezine giriş yapalım ardından “Denetim Masası” yazarak gelen Denetim masasına girelim ingilizce kullananlar için Control Center da denilebilir.
 2. Bu ekranda sağ üst köşede bulunan küçük simgeler diyelim.
 3. Ağ paylaşım Merkezine giriş yapalım.
 4. Açılan ekranda alt satırda bulunan Sorun Gider’e girelim.
 5. Ağ bağdaştırıcısını seçelim.
 6. İlerle diyelim.
 7. Kısa bir sorun arama işlemi sonrasında Sorunları Çöz gibi seçenekler çıkarsa seçelim sorun ortadan kalkacaktır.
Windows 8 Kablosuz ağ arama ekranına girerek Hem kablosuz ağların göründüğünü hemde Kapalı Wifi yazan yerin Açık ve Wifi ışığınızın yandığını görürsünüz. Ardından gelen güvenlik uyarılarına da izin ver gibi cevap seçeneklerini seçin. Klay gelsin
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Windows 8 Wifi, Kablosuz Açılmıyor “Kapalı” Sorunu Çözüm” için 10 yorum

 1. selim dedi ki:

  Aynı sorun bende de vardı güvenli modda başlatırsanız eğer gerekli ayarları yapabiliyorsunuz. Daha sonra tekrar başlattığınızda problem çözülmüş oluyor.

 2. hümeyra dedi ki:

  sorun gidericide sorun bulunamıyorsa ne yapabilirim?

 3. Afocan dedi ki:

  Aygıt yöneticinizde yüklü olmayabilir sürücü kontrol etmeniz yazılımını yüklemeniz gerekir kablosuz ağ bağdaştırıcının. Yüklü ise güvenli moda bilgisyar açılırken f8 tuşuna tekrar tekrar basarak girin bu adımları bida deneyin. Bilgisayarı yeniden başlatırken f8 e basın güvenli mod seçeneği gelecektir. Girip yukarıdaki adımları deneyin.

 4. Erdem Topril dedi ki:

  Nasıl Güvenli Modda Başlatacağız ?

 5. ozge dumam dedi ki:

  Soylediklerini yaptim.ancak duzelme olmadi :/

 6. GS Muhammet Karabulut dedi ki:

  abi çok sagol anen bendede olmuşu bu adımları izledim oldu çok sagol

 7. Tuna dedi ki:

  Arkadaşlar bende de oldu ama sizin dediniz olmadı kişisel ayrlardanda baktım kapalı gosterio fakat ordan tıklıom acılmıo

 8. Eren Toğur dedi ki:

  google den buraya geldim, aynı olay benim başıma da geldi ama deneme yanılmayla sorunu çözdüm.

  Şu şekilde ki benim bilgisayar dizüstü casper.İlk önce eski wireles driverini komple kaldırdım sonra casperin sitesinde windows 10 dirveri ni tam indirecektim ki ne göreyim casper benim bilgisayara sadece windows 7 ye kadar driver desteği sunuyormuş bende windows 7 wireless driverini indirim kurdum bilgisayarı aç kapa yaptım sorun çözüldü

 9. Deniz Öztürk dedi ki:

  Aynı sorun bende de vardı. Aygıt yöneticisinden>Ağ bağdaştırıcısı sekmesinde "wifi adapter" veya "wireless adapter" yazan kısım devre dışı ise etkinleştirin. Devre dışı değilse devre dışı yapıp tekrar etkinleştirin. Ben böyle çözdüm.

 10. Sedat dedi ki:

  Yapıyorum ama. Kablosuz özelliği kapalı Düzeltilemedi. Diyor

Bir Yorum Yazın