Resimin veya Reklamların Sağına Soluna Boşluk, Aralık Koyma

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-09-2016

Blogunuzda veya web sitenizde Resimlerin veya reklamların etrafına belirli miktarda boşluk ayarlamak için (koymak) için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Sitenizde bir çok resmi yerleştirirken etrafında bulunan sayfa öğeleri veya yazılar ile arasında boşluk koymak veya Adsense Reklamları gibi belirli politikaları barındıran sistemlerin içeriğiniz ile reklam yerleşiminizin ayırt edilebilir seviyede olması gerekliliğini yüzünden bazı reklamlarınızın tam olarak diğer sayfa elemanlarından ayırt edici bir yerleşime sahip olmasını isteyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları kontrol ederek uygulamalarda bahsedilenler ile ile resmin veya reklamın altına, üstüne, sağına, soluna, istediğiniz boşluğu koyabilirsiniz.

Resimin veya Reklamın Sağına, Soluna, Altına, Üstüne Boşluk Koyma;

Öncelikle bilmeniz gereken kod şudur;

<div style=”float:left;margin: 5px 15px 7px 2px;”>bu araya koymak istediğiniz resim veya reklam kodunu yerleştiriyorsunuz.</div>

  Bu şekilde yaptığınız ayarlamada 5px Yukarı, 15px Sağ, 7px Alt, 2px Sol, olacak şekilde boşluk ayarlamış olursunuz. Px’den ima edilen piksel boşluktur. Ayrıca 5 px’den itibaren dikkat ederseniz sıralama saat yönüne doğru devam eder.
Ayrıca kodda mavi yazı ile yazılmış olan kısımda değişiklik yaparak Left (sayfanın solu)’nu istersenin sayfanın sağında olması için Right (Sayfanın Sağı)’a alabilirsiniz.

Bu kod ile istediğiniz aralığı sayfadaki diğer ögeler ile belirlediğiniz ögenin arasına koyabilirsiniz. 

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Resimin veya Reklamların Sağına Soluna Boşluk, Aralık Koyma” için 3 yorum

 1. semih dedi ki:

  merhaba,
  bu sayfadaki gibi yazı arasına 728 x 90 reklam eklemek istiyorum. 2 veya 3 paragraftan sonra sizinki gibi reklam çıksın sonra yazı devam etmesi için nasıl bir kodlama yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.

 2. ABDULLAH YÜKSEL dedi ki:

  aynen bende onu istiyorum.
  resimle yazının arasına koymak istiyorum ama ya başına yada sonuna geliyor.
  yardım edin lütfen
  abdullahyuksel42@gmail.com a mail atabilirseniz çok sevinirim

 3. ABDULLAH YÜKSEL dedi ki:

  merakhaneci.blogspot.com

Bir Yorum Yazın