S3 S4 Mini E-Postaları, Facebook, Twitter Bildirimlerini Otomatik Almıyor

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Samsun S3 S4 ve Mini modellerinde özellikle bazı batarya koruma programları Avg virüs koruma programı gibi programlar kullandığınızda şarjınız bitmeye yakın olduğunda otomatik olarak telefonunuzda kayıtlı facebook twitter özellikle E-posta hesaplarınızda gelişen bildirimleri otomatik olarak almasını kapatmaktadır. Yani senkronizasyon özelliğinizi kapatmaktadır. Tekrar e-mail bildirimlerini açmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Bu sebeple otomatik olarak tekrardan e-postalarınızı, facebook, twitter, bildirimlerinizi alabilmeniz için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır. 
Telefonunuzun bildirim ve bazı ek ayarların kısa yolu olan yukarıdan aşağıya doğru çektiğiniz ekranda yani aşağıdaki şu resimde de görebileceğiniz gibi senkronizasyon özelliğiniz açık olmalı.

Resim 1
Senkronizasyon Aç

Bu işlemden kısa bir süre sonra eğer eklediğiniz Twitter Facebook E-posta gibi hesaplarınızda herhangi bir şifre veya elle durdurulan senkronizasyon gibi bir olay yoksa internet bağlantınızın hızına göre yeni bir bildirim var ise telefonunuza gönderilecektir.

Ayrıca Uygulamalar Hesaplar Kısmının altında bulunan tüm hesaplarınızdan hangisinin senkronizasyonunun açılmasını veya kapanmasını istiyorsanız buradan tek tek hesaplarınızı da kontrol edebilirsiniz. 
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi örneğin diğer senkronizasyonlar açık iken sadece Twitter uygulamasının bildirimlerini ve senkronizasyonunu kapatmak için izleyeceğiniz yolları göstereceğim diğer senkronize olmasını istemediğiniz hesaplarınıza da bu işlemleri yapabilirsiniz.
Uygulamalar Ayarlar Ekranında Hesaplar başlığının altında sıralananlar;
Resim 2
Hesap Kontrol
Ardından Twitter Hesabınızın Senkronizasyonunu durdurmak veya açmak için;
Resim 3
Senkronizasyonu açma veya kapatma

Twitter senkronizasyonu kapalı yaptığınızda yazının ilk başında da verilmiş olan resimdeki Senkronizasyon Özelliğiniz açık dahi olsa twitter hesabınızla ilgili herhangi bir veri alışı yapılmayacaktır sadece siz kendiniz giriş yaptığınızda verileriniz çekilecektir. Ayrıca bildirimlerin ne kadar sıklıkla kontrol edileceğine dair bilgileri de twitter’da görünmemesine rağmen E-posta hesap bilgilerinde durum farklıdır. Yani uygulamaya göre değişmektedir. Twitter senkronizasyon aralığınızı uygulamaya girerek içerisindeki hesap ayarlarından yapabilmektesiniz.

Ayrıca diğer hesap ve üyelik bilgileri istemeyen uygulamaların telefonunuzun saat kısmında durduk yere bildirimler göndermesinin de uygulama yöneticisi ekranında hepsinin ekranına girerek bildirimlerini iptal edebilirsiniz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
aliAfocannaz Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
ali
Ziyaretçi
ali

Cok tesekkur ederim

naz
Ziyaretçi
naz

Benim s4 mini var ama google da Sürekli Senkronizasyon hatası veriyor şu an yapılamıyor diyor bu yüzden instagram ve diğer uygulamalar da bildirim gelmiyor bi çözümünüz var mı

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Telefonunuzda yukarıdaki gibi senkronizasyonu açtıktan sonra hesap bilgilerini doğru girildiğini kontrol etmeniz gerekebilir. Artı hangi uygulamadan bildirim alamıyorsanız içerisine girerek bildirim ayarlarını bulmanız ve istediğiniz şekilde bunu açmanız ve senkronizasyon bildirimde denilebilir bunların sıklıklarını belirlemeniz gerekmektedir. Eğer sorun devam ederse Ayarlardan hesaplar bölümüne geçerek hesapları kaldırınız üzerine uzun bastığınızda kaldırma seçenekleri çıkması gerekir.Bu şekilde tekrardan hesap bilgilerini hesap ekleden girerek işlemleri yinelemeniz gerekmektedir. Birkaç uygulama senkronize ediyor ancak belli uygulamalar senkronize etmiyor ise bunların bildirim ayarlarında sorunlar veya hesap bilgilerini yanlış girme durumları mevcuttur tabi en temel olarak yukarıdaki konuda bahsettiğim şekilde senkronizasyonu Yeşil olarak bulundurmanız gerekmekte bu şekilde uygulamalara… Daha Fazla

naz
Ziyaretçi
naz

Ne yaptıysam olmamıştı son çare fabrika ayarlarına döndündüm sorun kalmadı teşekkür ederim