Twitter Girmiyor Açılmıyor DNS Değiştirme Nasıl Yapılır (Pc-Telefon)

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 13-01-2019

Dün gece Twitter’a erişimin kısıtlanması ile Android veya iPhone telefonlarınızdan veya bilgisayar tablet veya masaüstü bilgisayarınızdan Twitter’a giriş yapılamamakta. Telefonlarda Tweetler şu anda alınamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz uyarısı alınmakta.

Ancak sizlere bahsedeceğim yöntemler ile istediğiniz cihazdan dilediğiniz gibi erişime kısıtlı sitelere erişim yapabilir DNS’i değiştirerek dilediğiniz siteye veya uygulamanın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Şebeke’den bağlı iken yani Turkcell Vodafone Avea internete ile bağlı iken Twitter’a Nasıl Gireceğinizde dair yazının sonunda bilgiler vereceğim.

Öncelikle Masaüstü veya bilgisayarınızda yani Windows işletim sistemine sahip cihazlarınızda yapabileceğiniz DNS değiştirme yöntemini şu adreste bahsettiğim şekilde gerçekleştirerek rahatlıkla giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ancak Unutmayın Laptop veya Masaüstü PC’de Twitter’a Dns değişikliği yaptıktan sonra girebilmeniz için bilgisayarda oturumu veya bilgisayarı bir kez kapatıp açmanızda fayda var.

Gelelim Telefonlarda yani Android İşletim sistemli ve iOS işletim sistemli samsung veya iPhone’larda Twitter’a giriş yapmak için Dns değiştirme Yönteminden Bahsedeceğim

Wifi’den Bağlı iken Dns Değiştirme (Android ve iPhone):

Programsız bir şekilde sadece Wi-fi Kullanırken Yapılabilmekte. Bunun içinse Telefonunuzda yapmanız gerekenlerden Ayarlar>Wifi’nin açma kapama kısmına değilde Wifi yazısının üzerine dokunun Buradan bağlı olduğunuz Wifi isminin üzerine bir müddet basarak Ağ Yapısını Değiştirin basın.

Resim 1
Twitter Dns Değiştirme Android-1
Resim 2
Twitter Dns Ayarı Android-2

Wi-Fi üzerine basın ve Ağ yapsını değiştire basın

Resim 3
Twitter Girmiyor
Dns Değiştirme Android-3
Resim 4
Twitter Açılmıyor
Dns Değiştirme Android-4

Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu dolduralım ve Ip ayarları kısmında DHCP olan ayarı Staik olarak değiştirin.  Daha sonra ağaşı kısıma doğru sürüklediğinizde DNS 1 DNS 2 olan kısımları Sırası ile
DNS 1: 208.67.222.222
DNS 2: 208.67.220.220
olarak yazın ve Kaydet butonuna basın.

Ancak bu işlem sadece bir kablosuz ağı etkileyecektir. Başka Kablosuz yani wi-fi den bağlandığınızda bu işlemi bağlandığınız ağ için tekrar etmeniz gerekmektedir.

İphone’larda Wifi’nin DNS değişikliğini yapmak için şu yazıma göz atabilirsiniz.

Bu işlemleri gerçekleştirdiniz ancak Avea Vodafone Turkcell’den Twitter’a girmek içinde yukarıdaki işlemleri yapamazsınız ancak Android’ler için Google Play Store’dan ve iPhone’lar içinse AppStore’dan edineceğiniz Hotspot Shield VPN uygulaması ile şebeke üzerinden bağlıyken de DNS değişikliği yapabilirsiniz.

Bunun için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Uygulamayı Telefonunuza indirip Bağlantımı Koru ve Uygulamaya gerekli izinleri verdiğiniz taktirde rahat bir şekilde Twitter ve Diğer yasaklı veya erişimi kısıtlı uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama ile yukarıdaki Wi-Fi ayarlarını yapmanıza gerek yok ancak pil ve telefon performansı bakımından Hotspot’u kablosuzun DNS ayarlarını el ile yapılandırarak kullanmak zorunda kalmaktan kurtulabilirsiniz. (Ama sadece Wi-fi’de) Telefonunuzun bildirim çubuğunda Hotspot simgesi yeşil iken Twitter açılacaktır. 
;
Android iPhone Telefonlarda, Tabletlerde veya Bilgisayarda Programsız Kotasız Ücretsiz Reklamsız Bir Vpn Ağı Kurmak için Bu Yazıyı ve İçerisindeki linkleri Takip Edin. (Bu şekilde Twitter Youtube gibi sayfalara erişebilirsiniz. Hem Telefondan hem Bilgisayar ve Tabletten.)

Twitter DNS ile Girişlerle Uğraşmayın Şu konudan Bilgisayarda Twitter’a girmek hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. TIKLAYIN.

Android Telefonlar için bir farklı yöntemde VPN ONE Click’tir Uygulamayı açtıktan sonra Rastgele Bağlanı Seçin Reklamsız Vpn Uygulamasıdır Gayette hızlıdır.

Ayrıca Bu uygulamlarla Youtube’a da girebilirsiniz. Kısacası DNS değil VPN kullanınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Huseyin Can Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Huseyin Can
Ziyaretçi
Huseyin Can

bu videoda dns değiştirme anlatılmış https://www.youtube.com/watch?v=xKAxEuSFEsg

trackback

[…] Yada Bilgisayar İphone İpad Android cihazlarda DNS değişikliği yapmak isteyenler ise şu konuda… […]

trackback
Telefon Twitter'a Girmiyor Açılmıyor Dns Değiştirme Nasıl Yapılır - Afolog

[…] Twitter DNS Ayarlarını Yapmak için tıklayın. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz… […]