Windows 7 Saydamlık Sorunu Aero Peek Nasıl Çözülür

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Eğer bilgisayarınızdaki pencereleri yani Aero özelliği gitmiş ise yapmanız gereken en garanti çözüm kayıt defterinizden bir kaç değer değiştirmek. Bu şekilde Saydamlık Sorunu Aero Peek sorununu çözebilirsiniz.

Saydamlık Sorunu Aero Peek

Öncelikle Windows+R açılan kutuya regedit yazıyoruz tamama basıyoruz yada C:Windows konumunda Regedit dosyasına ulaşıyoruz. buradan izleyeceğiniz adres şurası
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsDWM sağ panelden CompositionPolicy’ye çift tıklayın ve değerini 2 yapın. Eğer bu değer yok ise sağ panelde boş bir yere sağ tıklayarak Yeni>>Dword değerini ekliyoruz ismini CompositionPolicy olarak girip değerini 2 yapıyoruz. Diğer girdimiz  Composition değerini 1 olarak ayarlıyoruz. Eğer composition değeriniz yok ise Dword ekleyin Composition adını kullanarak değerini de 1 olarak ayarlayın. regedit dosyamızı kapatıyoruz ve Başlat, tüm programlar Donatılar Komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz.

Komut satırımızı cd.. komutunu kullanarak C: dizinine düşürüyoruz. Ardından net stop uxsms  kodunu yazıp enter ve net start uxsms kodunu yazıp Enter’a basıyoruz bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz sorun düzelecektir.

Eğer sorununuz düzelmedi ise ekran kartınızın sürücüsünün yüklenmemiştir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!