Avea Vodafone Turkcell İnternet ve MMS Ayarları Nasıl Yapılır

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Avea Vodafone Turkcell İnternet ve MMS Ayarları

MMS Ayarları için ihtiyacınız olan her şeyi buradan bulabilirsiniz. Öncelikle yazımızın içersin de bulunan kendi operatörünüzün başlığına giderek anlatılanları gerçekleştirin. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra internet ve mms için veri gönderim ve alımını yapabileceksiniz.

Gerekli ayarları aldıktan sonra telefonunuzu bir kez açıp kapatmayı unutmayın. Uzak doğu telefonlar (Çift Sim Kartlı) için ayarlar tutmayabilir.

Avea İnternet ve Mms Ayarları:

Yapmanız gereken ayarlar şu şekildedir. Öncelikle bilgisayarınızdan kullandığımız tarayıcının Pop-up engellemesini devre dışı bırakmanız gerekir çünkü ayarları görüntüleme sayfası pop-up sayfası olarak açılmakta ve tarayıcınız bunu engelleyebilmektedir.
Pop-Up engelini kaldırmak için ilgili yazıya göz atın.
Tarayıcımızdaki Pop-up engelini kaldırdıktan sonra;
Şu Adresten Avea Ayar sayfasına Ulaşıyoruz.
Telefonumuzun Marka-Model-Ayar türünü seçtikten Ayarları Görüntüle seçeneğine basıyoruz. Sonra açılan penceredeki adımları izleyerek telefonumuza gerekli ayarları yapılandırıyoruz. Yalnız küçük büyük olarak bulunan harf farklarına dikkat etmeniz gerekmekte.

Bu ayarları telefonunuza girdikten sonra eğer doğru yaptığınıza eminseniz ve yine de bağlantı sağlayamazsanız Telefonunuzu bir kez kapatıp açın.

Avea İçin diğer bir yol ise;

Telefonunuzdan *999#tuşlayıp yada AYAR yazıp 9999’a kısa mesaj ile gönderin. *999# tuşladığınızda telefonunuzun markası ve modeli sistemde tanımlı ise marka ve model bilgisi telefon ekranında görüntülenecektir. Ayarlar “Servis Ayar” başlığı ile telefonunuza gönderilir. Telefon sistem de tanımlı değilse manuel ayar kodları SMS ile telefonunuza gönderilir. Bu servis ücretsizdir.

Vodafone için Ayarlar:

Aşağıdaki linkleri kullanarak Vodafone ayar yapma sayfalarına ulaşabilirsiniz. Ayarlarınızı yapmakta zorlanırsanız Müşteri hizmetlerinden de yardım isteyebilirsiniz.

Özellikle Müşteri hizmetlerinde çalışırken çift hatlı uzak doğu telefonlar için yapılması gereken ayarların farklı olduğunu bilmekteyim. Müşteri temsilcinizden ayarları isterken Telefonunuzun çift hatlı olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.
İnternet için: Vodafone İnternet Ayaları Sayfası

Mms için:
Vodafone Ayarlar Sayfası

Pc için GPRS Ayarları:
Vodafone Bilgisayar GPRS Ayarları
Vodafone internet ayarları kısmından telefonumuzun veya  marka ve modelini seçiyoruz ve Devam tuşunu kullanıyoruz. Ardından alt tarafta telefonunuzun resmi çıkacaktır buradaki sol kısımda ise telefon üzerinden izlemeniz gereken ayar yönergelerini takip ederek uyguluyoruz.
Önemli: Dikkat ederseniz Android işletim sistemine sahip telefonlar için telefon marka bölümünden Android İşletim sistemi seçeneğini kullanmanız gerekir. 

Turkcel için Ayarlar:

Turkcell sistemi biraz daha farklıdır. Ayarlar sayfalarına ulaşmak için Online İşlemler Menüsünü kullanmanız gerekmekte. Online İşlemler sayfası için Tıklayın. 
Ayrıca telefonunuzdan ücretsiz olarak ayarları almak için WAP yazıp 7777’ye gönderebilirsiniz. Gelen ayarları telefonunuza kaydedip telefonu bir kez kapatıp açıyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!