Samsung S3 S4 Mini İle Telefondan Bilgisayarı İnternete Kablosuz Bağlamak

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Akıllı telefonunuzu Kablosuz bağlantı özelliği ile yani telefonu modem olarak bir Ap noktasına dönüştürerek telefondan bilgisayarınızı internete bağlamayı anlatacağım. Bunun için bilgisayarınızda (Özellikle Laptop(Dizüstü) bilgisayarınızda) Wi-Fi bağdaştırıcısı sorunsuz olarak çalışması gerekmekte bu sayede rahatlıkla telefonun internetini bilgisayarınızda da kullanabileceksiniz.

Telefondan Bilgisayara Kablosuz Olarak İnterneti Paylaştırma;

Uygulamalardan Ayarlar bölümüne girerek Wifi  bölümünde bulunan  Diğer Ayarlar Ekranına girelim.
Resim 1
Taşınabilir Wi-Fi alanı

2- Burada bulunan Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı seçeneğine girerek aktif edelim.
Etkinleştirme işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınızdan eğer bu etkinleştirdiğiniz ağın adını falan değiştirmemişseniz AndroidAP olarak gözükecektir. Bu ağa bilgisayarınızdan bağlanmak istediğinizde sizden şifre isteyecektir bu şifreyi öğrenebilmek için telefonunuzdan yukarıdaki resimde kırmızı ile belirtilen kısıma dokunarak Taşınabilir Wi-Fi alanı denilen pencereyi açıyoruz ve içerisinde Diğer cihazlardan bağlanma olarak geçen kısımdaki bilgileri bilgisayarımızda kullanarak telefonun kablosuz ağına girmiş oluyorsunuz.

Ancak kendinize özel ağ ismi, şifre ve şifre türü belirlemek isterseniz aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi Yapılandır seçeneği içerisinden gerekli SSID adı Parola ve şifreleme türünü değiştirerek istediğiniz gibi  girebilirsiniz.
Resim 2
Wifi Yapılandırma
3- Bu ekranda görüldüğü gibi kendimin ayarlamış olduğu ağ adı ve şifresi ile diğer cihazların bu bilgiler ile telefona bağlanmasını ve internetini kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak Unutmayın ki MOBİL VERİSİ yani telefonunuzdan internete bağlanabilirken bilgisayarınız internete bağlanabilir. Ayrıca bir çağrı aldığınızda veya telefon görüşmesi yaptığınızda mobil veriniz devre dışı kalacağından internet bağlantısını bilgisayardan kaybedersiniz.
Artık telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz.Bilgisayarınızın kablosuzundan yazdığınız şifreyi veya otomatik telefonunuzun verdiği şifreyi girerek rahatlıkla bilgisayarınız ile telefonu kablosuz olarak bağlayıp bilgisayardan internete bağlantı sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
meraklıBirisisitemkar63Afocanoguz Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
meraklı
Ziyaretçi
meraklı

Telefonumda sınırsız internet paketi var bilgisayardan baglandigimda yine bu paket uzerinden mi ucretlendiriliyor yoksa telefonu modem olarak kullandigimizdan paket disi internet ucreti mi oduyoruz bilgilendirirseniz sevinirim

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Telefonunuzun internet paketinden gider ancak telefondaki paketin kotası dolduğunda hızınız düşer tabi buda pc için internet gereksinimini karşılayamayabilir. Eğer kota aşımında operatorünüz ücret uygulamıyorsa sorun yok ücrette almazlar o ay paket yenileninceye kadar düşük hızla devam edersiniz 0,96 mbps kolay gelsin.

Birisi
Ziyaretçi
Birisi

Sizin gösterdiğiniz gibi yaptım ancak bağlandığımda görev çubuğunun üstündeki ağ işaretinde ünlem çıkıyo ve internete bağlanamıyorum lütfen yardım edermisiniz…

sitemkar63
Ziyaretçi
sitemkar63

hacılar şifreyi giriryom ama ünlem cıkıyor ıpv4 yani vifiden ustunu sag tıklayıp durum dedigimde ıpv4 de internet yok diyor

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

biraz bekleyeceksiniz yani Bağlı cihazlar kısmında bulunan yere bilgisayarınızın gelmesi gerekmektedir. Ayrıca bilgisayarınızın tam telefona bağlandığı sırada telefonunuzdan bir sayfa veya video gibi sürekli bir veri alımı sırasında bilgisayarınızın telefona bağlanma işlemini başlatırsanız anında internet erişiminide alacaktır yani olay telefonunuzun o anda internet verisi almamasından dolayı bilgisayarınızın da internet verisi olmadığı için ağa bağlanmakta zorluk çekmesinden kaynaklanmakta… Orjinal Romda çözüm böyle Custom romlarda böle bi hata ile karşılaşmadım.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

üstteki yorumda var cevap neden kaynaklandığı ile ilgili olarak çözüm bu çok sefer denedim tamami ile böle kaynaklanmaktadır.

oguz
Ziyaretçi
oguz

mrb ben s3 mini aldım ama paylaşılabılır wifi ile pcye baglanıyor ama internete girmiyor
yardım