Afolog

  1. Nasıl Yapılır?
  2. Uygulama
  3. Programlar
  4. Tanıtım Yazıları

Masaüstü Sağ Tık Çalışmıyor Özelliklere Giremiyorum

Yayın Tarihi:

Kategorisi:

Genel

Bilgisayarınızda masaüstüne sağ tık yaptığınızda özellikler menüsü açılmıyor veya herhangi bir simgeye sağ tık yaptığınızda özellikler menüsü açılmıyor ise yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Öncelikle bilgisayarınızda daha önceden oluşturduğunuz bir geri yükleme noktası var ise sisteminizi geri yükleyin veya windows onarma seçeneklerini kontrol edin.

Diğer çözümler:
Öncelikle Bilgisayarım C sürücüsü Windows klasöründen regedit’i açıyoruz ve HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer
sağ alanda NoViewContextMenu isminde DWORD yok ise Sağ tıklayıp Yeni NoViewContextMenu yazıyoruz ve değerini 0 olarak ayarlıyoruz.
İkinci olarak HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionpoliciesExplorer
sağ alanda NoViewContextMenu isminde DWORD yok ise Sağ tıklayıp Yeni NoViewContextMenu yazıyoruz ve değerini 0 olarak ayarlıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Sorun Çözülmez ise virüs programı var ise windowsun bu özelliğini devre dışı bırakmış olabilir dilerseniz virüs programını kaldıra bilirisiniz.

Genellikle sorun bu sorunla sık karşılaşılan nokta Windows 7 türkçeleştirme paketlerini yanlış yüklemekten kaynaklanabilir veya yanlış yüklenen bir güncelleme bu probleme sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle son yüklenen güncelleştirmeleri kaldırıp tekrar yüklemekte sorunu çözebilir.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek için Btc Bağışında Bulunabilirsiniz...

1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Afolog Telegram Grubu

Telegram Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayın.

Grup Sohbetinde Soru Sormak için Tıklayın.

  • f

    gg