Samsung Kies Air Bağlantı Sorunu ve Telefona Müzik Dosya Yükleme

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Telefona Müzik veya Dosya Yükleyemiyorum;

Telefona melodi yükleme veya melodi indirmek için yapabileceğiniz yükleme yöntemlerinden bahsedelim. Özellikle Samsung Kies Air bağlantı Problemi ile ilgili olarak sorununuzun çözümü hakkında da bilgiler bulunmaktadır.
Öncelikle bilgisayardan telefona melodi yükleme işlemini gerçekleştirmek istiyor iseniz bunu yapabilmenizi sağlayacak olan ara aparatlara sahip olmanız gerekmektedir.

Bu aparatlar arasından bilgisayarınızda ve cep telefonunuza da bulunması gereken Bluetooth Aygıtına sahip olmanız lazım veya bir usb ara kablo yani telefonunuza uygun olarak bağlantıyı sağlayabileceğiniz giriş çıkışlara sahip usb kablo.

Bunlara sahipseniz rahat şekilde bilgisayarınızdan telefonunuza melodi veya müzik yükleyebilirsiniz.

Ancak bazı telefonlar değişik müzik biçimleri yani Ogg veya mp3 gibi değişik tür ses biçimlerini desteklemektedir. Bunların hangisinin veya hangilerinin sizin telefonunuz da desteklendiğini bilmenizde fayda var.

Ek aparat ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınız vakit bilgisayarınızın telefonunuzu tanıyabilmesi için sizden bir sürücü isteyebilir bu sürücüler genellikle telefonunuzun üretici firmasında bulunmaktadır ancak sadece sürücü olarak bulmanız biraz zordur yani bir ek telefonunuzu bilgisayarınızdan da kullanabileceğiniz bir arayüz programı indirmeniz gerekebilir. Nokia Suit veya Kies gibi. (Her telefon markasında farklılık gösterir)

Bu programlar aracılığı ile bilgisayarınızdan rahatlıkla cep telefonunuza müzik gönderebilirsiniz.

Öncelikle şu aralar popüler olan Samsung Akıllı telefonlarının aktarma yönteminden bahsedelim.

Samsung Kies Air ile Telefona (Bilgisayara) Bağlanmak;

Bunun için bilgisayarınızda Java ve Samsun Kies Air’e ihtiyaç vardır. Bilgisayarınız ve telefonunuz aynı wifi ağı üzerinde bulunması yani telefonunda bilgisayarınızın da internete aynı kablosuz ağ modemi üzerinden bağlı olması gerekmektedir (Wifi ile iki aygıtta aynı modeme bağlı olacak.)

Bu sayede telefonunuzun kontrolünü yine telefondan alacağınız bir ip adresi ile bilgisayarınızdan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Bunun için öncelikle Samsung telefonunuza Kies Air uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. 

Yukarıdaki linkten telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulama ile artık rahatlıkla aynı kablosuz ağ üzerindeyseniz veya (Ap mode; modem olmadığında bilgisayarı kablosuz ile telefona bağlayabilmenize yarar kısaca telefonu geçici modem yapar işlem bittiğinde kapatılması gerekir.) telefonunuzdan yapacağınız taşınabilir kablosuz ağ özelliği yani Ap mode ile bilgisayarınızın kablosuzundan aynı modeme bağlanır gibi telefonunuza bağlanıp Kies Air uygulamasının size vereceği 192:*********:8080 diye biten ip numarasını bilgisayarınızdaki Google Chrome veya İnternet Explorer bu ip adresine aynı bir internet sitesine girer gibi bağlanabilirsiniz.

Bağlantı işlemini gerçekleştirdikten sonra size bilgisayarınızda bu işlemin yani bu adresin kısa yolunu masaüstüne oluşturayım mı diye soracaktır evet derseniz daha sonraki bağlanma işlemlerinde rahatlıkla bu kısa yolu kullanarak herhangi bir ip numarası girmeden bilgisayarınız telefonunuzun kablosuzuna veya bilgisayar ve telefon aynı kablosuz modeme bağlı iken rahatlıkla kontrol panelinize ulaşabilirsiniz ancak unutmayın bu işlemler sırasında Kies air uygulaması telefonunuzda açık olması gerekmektedir.

Birde Samsung sitesinden bilgisayarınıza indirebileceğiniz Kies programı ile Usb kablo ile rahatlıkla telefonunuzu bağlantı yapabilirsiniz. Kablosuz ağ bulunmayan ortamlarda işlem görür ancak biraz zahmetlidir. Tercih size kalmış.

Genellikle bütün telefonlarda usb ile bağlantı aynı türde özellikleri taşımaktadır. Ara programı yükle çalıştır Usb yi tak. Sonrasında Flash belleğe dosya atar gibi işlemi gerçekleştirir.

Ancak durum biraz İphonelar‘da farklı çalışmaktadır. Senkranizasyon yöntemi ile dosyaları yükleyebildiğiniz iTunes programı ses dosyalarını da desteklediği moda çevirmeden telefona yüklemez. Bu yüzden genellikle yavaş bir işlem gerçekleşmektedir.


İnternette dolaştığımda Kies Air bağlantı sorunu işte Kies air’den bağlanamıyorum telefonu bilgisayara bağlayamıyorum gibi bir çok gerekli gereksiz sorun yaşayan insanları yukarıda anlatılmış olan yöntem ile rahatlıkla kies airinizi kullanabileceksiniz.

Ancak bilgisayarınızdan ip numarası ile bağlanırken bilgisayarınızda kesinlikle Java yüklü olması gerekmektedir. Aksi taktirde bilgisayarınızdan bağlantı sırasında bazı özellikleri tarayıcıda görüntüleyemeyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
10 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
ilyasAfocan Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
ilyas
Ziyaretçi
ilyas

merhabalar, pc'yi telefonun taşınabilir wi-fi alanına bağladığımda kies air ile bağlantı yapabiliyorum. yerel wi-fi ile(adsl modem) bağlantı kuramıyorum. bunun bir çözümü var mı? aynı durumu Wifi File Transfer adlı uygulamada da yaşıyorum.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Taşınabilir wifi de sorun yok zaten sorun modem güvenlik ayarından kaynaklanıyor diye düşünüorum ama hiç uğraşmanıza gerek yok yukarıdaki yazıda bulunan kies air uygulamasını telefona indirin ve açıp size verilen port numarasını bilgisayarınızdaki internet sayfasına girin java ya izin verin sorunsuz bağlanırsınız bilgisayarınıza bişey kurmanıza gerek yok

ilyas
Ziyaretçi
ilyas

Sanırım yanlış anlattım; taşınabilir wifi adım 'ilyas'. Taşınabilir wifi yi aktif hale getirip programı açtığımda 192.168.43.1 şeklinde bir ip veriyor. Pc ile 'ilyas' ağına bağlanıp ip yi girdiğimde bağlantı kurabiliyorum ve sorunsuz dosya aktarımı yapabiliyorum. Adsl Modem ağının adı 'güney'. Hem pc hem de telefonla 'güney' ağına bağlandığım da (ip 192.168.1.6 oluyor) kies air bağlantısı olmuyor. Web sayfası kullanılmıyor uyarısı veriyor. Aynı durum Wifi File Transfer'de de oluyor.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Yooo doğru anladım hem telefonla hem pc den wifi ağına bağlanıp telefona kies air indir google playden telefondan kies air e gir başlat de diyorum sen uygulamasız yapıosun taşınabilir ağı karıştırma demek istediğim bu telefona kies air indirrrrrrr uygulama ayrıca 192.168.2.130 iki nokta üst üste 8080 ip no olur olmaması için hiç bir sebep yok olmuosa javayı ve güvenlik ayarlarını kontrol et olay bu kadar

ilyas
Ziyaretçi
ilyas

🙂 Yanlış anlıyoruz birbirimizi sanırım. Bahsettiğim başarısız bağlantı kies air de olmuyor zaten. Kies air telefonda kurulu. Pc ve telefon aynı ağa bağlandığında kies bağlantısı olmuyor. Pc telefonun ağına bağlandığına kies bağlantısı oluyor.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

5323033136 yarım saate ara bu numarayı konuşalım şu mevzuyu

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Hocam müsait bi zamanda ubuntuyu kontrol edicem çözersem haber ederim sizede

ilyas
Ziyaretçi
ilyas

Merhaba, sorun modemle alakalıymış. Modemi değiştirecektim zaten, 2 sorunu da çözmüş oldum. Teşekkür ederim ilgin için.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Eyw hocam sevindim. Demekki port özelliğini engelliyen bişey var aaaaa sizin modeminizin varsayılan ağ geçidi 10.0.0.1 gibi olanlardan kaynaklanmış olabilir 192.168 o sebeple açılan portu görmemiştir belki yada güvenlik duvarı var dır bir ayarıda uğraşmak lazım biraz neyse 🙂

trackback

[…] Rar Dosyasınıda (C:Program Files (x86)Python27Scripts) çıkarttıktan sonra yapmamız gerekenler Telefonunuzdaki Whatsapp Database’in içerisindeki (msgstore.db.crypt) adlı dosyları veya üzerinde tarih bilgisini de barındıran dosyaları (msgstore-2013-10-28.1.db.crypt gibi) dosyaları alıp Scripts dosyası içerisine kopyalamanız gerekmektedir. (Kopyalamazsanız konuşma içerisindeki resimler görünmeyecektir. Ayrıca msgstore.db.crypt dosyasını kopyalama esnasında aynı dosya var uyarısı alırsanız Kopyala ve Değiştir seçeneği ile devam edeceksiniz. ) Eğer Yanınızda bu dosyaları almak için kablo veya Bluetooth yoksa şu yazımdan da telefonunuzd… […]