Whatsapp Mesajlarını Bilgisayardan Okuma – .crypt Uzantılı Dosyaları Açmak

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 13-01-2019

Özellikle Samsung S3 S4 S5 mini Android işletim sistemli telefonlarınız da bulunan whatsapp yedeklerinizi bilgisayarınızdan okuyabilmek için (msgstore.db.crypt dosyalarını açmak için) yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

İnternette konuyla iligli olarak yabancı forumlardan başka pek yardımcı olabilecek bir yazı göremediğim için bu başlık altında detaylıca ve basit bir şekilde toparlamak istedim.
Öncelikle bilgisayarınızda ihtiyacınız olan programları vereyim.
1. Activestate sitesinden gerekli kurulum dosyasını indirelim.
2. Gerekli Rar Dosyası. Açılan penceredeki Whatsapp adlı dosyaya tıklayıp sağ alttaki Aşağı ok indire basalım.
Yukarıdaki dosyaları indirdikten sonra kurulum esnasında yapmanız gereken iki olay bulunmaktadır.
Python yani birinci linkteki programı kurarken bilgisayarımızda Kesinlikle C:Program Files (x86) Dosyası içerisine Python27 şeklinde bir klasör oluşturup içerisine kurulumu yapmamız gerekmekte. 
Bilgisayarım C: Program Dosyaları (x86) veya Program Files (x86) Klasörü içerine Yeni klasör oluşturup ismini Python27 olarak ayarlayalım.
Aşağıdaki resimlerde de görebileceğiniz gibi kurulumu yaparken kurulumun yapılacağı dizini oluşturduğumuz Python27 klasörüne olacak şekilde ayarlayalım.
Resim 1
Python Kurulum
Ardından programın kurulacağı dizini Browse butonundan açılan ekranda gösterelim. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
Resim 2
Python Kurulum

Bu pencerede yukarıda da bahsettiğim gibi Python27 klasörü içerisine kurulumu yapacağımızı belirtip OK butonuna basalım. Ardından açılan ekrandan Next Butonları ile devam edelim.
Kurulum tamamlandıktan sonra ikinci indirme linkinde bulunan RAR dosyasını açalım ve içerisindeki tüm dosyaları kurulumu yapmış olduğumuz Python27 klasörü içerisindeki Scripts klasörüne çıkartalım. (C:Program Files (x86)Python27Scripts) Sıkıştırılmış dosya içerisindeki tüm dosyaları çıkarttıktan sonra bir kaç işlemden sonra Whatsapp mesajlarının yedeklerini başarılı bir şekilde açabileceğiz.

Rar Dosyasınıda (C:Program Files (x86)Python27Scripts) çıkarttıktan sonra yapmamız gerekenler Telefonunuzdaki Whatsapp Database’in içerisindeki (msgstore.db.crypt) adlı dosyları veya üzerinde tarih bilgisini de barındıran dosyaları (msgstore-2013-10-28.1.db.crypt gibi) dosyaları alıp Scripts dosyası içerisine kopyalamanız gerekmektedir. (Kopyalamazsanız konuşma içerisindeki resimler görünmeyecektir. Ayrıca msgstore.db.crypt dosyasını kopyalama esnasında aynı dosya var uyarısı alırsanız Kopyala ve Değiştir seçeneği ile devam edeceksiniz. ) Eğer Yanınızda bu dosyaları almak için kablo veya Bluetooth yoksa şu yazımdan da telefonunuzdaki dosyaları Wifi üzerinden nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Resim 3
Whatsapp Database
Daha sonra Scripts klasörü içerisindeki !install pyCrypto dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır diyelim ve gerekli kurulumun bitip Devam etmek için bir tuşa basın yazısı geldiğinde bir tuşa bası son adıma geçelim.(Aşağıdaki ekrandaki gibi görürsünüz.)
Resim 4
Whatsapp Mesaj Açma
Scripts dosyası içerisindeki msgstore.db.crypt veya msgstore-2013-10-28.1.db.crypt gibi Telefondaki Databaseden aldığınız dosyaları whatsapp_xtract_drag’n’drop_database(s)_here adlı dosyanın üzerine tutup sürükleyerek üzerine bırakmanız gerekmektedir.
Bu işlemi yaptığınızda bir kaç saniye içerisinde internet sayfası içerisinde mesajlar açılacaktır. Bu sürükleme işleminden sonra ayrıca Scripts dosyayı içerisine sürüklediğiniz dosyanın isminde bir HTML dosyası oluşacaktır bu Html dosyasına çift tıkladığınızda sürükleme işlemi yapmadan o whatsapp yedeğinizi de rahatlıkla açıp okuyabilirsiniz. (Sürüklenecek msgstore.db.crypt dosyasını whatsapp_xtract_drag’n’drop_database(s)_here dosyasının üzerine bırakabilmeniz için klasör içerisinde dosyayı tutup sayfanın başına getirirseniz fareyi yavaş yavaş klasör başına ilerlersiniz veya sonuna inecekseniz tam tersini yaparsınız. Yapamazsanız Bilgisayarımdan tekrar girerek tekrar scprits dosyasını açarsınız birinden diğerine sürüklersiniz. Yaparsınız inanıyorum)
Ayrıca konuşmalar içerisindeki resim veya video yada ses kayıtları gibi dosyalarıda açabilmek için Telefonunuzdaki Whatsapp klasörü içerisindeki tüm klasörleri (Media, Profile Pictures klasörleri gibi) Scripts Klasörü içerisine kopyalayıp kopyalama esnasında uyarı alırsanız Kopyala ve Değiştir seçeneği ile kopyaladığınızda Html dosyasındaki konuşmalarınız içerisindeki Resim Müzik veya Ses Kayıtlarını da rahatlıkla açabilirsiniz. Ancak Telefonunuzdaki Media klasöründeki veriler silinmemişse.
Umarım Yararlı bir doküman olmuştur kolay gelsin.
Eğer telefonunuzdaki veriler silinmişse bu dosyaları kurtarmak içinde yorum atarsanız yardımcı olabilirim.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

70
Kimler Neler Demiş?

avatar
70 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Busra SariHelp Me !SerkanDarkqameemre Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Busra Sari
Ziyaretçi
Busra Sari

en son işlemde dosyaları whatsapp_xtract_drag'n'drop_database(s)_here a sürükleyip çalıştırmak istediğimde devam et seçeneği geliyor fakat program hata veriyor ve dediginiz sekilde konusmaları acmıyor. resimde yükledim yardımcı olursanız sevinirim

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

yukarıda belirttiğim gibi install pycrypto ya tıkladığınızda altındaki gibi bir ekran aldınızmı peki. eğer tam olarak belirttiğim ekrandaki gibi uyarı almadıysanız sorun yaşarsınız ayrıca başka whatsapp .crypt dosyalarınıda deneyin. bir dosya ile sorunu anlayamazsınız. ayrıca whatsapp_xtract_android.bat dosyasını ve whatsapp_xtract_android_crypted.bat dosyalarınıda çalıştırmayı deneyin (aynı install pycrypto gibi) python programını program files 86x içerisinde python27 dizinine kurduğunuzdan emin olun. şunuda belirtmek isterim bu işlemleri 64 bit işleminde gerçekleştirdim sizin için ayrıca 32 bit işletim sistemlerinde de kontrolünü sağlayacağım tam olarak sorunu anlamak için. whatsapp mesajlarını aldığınız telefonunun markasını ve whatsapp sürümünüde öğrenirsem daha detaylı yardımcı olabilir.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

işlemleri eksiksiz yeniden deneyin herhangi bir problem bulunmamakta yaptıklarınızda bir yanlışlık var

Help Me !
Ziyaretçi
Help Me !

usta 01.12.2013 tarihli konuşmayı sildim database içinde yedeği bulunuyor. programı silip tekrar yükledim dosyanın adınıda değiştirdim yani geri yüklede yazdığım tarihli programı seçtim ve yükledim ama sildiğim konuşmalar görünmüyor. ölüm kalım meselesi silinen konuşmaları görmem lazım bana yardımcı olurmusun.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Dostum dosyayı gönder açalım bi bakalım duruomu göndereyim açılmış halini sana. Yedeği gönder. afocanmail@gmail.com

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

mail adresimden mesaj gönder yardımcı olayım

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

dediklerinizi harfiyen uyguladım html olarak açılıyor ama içi boş çıkıyor. Last message fln yazıyor ama msjlar görünmüyor

Darkqame
Ziyaretçi
Darkqame

Hocam burdamısın bir soru sorabilirmiyim.

emre
Ziyaretçi
emre

kardes zip dosyanı cıkarırken hata verıo bende o dosyanın ıcıne cıkarmıo ama masaustune cıkarıp dosyanın ıcıne ordan kopyaladım. dığer işlemlerı yapıyorum ama erısım engellendı yazıyor
yardımcı olabılırmısın..

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Tüm başarısız olan arkadaşlar anlatımda herhangi bir yanlışlık linkerlde herhangi bir bozukluk yoktur. Emre zip dosyasını indirirken internet bağlantında meydana gelebilecek herhangi bir problemden zip dosyası bozulmuş olabilir. Evet Erişim sorunları vardır bilgisayarınız da bunuda güvenlik duvarını en alt seviyeye çekerek ve kullanıcı hesaplarından Kullanıcı Hesabı Denetim, Ayarlarını Değiştir seçeneğine girerek en düşüğe alın. Yani Hiçbir Zaman Uyarma. Daha sonra Pyton klasörüne dosğru ismi yani python27 olarak Direk C: dizinine kurmayı deneyin. Ardından zip dosyasını python değil Script klasörü içerisine çıkartın. Tekrar ediyorum. Sorun yaşayan kişilerin pclerinde sorunu bu şekilde çözmüş bulunuyorum. Herhangi bir problem yoktur sadece Program Files86 yerine… Daha Fazla

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

o zaman içi boştur yani o gün yedek alınmamıştır veya konuşma olmamıştır.

Heves
Ziyaretçi
Heves

Ben kendi whatsapp ımdaki mesajları değilde erkek arkadaşımın whatsappındaki mesajları okumak istiyorum acaba dediğiniz bu uygulamayı bilgisayarıma yüklersem bu mümkünmü lütfen yardımcı olun

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

64 bit e nasıl yapacaz

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Bişe yapmana gerek yok ben de 64 de yaptım python u program files 86 ya yapıcan olay o kadar

Ayı
Ziyaretçi
Ayı

Iphone ve blackberryde nasıl yapacagız?

deniz
Ziyaretçi
deniz

dediklerinizi aynen yaptım ama !install pyCrypto dosyasını çalıştırınca böyle bir ekran geliyor. yardımcı olursanınz cok sevnrm

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

tamam ardından sürükle bırak kısmını yapıcaksınız ancak Whatsapp'ın facebook'a satılmasından sonra crypt5 olan dosyalar sanırım açılmıyor daha kontrol etmedim.

deniz
Ziyaretçi
deniz

Bende çıkan siyah ekran sizdekiyle aynı değil. Yukarda anlatırken ekranınız bende görünen siyah ekran gibi olmalı demişsiniz ama bende dosya açılamıyor yazıyor. böyle yazdığı için dosyaları sürükleyip bırakınca hiç birşey olmuyor 🙁

bulut
Ziyaretçi
bulut

arkadaslar whatsap yedeklerinin formati degismis .crypt yerine .crypt5 olmus buyuzden artik acamiyorum yardim edermisiniz tesekkurler…

ddd
Ziyaretçi
ddd

.crypt5 uzantılı dosyalar a.çılmıyor. ne kadar uğraşırsam uğraşayım açamadım

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Arkadaşalar whatsapp facebooka satıldıktan sora crypt5 oldu ve yukarıdaki anlattıklarımla artık sadece eski sadece crypt olan açılıyor crypt5 ler değil…

muhammet
Ziyaretçi
muhammet

beni telefonu yeni ahldım hocam general mobile ozaman benimki crypt5 mi şimdi.

muhammet
Ziyaretçi
muhammet

hacam lütfen çok acil yardımınızı bekliyorum.

muhammet
Ziyaretçi
muhammet

ordamısınız

muhammet
Ziyaretçi
muhammet

ewvet ben baktım crypt5 yazıyor peki nasıl açıcaz

muhammet
Ziyaretçi
muhammet

crypt5 için birşey yokmu hocam.çok acil

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Malsf

muhmammet
Ziyaretçi
muhmammet

crypt5 dosyalarını görüntülemek için ne yapmalıyız

muhmammet
Ziyaretçi
muhmammet

hocam size zahmet crypt5 açılmıyor.bunun için nme yapmalıyız..

muhmammet
Ziyaretçi
muhmammet

crypt5 dosyasını nasıl görüntüleyebilriiz lütfen bir açıklama yaparmısınız

muhmammet
Ziyaretçi
muhmammet

hocam crypt5 dosyasını nasıl görüntüleyebiliriz

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Size mail attım oradan kontrol edin crypt5 ile ilgili bi gelişme olursa buradan yayınlarım zaten

muhmammet
Ziyaretçi
muhmammet

hocam çok yazdım ama bir cevap gelmedi.bu crypt5 dosyasını nasıl açıcaz.nasıl görüntülüycez.anlamsız şekiller çıkıyor.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Defalarca cevap verdim amacınız nedir. Yok bir çözüm

Osman Turan
Ziyaretçi
Osman Turan

Hocam merhaba hepsini denedim harfiyen ancak erişim engellendi mesajı alıyorum. Database dosyasını gönderirsem açabilir misin ?

oğuz kaşıkçı
Ziyaretçi
oğuz kaşıkçı

hocam bakın herşeyi dediğiniz gibi yaptım sadece siz 2.7.2.5 pyton kullanmışsınız ben 2.7.5.6. kullandım son sürüm olduğundan onun dışında dediğiniz gibi whatsapp extractör v2.2 kullandım ters tıklyıp yönetici olarak çalıştır diyince 1. resimdeki yazılar çıktı sizinkinden tek farkı benimkinde C:program files(x84)pyton27 yerine C:WINDOWSsystem32C:program files(x84)pyton27 yazıyo yani system 32'yede bağlanıyo ama neden bilmiyorum. ben win 8.1 kullanıyorum android s3'ten alınmış database vardı elimde ve dediğiniz gibi yapınca 2. resimde gördüğünüz hatayı aldım erişim engellendi diyo nedense. yardımcı olur musunuz neden bu hatayı alıyorum? çok iyi ingilizce bimediğimden tam anlayamadım belki buna bakarsanız yardımcı olabilirsiniz: http://whatcrypt.com/ ben denedim ama sorunoluşturdu bide burda… Daha Fazla

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

bende bole bır sorun var kardesım bı cozum varmıdır

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

dostum açmaya çalışıtığın yedek crypt5 zaten onla ilgili bir makale yazıcam az daha sabır…

aliveli
Ziyaretçi
aliveli

kardeş bekliyoruz ne zaman bu sorunu halledeceksin.crypt5 dosyalarını açamıyoruz bir türlü

pulat
Ziyaretçi
pulat

kardeş dosyayı html olarak değil dt dosyası olarak yapıyor. o yüzden açılmıyor.

K Ü B R A :)™
Ziyaretçi
K Ü B R A :)™

Birşey sormak istiyorm benm mesajlarım silindi konuştuğum kişiden mesajları eposta yolu ile aldım fakat ben bunu nasıl whatsapp yüklicm çünkü txt dosyası ile alınmış epostadan

morgan
Ziyaretçi
morgan

crypt7 çıktı ve rootlu teldeki keyi istiyor açmak için açması basti ama key olmadan işe yaramıyor yakın zamanda crpt8-9-10 da görücez arkadaşlar

morgan
Ziyaretçi
morgan

var çözüm yalnız crypted5 i açabilirisniz WhatsApp Viewer ı indirin oradan dosyanızı seçin ve telefonunuza ait maili girin o kısma dosyanız açılır ve tamamını görürsünüz defalarca uğraşmazsınız iyi günler 😉

morgan
Ziyaretçi
morgan

şunuda belirteyim hepsinin her zaman çözümü var bu son çıkanında çözümü var crypt7 nin ve 5inkisi en basiti yazdım işte nasıl yapıldığını makalelik durumda değil ziyaretçi olarak sitenizde dolanırken gördüm yardımcı olayım ded,m crypt5 in çözümünü yazdım crypt7ninkisinide yukarıda yazdım umarım işinize yarar iyi günler ve şunuda herkes bilsin her yeni çıkan şifrelemeninde ardından çözümü çıkıcaktır çıkıyorda çözümlerini bulması çok basit iyi günler 😉

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

dosya crypt7 uzantılı fakat yinede bu hatayı veriyor guvenlık duvarım kapalı dedıklerınızı yaptım nasıl duzeltebılırım yardımcı olursanız sevinirimi………..

mhmt
Ziyaretçi
mhmt

could not decrypt database file. guess it's not avalid android /iphone databasefile or whatsapp changed the encryption…

hatayı bu olarak verıyor

sss
Ziyaretçi
sss

aynısı bendede oluyo yokmudur bı cozumu

oguzhangezer
Ziyaretçi
oguzhangezer

Merhaba,

Whatsapp mesajlarını pc de okuma ile ilgili makalenizi adım adım uyguladım son adımda iphone dosyasını, bat dosyasına sürüklediğimde command line da aşağıdaki hatayı alıyorum neden olabilir?

http://hizliresim.com/vYdz6O

not; kurulumları başarıyla yaptım, !install pyCrypto sorunsuz çalıştı fakat son adımda html oluşmadı

teşekkürler

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

yorumunuz için teşekkürler ancak bu konu ile ilgili olarak yabancı sitelerden araştırma yapınız çünkü bu konuyla ilgilenmiyorum desem yeridir. Ancak makaleyi android database'lerinde hala crypt5 veya crypt7'yi crypt uzantısına çeviripte pc üzerinde açmak isteyenler olabilir diye tutuyorum ancak bununda şu anda geçerliliği varmıdır pekte araştırmadım. Belki crypt versiyonlarının güncellemeleri bir süre daha güncellenmeden durursa bu konu ile ilgili çözümü burada da paylaşabilirim diğer internet sitelerinde veya bunu çözebilecek uygulamalar var mı diye kontrol edebilirsiniz ve vardır diye düşünüyorum. Kolay gelsin

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

bu konuyla ilgili olarak whatsapp sitesindeki geri yükleme seçeneklerini kontrol etmenizde fayda var.