Whatsapp Mesajlarını Bilgisayardan Okuma – .crypt Uzantılı Dosyaları Açmak

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 21-09-2016

Özellikle Samsung S3 S4 S5 mini Android işletim sistemli telefonlarınız da bulunan whatsapp yedeklerinizi bilgisayarınızdan okuyabilmek için (msgstore.db.crypt dosyalarını açmak için) yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

İnternette konuyla iligli olarak yabancı forumlardan başka pek yardımcı olabilecek bir yazı göremediğim için bu başlık altında detaylıca ve basit bir şekilde toparlamak istedim.
Öncelikle bilgisayarınızda ihtiyacınız olan programları vereyim.
1. Activestate sitesinden gerekli kurulum dosyasını indirelim.
2. Gerekli Rar Dosyası. Açılan penceredeki Whatsapp adlı dosyaya tıklayıp sağ alttaki Aşağı ok indire basalım.
Yukarıdaki dosyaları indirdikten sonra kurulum esnasında yapmanız gereken iki olay bulunmaktadır.
Python yani birinci linkteki programı kurarken bilgisayarımızda Kesinlikle C:Program Files (x86) Dosyası içerisine Python27 şeklinde bir klasör oluşturup içerisine kurulumu yapmamız gerekmekte. 
Bilgisayarım C: Program Dosyaları (x86) veya Program Files (x86) Klasörü içerine Yeni klasör oluşturup ismini Python27 olarak ayarlayalım.
Aşağıdaki resimlerde de görebileceğiniz gibi kurulumu yaparken kurulumun yapılacağı dizini oluşturduğumuz Python27 klasörüne olacak şekilde ayarlayalım.
Resim 1
Python Kurulum
Ardından programın kurulacağı dizini Browse butonundan açılan ekranda gösterelim. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
Resim 2
Python Kurulum

Bu pencerede yukarıda da bahsettiğim gibi Python27 klasörü içerisine kurulumu yapacağımızı belirtip OK butonuna basalım. Ardından açılan ekrandan Next Butonları ile devam edelim.
Kurulum tamamlandıktan sonra ikinci indirme linkinde bulunan RAR dosyasını açalım ve içerisindeki tüm dosyaları kurulumu yapmış olduğumuz Python27 klasörü içerisindeki Scripts klasörüne çıkartalım. (C:Program Files (x86)Python27Scripts) Sıkıştırılmış dosya içerisindeki tüm dosyaları çıkarttıktan sonra bir kaç işlemden sonra Whatsapp mesajlarının yedeklerini başarılı bir şekilde açabileceğiz.

Rar Dosyasınıda (C:Program Files (x86)Python27Scripts) çıkarttıktan sonra yapmamız gerekenler Telefonunuzdaki Whatsapp Database’in içerisindeki (msgstore.db.crypt) adlı dosyları veya üzerinde tarih bilgisini de barındıran dosyaları (msgstore-2013-10-28.1.db.crypt gibi) dosyaları alıp Scripts dosyası içerisine kopyalamanız gerekmektedir. (Kopyalamazsanız konuşma içerisindeki resimler görünmeyecektir. Ayrıca msgstore.db.crypt dosyasını kopyalama esnasında aynı dosya var uyarısı alırsanız Kopyala ve Değiştir seçeneği ile devam edeceksiniz. ) Eğer Yanınızda bu dosyaları almak için kablo veya Bluetooth yoksa şu yazımdan da telefonunuzdaki dosyaları Wifi üzerinden nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Resim 3
Whatsapp Database
Daha sonra Scripts klasörü içerisindeki !install pyCrypto dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır diyelim ve gerekli kurulumun bitip Devam etmek için bir tuşa basın yazısı geldiğinde bir tuşa bası son adıma geçelim.(Aşağıdaki ekrandaki gibi görürsünüz.)
Resim 4
Whatsapp Mesaj Açma
Scripts dosyası içerisindeki msgstore.db.crypt veya msgstore-2013-10-28.1.db.crypt gibi Telefondaki Databaseden aldığınız dosyaları whatsapp_xtract_drag’n’drop_database(s)_here adlı dosyanın üzerine tutup sürükleyerek üzerine bırakmanız gerekmektedir.
Bu işlemi yaptığınızda bir kaç saniye içerisinde internet sayfası içerisinde mesajlar açılacaktır. Bu sürükleme işleminden sonra ayrıca Scripts dosyayı içerisine sürüklediğiniz dosyanın isminde bir HTML dosyası oluşacaktır bu Html dosyasına çift tıkladığınızda sürükleme işlemi yapmadan o whatsapp yedeğinizi de rahatlıkla açıp okuyabilirsiniz. (Sürüklenecek msgstore.db.crypt dosyasını whatsapp_xtract_drag’n’drop_database(s)_here dosyasının üzerine bırakabilmeniz için klasör içerisinde dosyayı tutup sayfanın başına getirirseniz fareyi yavaş yavaş klasör başına ilerlersiniz veya sonuna inecekseniz tam tersini yaparsınız. Yapamazsanız Bilgisayarımdan tekrar girerek tekrar scprits dosyasını açarsınız birinden diğerine sürüklersiniz. Yaparsınız inanıyorum)
Ayrıca konuşmalar içerisindeki resim veya video yada ses kayıtları gibi dosyalarıda açabilmek için Telefonunuzdaki Whatsapp klasörü içerisindeki tüm klasörleri (Media, Profile Pictures klasörleri gibi) Scripts Klasörü içerisine kopyalayıp kopyalama esnasında uyarı alırsanız Kopyala ve Değiştir seçeneği ile kopyaladığınızda Html dosyasındaki konuşmalarınız içerisindeki Resim Müzik veya Ses Kayıtlarını da rahatlıkla açabilirsiniz. Ancak Telefonunuzdaki Media klasöründeki veriler silinmemişse.
Umarım Yararlı bir doküman olmuştur kolay gelsin.
Eğer telefonunuzdaki veriler silinmişse bu dosyaları kurtarmak içinde yorum atarsanız yardımcı olabilirim.
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Whatsapp Mesajlarını Bilgisayardan Okuma – .crypt Uzantılı Dosyaları Açmak” için 70 yorum

 1. Busra Sari dedi ki:

  en son işlemde dosyaları whatsapp_xtract_drag'n'drop_database(s)_here a sürükleyip çalıştırmak istediğimde devam et seçeneği geliyor fakat program hata veriyor ve dediginiz sekilde konusmaları acmıyor. resimde yükledim yardımcı olursanız sevinirim

 2. Afocan dedi ki:

  yukarıda belirttiğim gibi install pycrypto ya tıkladığınızda altındaki gibi bir ekran aldınızmı peki. eğer tam olarak belirttiğim ekrandaki gibi uyarı almadıysanız sorun yaşarsınız ayrıca başka whatsapp .crypt dosyalarınıda deneyin. bir dosya ile sorunu anlayamazsınız. ayrıca whatsapp_xtract_android.bat dosyasını ve whatsapp_xtract_android_crypted.bat dosyalarınıda çalıştırmayı deneyin (aynı install pycrypto gibi) python programını program files 86x içerisinde python27 dizinine kurduğunuzdan emin olun. şunuda belirtmek isterim bu işlemleri 64 bit işleminde gerçekleştirdim sizin için ayrıca 32 bit işletim sistemlerinde de kontrolünü sağlayacağım tam olarak sorunu anlamak için. whatsapp mesajlarını aldığınız telefonunun markasını ve whatsapp sürümünüde öğrenirsem daha detaylı yardımcı olabilir.

 3. Afocan dedi ki:

  işlemleri eksiksiz yeniden deneyin herhangi bir problem bulunmamakta yaptıklarınızda bir yanlışlık var

 4. Help Me ! dedi ki:

  usta 01.12.2013 tarihli konuşmayı sildim database içinde yedeği bulunuyor. programı silip tekrar yükledim dosyanın adınıda değiştirdim yani geri yüklede yazdığım tarihli programı seçtim ve yükledim ama sildiğim konuşmalar görünmüyor. ölüm kalım meselesi silinen konuşmaları görmem lazım bana yardımcı olurmusun.

 5. Afocan dedi ki:

  Dostum dosyayı gönder açalım bi bakalım duruomu göndereyim açılmış halini sana. Yedeği gönder. afocanmail@gmail.com

 6. Afocan dedi ki:

  mail adresimden mesaj gönder yardımcı olayım

 7. Serkan dedi ki:

  dediklerinizi harfiyen uyguladım html olarak açılıyor ama içi boş çıkıyor. Last message fln yazıyor ama msjlar görünmüyor

 8. Darkqame dedi ki:

  Hocam burdamısın bir soru sorabilirmiyim.

 9. emre dedi ki:

  kardes zip dosyanı cıkarırken hata verıo bende o dosyanın ıcıne cıkarmıo ama masaustune cıkarıp dosyanın ıcıne ordan kopyaladım. dığer işlemlerı yapıyorum ama erısım engellendı yazıyor
  yardımcı olabılırmısın..

 10. Afocan dedi ki:

  Tüm başarısız olan arkadaşlar anlatımda herhangi bir yanlışlık linkerlde herhangi bir bozukluk yoktur.
  Emre zip dosyasını indirirken internet bağlantında meydana gelebilecek herhangi bir problemden zip dosyası bozulmuş olabilir. Evet Erişim sorunları vardır bilgisayarınız da bunuda güvenlik duvarını en alt seviyeye çekerek ve kullanıcı hesaplarından Kullanıcı Hesabı Denetim, Ayarlarını Değiştir seçeneğine girerek en düşüğe alın. Yani Hiçbir Zaman Uyarma. Daha sonra Pyton klasörüne dosğru ismi yani python27 olarak Direk C: dizinine kurmayı deneyin. Ardından zip dosyasını python değil Script klasörü içerisine çıkartın.
  Tekrar ediyorum. Sorun yaşayan kişilerin pclerinde sorunu bu şekilde çözmüş bulunuyorum. Herhangi bir problem yoktur sadece Program Files86 yerine direk C dizinine kurun programı. Ardından anlatımda bahsettiğim kurulumları yapın. Dahada yardımcı olabilmek adına bir adette vide çekmiş bulunmaktayım. Buyrun izleyin. http://www.youtube.com/watch?v=L_RUIu9dMCc

 11. Afocan dedi ki:

  o zaman içi boştur yani o gün yedek alınmamıştır veya konuşma olmamıştır.

 12. Heves dedi ki:

  Ben kendi whatsapp ımdaki mesajları değilde erkek arkadaşımın whatsappındaki mesajları okumak istiyorum acaba dediğiniz bu uygulamayı bilgisayarıma yüklersem bu mümkünmü lütfen yardımcı olun

 13. mustafa dedi ki:

  64 bit e nasıl yapacaz

 14. Afocan dedi ki:

  Bişe yapmana gerek yok ben de 64 de yaptım python u program files 86 ya yapıcan olay o kadar

 15. Ayı dedi ki:

  Iphone ve blackberryde nasıl yapacagız?

 16. deniz dedi ki:

  dediklerinizi aynen yaptım ama !install pyCrypto dosyasını çalıştırınca böyle bir ekran geliyor. yardımcı olursanınz cok sevnrm

 17. Afocan dedi ki:

  tamam ardından sürükle bırak kısmını yapıcaksınız ancak Whatsapp'ın facebook'a satılmasından sonra crypt5 olan dosyalar sanırım açılmıyor daha kontrol etmedim.

 18. deniz dedi ki:

  Bende çıkan siyah ekran sizdekiyle aynı değil. Yukarda anlatırken ekranınız bende görünen siyah ekran gibi olmalı demişsiniz ama bende dosya açılamıyor yazıyor. böyle yazdığı için dosyaları sürükleyip bırakınca hiç birşey olmuyor 🙁

 19. bulut dedi ki:

  arkadaslar whatsap yedeklerinin formati degismis .crypt yerine .crypt5 olmus buyuzden artik acamiyorum yardim edermisiniz tesekkurler…

 20. ddd dedi ki:

  .crypt5 uzantılı dosyalar a.çılmıyor. ne kadar uğraşırsam uğraşayım açamadım

 21. Afocan dedi ki:

  Arkadaşalar whatsapp facebooka satıldıktan sora crypt5 oldu ve yukarıdaki anlattıklarımla artık sadece eski sadece crypt olan açılıyor crypt5 ler değil…

 22. muhammet dedi ki:

  beni telefonu yeni ahldım hocam general mobile ozaman benimki crypt5 mi şimdi.

 23. muhammet dedi ki:

  hacam lütfen çok acil yardımınızı bekliyorum.

 24. muhammet dedi ki:

  ordamısınız

 25. muhammet dedi ki:

  ewvet ben baktım crypt5 yazıyor peki nasıl açıcaz

 26. muhammet dedi ki:

  crypt5 için birşey yokmu hocam.çok acil

 27. Afocan dedi ki:

  Malsf

 28. muhmammet dedi ki:

  crypt5 dosyalarını görüntülemek için ne yapmalıyız

 29. muhmammet dedi ki:

  hocam size zahmet crypt5 açılmıyor.bunun için nme yapmalıyız..

 30. muhmammet dedi ki:

  crypt5 dosyasını nasıl görüntüleyebilriiz lütfen bir açıklama yaparmısınız

 31. muhmammet dedi ki:

  hocam crypt5 dosyasını nasıl görüntüleyebiliriz

 32. Afocan dedi ki:

  Size mail attım oradan kontrol edin crypt5 ile ilgili bi gelişme olursa buradan yayınlarım zaten

 33. muhmammet dedi ki:

  hocam çok yazdım ama bir cevap gelmedi.bu crypt5 dosyasını nasıl açıcaz.nasıl görüntülüycez.anlamsız şekiller çıkıyor.

 34. Afocan dedi ki:

  Defalarca cevap verdim amacınız nedir. Yok bir çözüm

 35. Osman Turan dedi ki:

  Hocam merhaba hepsini denedim harfiyen ancak erişim engellendi mesajı alıyorum. Database dosyasını gönderirsem açabilir misin ?

 36. oğuz kaşıkçı dedi ki:

  hocam bakın herşeyi dediğiniz gibi yaptım sadece siz 2.7.2.5 pyton kullanmışsınız ben 2.7.5.6. kullandım son sürüm olduğundan onun dışında dediğiniz gibi whatsapp extractör v2.2 kullandım ters tıklyıp yönetici olarak çalıştır diyince 1. resimdeki yazılar çıktı sizinkinden tek farkı benimkinde C:program files(x84)pyton27 yerine C:WINDOWSsystem32C:program files(x84)pyton27 yazıyo yani system 32'yede bağlanıyo ama neden bilmiyorum. ben win 8.1 kullanıyorum android s3'ten alınmış database vardı elimde ve dediğiniz gibi yapınca 2. resimde gördüğünüz hatayı aldım erişim engellendi diyo nedense. yardımcı olur musunuz neden bu hatayı alıyorum?

  çok iyi ingilizce bimediğimden tam anlayamadım belki buna bakarsanız yardımcı olabilirsiniz: http://whatcrypt.com/ ben denedim ama sorunoluşturdu

  bide burda bi yol daha var ama biliyosanız bu nasıl yapılıyo bloğunuzda yeni yolu açıklar mısınız http://www.securitybydefault.com/2014/03/descifrando-msgstoredbcrypt5-la-nueva.html

 37. mehmet dedi ki:

  bende bole bır sorun var kardesım bı cozum varmıdır

 38. Afocan dedi ki:

  dostum açmaya çalışıtığın yedek crypt5 zaten onla ilgili bir makale yazıcam az daha sabır…

 39. aliveli dedi ki:

  kardeş bekliyoruz ne zaman bu sorunu halledeceksin.crypt5 dosyalarını açamıyoruz bir türlü

 40. pulat dedi ki:

  kardeş dosyayı html olarak değil dt dosyası olarak yapıyor. o yüzden açılmıyor.

 41. K Ü B R A :)™ dedi ki:

  Birşey sormak istiyorm benm mesajlarım silindi konuştuğum kişiden mesajları eposta yolu ile aldım fakat ben bunu nasıl whatsapp yüklicm çünkü txt dosyası ile alınmış epostadan

 42. morgan dedi ki:

  crypt7 çıktı ve rootlu teldeki keyi istiyor açmak için açması basti ama key olmadan işe yaramıyor yakın zamanda crpt8-9-10 da görücez arkadaşlar

 43. morgan dedi ki:

  var çözüm yalnız crypted5 i açabilirisniz WhatsApp Viewer ı indirin oradan dosyanızı seçin ve telefonunuza ait maili girin o kısma dosyanız açılır ve tamamını görürsünüz defalarca uğraşmazsınız iyi günler 😉

 44. morgan dedi ki:

  şunuda belirteyim hepsinin her zaman çözümü var bu son çıkanında çözümü var crypt7 nin ve 5inkisi en basiti yazdım işte nasıl yapıldığını makalelik durumda değil ziyaretçi olarak sitenizde dolanırken gördüm yardımcı olayım ded,m crypt5 in çözümünü yazdım crypt7ninkisinide yukarıda yazdım umarım işinize yarar iyi günler ve şunuda herkes bilsin her yeni çıkan şifrelemeninde ardından çözümü çıkıcaktır çıkıyorda çözümlerini bulması çok basit iyi günler 😉

 45. mehmet dedi ki:

  dosya crypt7 uzantılı fakat yinede bu hatayı veriyor guvenlık duvarım kapalı dedıklerınızı yaptım nasıl duzeltebılırım yardımcı olursanız sevinirimi………..

 46. mhmt dedi ki:

  could not decrypt database file. guess it's not avalid android /iphone databasefile or whatsapp changed the encryption…

  hatayı bu olarak verıyor

 47. sss dedi ki:

  aynısı bendede oluyo yokmudur bı cozumu

 48. oguzhangezer dedi ki:

  Merhaba,

  Whatsapp mesajlarını pc de okuma ile ilgili makalenizi adım adım uyguladım son adımda iphone dosyasını, bat dosyasına sürüklediğimde command line da aşağıdaki hatayı alıyorum neden olabilir?

  http://hizliresim.com/vYdz6O

  not; kurulumları başarıyla yaptım, !install pyCrypto sorunsuz çalıştı fakat son adımda html oluşmadı

  teşekkürler

 49. Afocan dedi ki:

  yorumunuz için teşekkürler ancak bu konu ile ilgili olarak yabancı sitelerden araştırma yapınız çünkü bu konuyla ilgilenmiyorum desem yeridir. Ancak makaleyi android database'lerinde hala crypt5 veya crypt7'yi crypt uzantısına çeviripte pc üzerinde açmak isteyenler olabilir diye tutuyorum ancak bununda şu anda geçerliliği varmıdır pekte araştırmadım. Belki crypt versiyonlarının güncellemeleri bir süre daha güncellenmeden durursa bu konu ile ilgili çözümü burada da paylaşabilirim diğer internet sitelerinde veya bunu çözebilecek uygulamalar var mı diye kontrol edebilirsiniz ve vardır diye düşünüyorum. Kolay gelsin

 50. Afocan dedi ki:

  bu konuyla ilgili olarak whatsapp sitesindeki geri yükleme seçeneklerini kontrol etmenizde fayda var.

 51. Afocan dedi ki:

  crypt7 uzantılarını anlattığım şekilde açılmamakta

 52. Afocan dedi ki:

  crypt5 veya 7 bu yöntem ile açılmamakta internet üzerinde çözümler mevcut kontrol ediniz.

 53. cüneyt dedi ki:

  kardeşim benim pc 32 bit,dediğin gibi program files ve program data ya da baktım program files 86 diye bişi göremedim çıldıracam,dediğin gibi c ye dediğin dosyayı oluşturdum gene olmadı ne yapabilirim 🙁

 54. Afocan dedi ki:

  kardeşim zaten crypt7 ler açılmıo bu sistemle bu eski dökümanlar için iş görür boşuna uğraşma eğer crypt5 veya 7 ise

 55. Cüneyt dedi ki:

  error during decrypting:input strings must be a multiple of 16 in length could not or whatsapp changed the encryption Yazı çıktı sanırım dediğin gibi ama benim bunu açmam gerek :(ya bana bir link ver yada nette var diyorsun nasıl bulmalıyım.? BU ARADA SENİ YARATANA KURBAN OLAYIM O KADAR GÜZEL ANLATMIŞSINKİ VİDEOLARININ DEVAMINI BEKLİYORUM VE TAKİPÇİNİM

 56. TC Çakın Cüneyt Murat dedi ki:

  bu arada facenden seni takip etmek istiyorum yazarsan eger kullanıcı adını.ADAMIN DİBİSİN

 57. Afocan dedi ki:

  başka bilgisayarda dene günvelik duvarında falan bi sıkıntı yaratıyo olabliir. Ama crypt7 ler için bu yazı geçerli değil tekrar söyleyeyimde boşuna heveslenme valla şu andada bir çözüm varmı bilmiyorum. iyi günler

 58. oğuz kaşıkçı dedi ki:

  hocam hala çalışıyor mu bu yöntem? çünkü bir çok güncelleme geldi hala çalışıyor mu?

 59. livon dedi ki:

  Bu Yontem Eskiden Çalişıyor ola bilirdi lakin şimdi çalışmıyor.. Önlemler alınmış yani güvenlik geliştirilmiş..

 60. dadalus dedi ki:

  bunu xp de nasıl yapabiliriz peki ?

 61. dadalus dedi ki:

  bir sorum daha olacak bende smart mini 875 vodafone var onda olmuyor mu bu ..?

 62. muttalip dedi ki:

  gardaş programı indirmek istediğimiz sayfa açılmıyor başka link yokmu kolay ve anlaşılır bir şekilde anlatmışsın teşekkürler fakat programı inderemiyorum sayfa error veriyor

 63. Hakan dedi ki:

  Hocam Allah aşkına bu işi çözmem lazım nasıl yapacam elimde crypt 7 doslatyarı var ne yapmam gerekiyo bendede arkadaşın söylediği hatayı veriyo.. e-mail adresin biş ivarmı acaba? … yada bilen arkadaş varsa banada yardımcı olabilrimi bi zahmet hakanaksal@gmail.com

 64. Yasin dedi ki:

  bende o arkadaşın dediği gibi bir hata alıyorum Error : cannot operate on a closed cursor yazıyor lütfen yardım edin

 65. leyla dedi ki:

  Activestate sitesinden gerekli kurulum dosyasını indirelim.

  BENDE BU İNDİRİLMİYOR.EROR VERİYO

 66. ömer huz dedi ki:

  activesstate indirelimiyor hata veriyor not 404 found

 67. Bariscan Yunt dedi ki:

  İyi günler dilerim
  Son işlem sırasında Bu şekilde bir sorun aldım. Yardımcı olursanız sevinirim
  Teşekkürler

 68. mehmet keleş dedi ki:

  merhabalar benim databaseler 8 ve aynı hatalarla karşılaşıyorum birde size sormak istediğim android telefonlarda silinen sms database fotograf resim video facebook konuşmalarına ulaşabilirmiyim kısacası andoid telefonda veri kurtarma mümkün mü telefonum samsung galaxy s4 mini yardımlarınızı bekliyorum iletişim 0534 303 87 42 whatsap:0545 674 54 58 mail mhmtys42@gmail.com acil olarak cevap verirseniz sevinirim

 69. haydar haydar dedi ki:

  hocam arkadaşların çoğunda olduğu gibi bende aynı sorunu yaşadım ve farkettim ki rar dosyası içinde ".plain" yazan dosyalar yok. bunun bir etkisi olabilirmi…..

 70. haydar haydar dedi ki:

  anlaşılan telefondan key dosyasının da alınması gerekiyor aksi halde açılmıyor. peki key dosyası alınmadan açmanın bir yolu varmı acaba

Bir Yorum Yazın