Samsung Kies Air Bağlantı Sorunu ve Telefona Müzik Dosya Yükleme

Kategori:Genel

Telefona Müzik veya Dosya Yükleyemiyorum;

Telefona melodi yükleme veya melodi indirmek için yapabileceğiniz yükleme yöntemlerinden bahsedelim. Özellikle Samsung Kies Air bağlantı Problemi ile ilgili olarak sorununuzun çözümü hakkında da bilgiler bulunmaktadır.
Öncelikle bilgisayardan telefona melodi yükleme işlemini gerçekleştirmek istiyor iseniz bunu yapabilmenizi sağlayacak olan ara aparatlara sahip olmanız gerekmektedir.

Bu aparatlar arasından bilgisayarınızda ve cep telefonunuza da bulunması gereken Bluetooth Aygıtına sahip olmanız lazım veya bir usb ara kablo yani telefonunuza uygun olarak bağlantıyı sağlayabileceğiniz giriş çıkışlara sahip usb kablo.

Bunlara sahipseniz rahat şekilde bilgisayarınızdan telefonunuza melodi veya müzik yükleyebilirsiniz.

Ancak bazı telefonlar değişik müzik biçimleri yani Ogg veya mp3 gibi değişik tür ses biçimlerini desteklemektedir. Bunların hangisinin veya hangilerinin sizin telefonunuz da desteklendiğini bilmenizde fayda var.

Ek aparat ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınız vakit bilgisayarınızın telefonunuzu tanıyabilmesi için sizden bir sürücü isteyebilir bu sürücüler genellikle telefonunuzun üretici firmasında bulunmaktadır ancak sadece sürücü olarak bulmanız biraz zordur yani bir ek telefonunuzu bilgisayarınızdan da kullanabileceğiniz bir arayüz programı indirmeniz gerekebilir. Nokia Suit veya Kies gibi. (Her telefon markasında farklılık gösterir)

Bu programlar aracılığı ile bilgisayarınızdan rahatlıkla cep telefonunuza müzik gönderebilirsiniz.

Öncelikle şu aralar popüler olan Samsung Akıllı telefonlarının aktarma yönteminden bahsedelim.

Samsung Kies Air ile Telefona (Bilgisayara) Bağlanmak;

Bunun için bilgisayarınızda Java ve Samsun Kies Air’e ihtiyaç vardır. Bilgisayarınız ve telefonunuz aynı wifi ağı üzerinde bulunması yani telefonunda bilgisayarınızın da internete aynı kablosuz ağ modemi üzerinden bağlı olması gerekmektedir (Wifi ile iki aygıtta aynı modeme bağlı olacak.)

Bu sayede telefonunuzun kontrolünü yine telefondan alacağınız bir ip adresi ile bilgisayarınızdan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Bunun için öncelikle Samsung telefonunuza Kies Air uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. 

Yukarıdaki linkten telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulama ile artık rahatlıkla aynı kablosuz ağ üzerindeyseniz veya (Ap mode; modem olmadığında bilgisayarı kablosuz ile telefona bağlayabilmenize yarar kısaca telefonu geçici modem yapar işlem bittiğinde kapatılması gerekir.) telefonunuzdan yapacağınız taşınabilir kablosuz ağ özelliği yani Ap mode ile bilgisayarınızın kablosuzundan aynı modeme bağlanır gibi telefonunuza bağlanıp Kies Air uygulamasının size vereceği 192:*********:8080 diye biten ip numarasını bilgisayarınızdaki Google Chrome veya İnternet Explorer bu ip adresine aynı bir internet sitesine girer gibi bağlanabilirsiniz.

Bağlantı işlemini gerçekleştirdikten sonra size bilgisayarınızda bu işlemin yani bu adresin kısa yolunu masaüstüne oluşturayım mı diye soracaktır evet derseniz daha sonraki bağlanma işlemlerinde rahatlıkla bu kısa yolu kullanarak herhangi bir ip numarası girmeden bilgisayarınız telefonunuzun kablosuzuna veya bilgisayar ve telefon aynı kablosuz modeme bağlı iken rahatlıkla kontrol panelinize ulaşabilirsiniz ancak unutmayın bu işlemler sırasında Kies air uygulaması telefonunuzda açık olması gerekmektedir.

Birde Samsung sitesinden bilgisayarınıza indirebileceğiniz Kies programı ile Usb kablo ile rahatlıkla telefonunuzu bağlantı yapabilirsiniz. Kablosuz ağ bulunmayan ortamlarda işlem görür ancak biraz zahmetlidir. Tercih size kalmış.

Genellikle bütün telefonlarda usb ile bağlantı aynı türde özellikleri taşımaktadır. Ara programı yükle çalıştır Usb yi tak. Sonrasında Flash belleğe dosya atar gibi işlemi gerçekleştirir.

Ancak durum biraz İphonelar‘da farklı çalışmaktadır. Senkranizasyon yöntemi ile dosyaları yükleyebildiğiniz iTunes programı ses dosyalarını da desteklediği moda çevirmeden telefona yüklemez. Bu yüzden genellikle yavaş bir işlem gerçekleşmektedir.


İnternette dolaştığımda Kies Air bağlantı sorunu işte Kies air’den bağlanamıyorum telefonu bilgisayara bağlayamıyorum gibi bir çok gerekli gereksiz sorun yaşayan insanları yukarıda anlatılmış olan yöntem ile rahatlıkla kies airinizi kullanabileceksiniz.

Ancak bilgisayarınızdan ip numarası ile bağlanırken bilgisayarınızda kesinlikle Java yüklü olması gerekmektedir. Aksi taktirde bilgisayarınızdan bağlantı sırasında bazı özellikleri tarayıcıda görüntüleyemeyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm