Realtek 8187L İnternet Çok Yavaş – Kablosuz Sorunu ve ED-199 Driver İndir

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Resim 1
Realtek 8187L

EDUP 300M Wireless USB Adapter ED-199 Realtek 8187 L modeli ağ bağdaştırıcı kullanıcısı olarak bu model ile ilgili yazayım dedim. Kablosuz kullanıcısı olarak Wifi adaptörünüzün yeterli gelmediği durumlarda yardımınıza koşan alıcı ek adaptör 2 gündür kafamı baya ağrıttı ancak son olarak çözüme kavuşmuş bulunmaktayım 600-800 metre uzaklıktaki bir modeme bağlanmak istiyordum yayıncı modem oldukça kuvvetli, 800 metreyi geçkindir belki tam hesaplamadım ancak laptop %15 %20 seviyelerinde yani bir çubuk modeme bağlanabiliyorumdum.
(Laptop üzerinde bulunan ağ bağdaştırıcısı Realtek 8187B) Tabi bu kadar düşük seviyede internet acayip yavaş hatta yok bile denilebilir. Bende bir antenli alıcı alayım dedim internet üzerinden benim işimi görebilecek kullanacağım ağ izleme programına uygun belirli modeller var ve bu modellerden bana uyan 100db’lik bir Realtek 8187 L buldum satıcıda. Aldım yakın bir modemde falan deniyorum hiç bir problem yok ancak bu mesafedeki bir modeme bağlanmaya çalıştığımda sinyal seviyeleri kalitesi de %80lerde gezmesine rağmen bir türlü istediğim verimi sağlayamadım hani sayfayı 10 sn yede dahi açsa bana yetecek diyorum yok sinyal kalitesi sürekli değişiyor.

Tabi bu arada kullandığım Realtek sürücüsünün arayüzü şu mavi simgeli programdan bahsediyorum onunla denemelerim 1-2 gün kadar sürdü. Ama en yakın 200 metreye kadar bağlandığım 10 adet modemden istediğim veri kalitesini sağlayamadım. 
En son sinir krizine girdim bıktım oyun oynuyorum tabi oyuna girerken bu arayüz programını falan her şeyi kapattım. Oyun oynadım 1 saat kadar çıktım birde ne göreyim internet bağlantısı istediğim kıvamdaki hıza gelmiş. En uzaktakinden en yakındakine bağlantımı yapmama rağmen internet bağlantısı 4-5 mbps civarında geziyor. Dedim ne oldu da hızlandı aslında değişen hiç bir şey yoktu. Başlangıç da devreye giren Realtek arayüz programı uzak mesafelerden gelen internet bağlantısını artık ne derseniz deyin kalitesini düşürüyordu. Normal wifi simgesinden bağlantımı sağladığımda hiç bir sorun kalmamıştı.
Eğer başınıza gelirse Realtek 8187L modeli ek alıcıdan performans sağlayamaz iseniz birde programı kapatarak denemeniz gerektiğini unutmayın. Yakın modemlerde sorun yapmıyor ancak Uzak noktalarda program sinyal kalitesindeki verimi anlayamıyor diye düşünüyorum. 
Artı Aşağıda sürücülerinin driverlerinide verdiğim bir link bulunmaktadır. Kolay Gelsin. Ha bu arada bağlantı sağladığım konum olarak şehir içi değildir Yani araya en fazla 2 veya 3 duvar girmekte. bu tür alıcıda 800 metreyi görmek zordur şehir içinde.
Aşağıdaki linkten açılan pencerede Sürücüleri (Drivver) size uygun olanı seçip alt tarafında Download (İndir) seçeneğini kullanarak indirebilirsiniz. Resim dosyası gibi gösteriyor ancak .zip uzantılıdır bir problem yoktur.
Windows 8 için Wİndows 7 Klasöründeki işletim sisteminizin Bit’ine göre olan klasördeki .inf dosyasını manuel olarak gösteriniz. Yabancı forumlarda bu şekilde olduğunu söylemişler.
Download-İndir
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 4,00
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
wifi55 Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
wifi55
Ziyaretçi
wifi55

sağol dostum