Msn Neden Açılmıyor – Skype’dan Msn açmak

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 13-01-2019

Msn ( Windows Live Messenger Açılmıyor ) Neden ?

15 Mart 2013 tarihi itibariyle Msn yani windows live messenger artık kapatılmıştır. Msn neden açılmıyor çünkü artık Skype ile kullanım yapılacaktır. Skype programı ile Msn açmak için program oturum açma ekranında bulunan alternatif oturum açma yolları bölümünün altında bulunan Microsoft hesabı ile oturum açma yolunu kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimleri takip ederek daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle Skype Programını indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.
SKYPE İNDİR

Skype Üzerinden Msn Nasıl Açılır?

Resim 1
Skype İle Msn Açmak

1- Skype programını indirdikten sonra önümüze açılan Skype ekranından msn ile oturum açmak için Alternatif oturum açma diye belirtilen bölümün altında bulunan Mİcrosoft Hesabı ile ilgili kısma tıklıyoruz ve buraya msn adresimizin bulunduğu mail (E-posta) adresimizi ve şifremizi giriyoruz.

Resim 2
Skype İle Msn Açmak

2- Daha önce Msn oturumumuzu açarken kullandığımız Mail adresi ve Şifremizi Girdikten sonra Oturum Aç diyoruz. Bu şekilde Skype ile Oturum açma işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Skype’da yeni iseniz yeniyim seçeneğini yada daha önceden bir skype hesabınız ver ise bunun ile skype hesabınızı birleştirmek için Skype hesabım verı işaretler iseniz Skype ve Msn (Windows live messenger) hesaplarınızı birleştirebilirsiniz. Bu şekilde tek hesaptan tüm kişilerinize ulaşabilirsiniz.


Resim 3
Skype İle Msn Açmak

3-  Devam et diyoruz ve Skype programımızı kamera ayarları ve profil resmi ayarlarımızı gerçekleştireceğimiz ekrana ulaşıyoruz.

Resim 4
Skype İle Msn Açmak

4- Bu adımda yukarıdaki numaraların bulunduğu kısımlar aşağıda numaralandırılarak anlatılmıştır.

    ;

  1. Hoparlör ayarını yapabileceğimiz kısımdır. Skype ile görüşmelerimizde sesi duymak istediğimiz donanımı seçebilmekteyiz. Yani lap top hoparlörümü yoksa takılı olan kulaklıktan mı duymak istediğinize dair özelleştirme ayarıdır.
  2. Hangi mikrofonu ses algılaması için kullanacağınızı belirttiğiniz kısımdır. Kameranın mikrofonumu yoksa kullanacağınız kulaklığın mikrofon mu diye ayarlayabildiğiniz kısımdır.
  3. İki veya daha çok kameranız var ise hangisini görüntülü görüşmelerinizde kullanmak istediğinizi belirtebileceğiniz bölüm.

Bu ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra Devam et diyerek Profil resmimizi oluşturabileceğimiz veya yükleye bileceğimiz ekrana geçiyoruz.

Resim 5
Skype İle Msn Açmak

5- Profil resminizi kamera veya bilgisayar üzerindeki bir resminizi yüklemek için devam et sekmesine tıklayabilirsiniz. Yada devam et diyerek bu işlemi daha sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Resim 6
Skype İle Msn Açmak

6-  Ayarlamaları yaptıktan sonra ulaştığımız bu son ekran Skype Programının ana ekranıdır. Bu ekran üzerinden tüm işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Kısaca bu erkanı incelemeye çalışalım.
Bu bölüm kişi listemiz olup online olan arkadaşlarımız ile üzerine gelerek 2. numaralı kısımdan mesajımızı yazıp göndere biliriz.
Eğer arkadaşınız kamera kullanıyor ise 3. kısımda görüldüğü gibi silik olan Görüntülü Çağrı Yap özelliği aktif değildir. Burası yeşil halde ise görüntülü görüşmeleri yapabiliriz. 4. kısım ise Arkadaşlarımızı ekleye bileceğimiz kısımdır ve bu bölüme tıklayarak bulmak istediğiniz kişinin İsim soy isim yazarak veya Skype adını yada mail adresini girerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Skype programının telefon numaralarını da arama özelliği olduğu için herhangi bir telefon numarası girerek bu numarayı adres defterinize kaydedebilirsiniz.(Ancak telefon görüşmeleri ücretlidir Kontör yüklemeniz gerekli)

Kişi listenizin en üstünde olan Echo vatandaşı ile kameranız mikrofonunuz hoparlörünüz çalışıyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca çoklu Skype açmak için alttaki linki inceleyebilirsiniz.

Çoklu Skype Açma Programı İçin Tıkla
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum Konuları
1 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
2 Yorum Yazarları
Mehmet Lütfi Alp KORKMAZkarslıdszkçjdfhskjf Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
karslı
Ziyaretçi
karslı

kardeşim açılmıyor mavi sayfa çıkıyor öylece kalıyor herkes kafasına göre bir şeyler yazıyor.doğrus
unu bilen varsa yazsın.birde bunu birleştirenlere çok çok selammmmmmmmmm

dszkçjdfhskjf
Ziyaretçi
dszkçjdfhskjf

skyp 5 para etmez msn yi çok özledim açılmıyor 🙁

Mehmet Lütfi Alp KORKMAZ
Ziyaretçi

:'(