HAX is not working The memory needed by this VM exceeds the driver limit AVD Manager Problem Çözüm

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Android Studio’da Virtual Technology problemini çözdükten sonra karşılaşabileceğiniz bir diğer sorun ise HAX is not working and emulator runs in emulation mode emulator: The memory needed by this VM exceeds the driver limit hatasıdır. Bu hatayı çözmek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Bu hata Virtual Machine için yeterli belleği belirlemediğinizden veya bilgisayarınızdaki Ram belleğin Android Sanal Aygıtını Çalıştırmak için gerekli olan belleğe sahip olmadığından kaynaklanmaktadır.

Eğer Uygulamanızı çalıştırmak istediğiniz aygıtı çalıştıra yeterli belleğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek The memory needed by this VM exceeds the driver limit. sorununu giderebilirsiniz.

Eğer Intel x86 Emulator Accelerator (HAXM Installer) paketini Android SDK Manager üzerinden kurmuşsanız bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Bu sebeple Uygulamanızı çalıştırdığınız Aygıtın Örn: Nexus 5 Ram bellek miktarı ile Haxm’ın Ram miktarları aynı olması gereklidir.

Bu Sebeple Android Studio içerisinde bulunan Tools>Android>AVD Manager İçerisinden Kullanmış olduğunuz Cihazın satırındaki Action kısmında bulunan Kalem yani düzenleme işaretine basalım.

Resim 1
AVD Manager Sorunu Çözüm

Açılan Pencerede Show Advanced Setting’e basalım ve Memory And Storage Kısmında belirtilmiş ram miktarını Haxm kurulumuna yansıtalım bunun içinse;
C:UsersUser_NameAppDataLocalAndroidsdkextrasintelHardware_Accelerated_Execution_Manager

;Klasörüne ulaşalım ve intelhaxm-android.exe adlı dosyayı çalıştıralım. (Çalışmaz ise Denetim Masasından Program Ekle Kaldır’a girin ve Intel Hardware Accelerated Execution Manager‘ı (Program Uninstall) kaldırın ve Tekrar dediğim kurulum dosyasına basın.

Ardından Cihazımızın özelliklerinde belirtilmiş olan Ram miktarını Haxm’da belirtelim aynı olması gereklidir. (Fazlada yazsanız çalışır ama tavsiye etmem.)

İleri dediğinizde açılan sayfada Set Manually kısmına 1536 MB olarak belirtin kuruluma devam edin. (Ram miktarı sizinkinde farklı olabilir. AVD Manager’dan baktığınız Ram miktarını yazın.)

Resim 2
Haxm Installer

Kurulumu tamamladıktan sonra Sanal Aygıt için yeterli Ram miktarı olacağından sorun ortadan kalkacaktır.

Sonuç: HAX is working and emulator runs in fast virt mode olarak yanıt alırsanız herhangi bir problem bulunmamaktadır. Biraz sabredin Emulator açılır ve Telefon ve Uygulamanız çalışacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!