Masaüstü Sağ Tık Çalışmıyor Özelliklere Giremiyorum

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Bilgisayarınızda masaüstüne sağ tık yaptığınızda özellikler menüsü açılmıyor veya herhangi bir simgeye sağ tık yaptığınızda özellikler menüsü açılmıyor Sağ Tık Çalışmıyor ise yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Öncelikle bilgisayarınızda daha önceden oluşturduğunuz bir geri yükleme noktası var ise sisteminizi geri yükleyin veya windows onarma seçeneklerini kontrol edin.

Sağ Tık Çalışmıyor Sorun Çözümü:

Öncelikle Bilgisayarım C sürücüsü Windows klasöründen regedit’i açıyoruz ve HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer
sağ alanda NoViewContextMenu isminde DWORD yok ise Sağ tıklayıp Yeni NoViewContextMenu yazıyoruz ve değerini 0 (Sıfır) olarak ayarlıyoruz.

İkinci olarak HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionpoliciesExplorer
sağ alanda NoViewContextMenu isminde DWORD yok ise Sağ tıklayıp Yeni NoViewContextMenu yazıyoruz. Değerini 0 olarak ayarlıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Sorun Çözülmez ise virüs programı var ise windowsun bu özelliğini devre dışı bırakmış olabilir dilerseniz virüs programını kaldıra bilirisiniz.

Genellikle sorun bu sorunla sık karşılaşılan nokta Windows 7 türkçeleştirme paketlerini yanlış yüklemekten kaynaklanabilir veya yanlış yüklenen bir güncelleme bu probleme sebebiyet verebilmektedir.

Bu nedenle son yüklenen güncelleştirmeleri kaldırıp tekrar yüklemekte sorunu çözebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!