Win32.Gen.Sality Virüsünü Silme Kaspersky Rescue Disk İndir

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

İndirmelerinizin sonuna gelip kalması %99 da kalması veya internet üzerinden indirme işlemlerinizin takılmasının iki sebebi bulunmaktadır biri Win32.Gen.Sality virüsü diğeri modemin Firewall yani güvenlik amacı ile kullanılan yazılım.

Ancak bu sorunun neden kaynaklandığını tam olarak anında anlamak isterseniz bilgisayarınızdan Internet Explorer veya diğer tarayıcılarınız ile Google üzerinden kaspersky sitesine girmeye çalıştığınızda ortaya çıkacaktır.
Eğer siteye giriş yapılabiliyorsa modem kaynaklı.
Siteye giriş yapmıyorsa Virüs Kaynaklıdır.  (Torrent manager gibi, Download Manager vb. uygulamalarla da Kaspersky’ı indiremezsiniz)
Bu virüs hakikaten sistemden temizlenmesi zor bir virüs olup kayıt defterinizi ve bazı sistem dosyalarınızı etkileyerek virüsü silseniz dahi bilgisayarın bir çok özelliğinin çalışmamasına sebep olmaktadır.
Bilgisayarınıza Kaspersky İnternet Security’yi bir başka bilgisayara indirip kurulum dosyasını virüslü bilgisayarınıza kopyalayıp kurulum yapabilirsiniz. Ancak Usb’niz de virüse teslim olacaktır bu sebeple virüssüz bir bilgisayara Usb belleğinizi boşaltarak daha sonra kopyalama işlemi bitiminde Flash belleği virüssüz bilgisayarınıza takmadan önce o bilgisayara da Kaspersky kurup Güncellemesini yaptıktan sonra Kasperskyın tarama yapabileceği modda iken usb yi takıp içindeki virüsü temizlemeniz gerekmektedir.
Neyse Eğer önemli bir bilginiz varsa bu bilgileride usb ile alın ve başka bilgisayarda kaspersky ile tarattırın.
Ardından virüslü olan bilgisayara Kaspersky yani Kis ile tarattırmak için kurulum yapın. Ancak Kis’i kursanız dahi virüs bu programın çalışmasını engelleyebilir.
Eğer böyle bir durumla karşılaşmazsanız şanslısınız. Eğer Kaspersky’a da izin vermiyorsa Kasper Sky Rescue Disk kullanarak bilgisayarınızı Kaspersky işletim sistemi ile açarak taratma yapmanız gerekmektedir. Ayrıca bu işletim sistemi ile bilgisayarınızdaki verileri güvenli bir şekilde çekebilir internet bağlantısı ile En Güncel Virüs Databasesini alabilirsiniz ve bilgisayarınızı Kis ile tarattırabilirsiniz.
Ancak bu işlem iki yollu çalışmaktadır.

Kaspersky Rescue Disk Kurulumu ve Kullanımı;

Usb bellek ile Kaspersky Rescue Disk
Cd yardımı ile Kaspersky Rescue Disk
Tabi bu tercih size kalmış.
Tüm yazılımları yine programın sitesinden virüssüz cihazınıza indirerek gerçekleştirebilirsiniz. (Rescue diski belki farklı yollar ile virüslü bilgisayarada indirebilirsiniz. Ama sadece Rescue Diski.

Kaspersky Rescue diski virüslü bilgisayarda cd’den çalıştırmak için şu adreste bulunan CD imajını (.iso) indirebilirsiniz. (You can download diye başlayan satırın içerisindeki likten indiriyoruz.) İmajı Daemon Tool ile sanal sürücüye yerleştirerek Cd kopyalama programları ile bu sanal sürücüdeki imajı Cd’ye yazdırabilirsiniz veya Cd yazma programı ile bu imajı açarak diğer Cd ye kopyalayabilirsiniz.

Ancak Usb ile işlemi yapacaksanız da (önerilir) şu adresteki linklerden Usb’ye kopyalama aygıtını ve Usb’ye kopyalanacak Rescue Diskini indirebilirsiniz. (2. Madde içerisinde download linkleri vardır. Nasıl yapacağınıza dair anlatımlarda o sayfa içerisinde resim ile gösterilmiş)

Ardından bu oluşturduğunuz Rescue Diskinizi bilgisayarın açılışında ilk önce Cd yada Usb hangisinden çalıştıracaksanız seçin (Aynı Format atmak için ilk önce hangi sürücü okunacaksa ayarını yapar gibi) ve ilk ekranda geriye doğru sayan saniye sırasında klavyeden bir tuşa basarak Rescue diskimizi başlatalım.

Dil ayarlarını yaptıktan sonra açılan masaüstünüzden hep C ve D sürücülerindeki bilgileri çekebilirsiniz (ancak tarama yapmadan dosyalarınızı alırsanız virüsleri de çekebilirsiniz) hem Virüs tarama programını çalıştırarak ve internet bağlantınız varsa güncel bir şekilde virüs taramasına başlatabilirsiniz.

Ancak Önemli bir hatırlatma yapmam lazım virüs tarama yaptığınız ve sildiğiniz sırada sistem dosyalarınızda bozulabilir ve Windowsunuzu açtığınızda denetim masası gibi bazı önemli yerler veya dosyalarınızdan bazıları kaybolabilir. Bunun için daha sonrasında sistem onarma veya silinen sistem klasörlerini sadece temizleme yöntemine başvurmanızda fayda var Ancak Güncel versiyon ile tarama yapın yani bilgisayarınızda internet bağlantısı bağlı iken rescue diski çalıştırıp taramadan önce güncelleme yapın. Bilginize. Kolay gelsin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
osman76Afocan Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
osman76
Ziyaretçi
osman76

hocam merhabalar kaspersky pure 3.0 orjınal yazılımını kullanıyorum rescue disk oluştur diyip usb ye kurdurtum sorunsuz ve yeniden başlattım usb den başladı ilk denemem de boot error yazdı 2. sinde usb disk i göstermeme rağmen windows normal başladı yani usb diskten başlatmadı yardımcı olursanız sevinirim windows 8.1 pro kullanıcısıyım

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Tam emin deilim ama windows 8 de usb boot die bi olay var bios da onla usb den başlatma olayına izin vermeniz gerekmekte bence sistemi yedekleyip recovery yapın wondows 8 e