Surface Pro Type Cover (Klavye), Pen (Kalem), Volume Button (Ses Tuşları) Windows Tuşu Çalışmıyor

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 13-01-2019

Surface Pro Windows 8.1 ve Windows Update güncellemelerini aldıktan sonra Windows buttonu yani Windows Tuşu çalışmaması ve bu sorunun çözümü ile ilgili ne yabancı nede türk sitelerinde herhangi bir sorun çözümü bulamamış olmaktan dolayı 2 günlük bir çalışmadan sonra çözüme ulaşmış bulunmaktayım.

Windows 8.1 Pro güncellemesi ve Windows güncellemeleri sonucunda ses açma kapama yani ses yükseltme(Volume up+Down) windows tuşu ve home yani windows simgesi olan dokunmatik tuşun çalışmamasının sebebi 2 tür diye düşünüyorum. tam olarak kesin şundan kaynaklanıyor diyemiyorum ancak güncelleme ve Firmware güncellemelerinden kaynaklanıyor. Sorunun oluştuğu yer ise Surface Pro System Aggregator Firmware olan driver’de meydana gelmekte.

Ayrıca güncellemeleri yükledikten sonra yeniden başlat dediğinde açılırken Please Wait While We İnstall A System Update yazıyor ve bir türlü bu ekrandan ileriye gitme sağlanmıyor. (cihazı kapatıp açınca oluyor.)

Neyse çözüm öyle saçma öyle saçma ki şu anda saçma saçma yazı yazıyorum hissine kapılmadım değil.

Windows Surface Device Donanım Hatası (Error 14) Çözümü

Aygıt yöneticisi yani device manager’a girdiğinizde firmware bellenim içerisinde göreceğiniz sarı ünlem warning uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. İşte asıl temel sorunda bu tablet’iniz bir türlü bu windows update’den aldığı güncellemeyi yükleyememekte ve sürekli restart yaptığınızda bu sorun ortaya çıkmakta.

Sorunun çözümü için bu warning uyarısına sahip Surface Pro System Aggregator Firmware sürücünün üzerine sağ tıklayalım ve kaldır (uninstall) diyelim ancak kaldır dediğinizde bu aygıtın sürücü yazılımını sil seçeneğini de tik yaparak kaldıralım.

(bu işlemler esnasında Windows update’tide güncelleştirmeleri yükleme denetleme olarak seçin.) Ardından Tableti bir kez yeniden başlatalım. Eğer olmazsa Windows 8 in özelliği olan şu sağ taraftan açılan ekrandan Ayarlara girelim ve Bilgisayar Ayarları bölümünden Bilgisayarınızı Yenileyin seçeneğini yapmanız gerekebilir oluncaya kadar tekrarlayın eninde sonunda sistem düzelecek bir kaç defa daha bu işlem sırasında Please Wait While We İnstall A System Update  uyarısını alabilirsiniz.

Kapatıp yeniden açın açılışta kontrol edin olmuş mu diye ses düğmeleri gelirse zaten ses kısma falan yaparsa sorun düzelmiştir. Ayrıca sorununuz düzelmez ise 4 5 tane güncelleme kalıncaya kadar (Yüklü güncelleştirmeleri de bilgisayarımızı sağ tıklayarak özelliklerine girdiğimiz ekranda sol altta bulunan Yüklü güncelleştirmelerden bahsediyorum) kaldıralım. Umarım Microsoft bu sorunu bir an önce çözer de tüm güncellemeleri rahat rahat yükleriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!