Afolog

Android Turkell MMS Göndermiyor Almıyor Sorunu Ayarları

Yayın Tarihi:

Kategorisi:

Genel

Evet arkadaşlar özellikle Turkcell S3, S4 mini yani Android Kullanıcılarının karşılaştığı bu sorunu düzeltmek için MMS gönderme alma ayarlarının nasıl yapıldığını size göstereceğim.

;Telefonunuzda Şu yukarıdan aşağıya açılan bildirim ekranında bulunan Mobil Verisi (İntenete giriyor olması) seçeneğinin Yeşil olmasına yani açık olmasına dikkat edin ve ardından aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.
Telefonunuzdan Uygulamalar, Ayarlar bölümünde Kablosuz ve Ağ bölümünün içerisinde bulunan Diğer ayarlar kısmına girelim.
Buradan Mobil Ağlar bölümüne giriş yapalım. Ardından Erişim Noktası Adları bölümüne girelim.
Burada iki adet APN ayarınızın bulunması gerekmektedir. Bunların isimleri Turkcell ISP ve Turkcell MMS olmalıdır.
Ancak sizde bu şekilde ve hala sorun yaşıyorsanız Bu Erişim Noktası Adları ekranındayken Home tuşunun yanındaki Seçenekler butonuna basın ve Varsayılana Sıfırla‘ya basın. Artık internet ve mms ile ilgili herhangi bir probleminiz kalmayacaktır. Avea ve Vodafone‘da da aynı şekilde yapabilirsiniz. Replika telefonlarda bu ayarları el ile girmek gerekebilir. Bu ayarları operatörünüzün destek sayfasında veya müşteri hizmetlerinden yardım alarak gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda anlatılan yöntem tüm Android işletim sistemli Sony Htc Samsung Lg için aynı olduğunu düşünmekteyim. Kolay gelsin.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek için Btc Bağışında Bulunabilirsiniz...

1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Afolog Telegram Grubu

Telegram Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayın.

Grup Sohbetinde Soru Sormak için Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir