Windows 8 Wifi, Kablosuz Açılmıyor “Kapalı” Sorunu Çözüm

Kategori:Genel

Geçen yolda karşılaştığım bir arkadaşımın bilgisayarının wifi tuşuna bastığında kablosuz ağ açılmıyor sadece uçak modunu aktif edip devreden çıkarıyorwifi kapalı sorunu ile başının dertte olduğunu söylemesiyle sorunla ilgilendiğimde sorunun güvenlik duvarıyla ilgili bir çakışmadan wifi ağını devre dışı bıraktığını gözlemledim.

Bu sebeple Win 8 işletim sistemli bilgisayarınızda Wifinin açılmaması sorunu ile karşılaşırsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Maddeler halinde verdiğim adımları gerçekleştirdikten sonrada güvenlik ayarları ile ilgili değişikliğe işlem merkezinde uyarı verebilir bunu da değişikliği kaydet diyerek sorunu tamamıyla çözebilirsiniz.

  1. Öncelikle bilgisayarımızda Windows tuşu ile metro menü denilen başlangıç merkezine giriş yapalım ardından “Denetim Masası” yazarak gelen Denetim masasına girelim ingilizce kullananlar için Control Center da denilebilir.
  2. Bu ekranda sağ üst köşede bulunan küçük simgeler diyelim.
  3. Ağ paylaşım Merkezine giriş yapalım.
  4. Açılan ekranda alt satırda bulunan Sorun Gider’e girelim.
  5. Ağ bağdaştırıcısını seçelim.
  6. İlerle diyelim.
  7. Kısa bir sorun arama işlemi sonrasında Sorunları Çöz gibi seçenekler çıkarsa seçelim sorun ortadan kalkacaktır.
Windows 8 Kablosuz ağ arama ekranına girerek Hem kablosuz ağların göründüğünü hemde Kapalı Wifi yazan yerin Açık ve Wifi ışığınızın yandığını görürsünüz. Ardından gelen güvenlik uyarılarına da izin ver gibi cevap seçeneklerini seçin. Klay gelsin
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm