Qvo6.com Virüsünü Silme, Kaldırma

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-09-2016

Yeni ve en son şekli ile sürekli beni şaşırtan spam arama motorları artık iyice kendilerini geliştirdiler denilebilir.

Başlıkta da bahsedildiği gibi bu qvo6.com gibi bir arama motorunun Google Chrome İnternet Explorer Firefox gibi bir çok tarayıcıya adeta musallat olmuş durumda. Bu arama sayfasını tarayıcınızdan uzaklaştırmak için ilk olarak bir ön çalışma yapmanız gerekebilir. Ardından Çözümü en son bölümde anlatacağım.

Temizlemeden Önce Yapılması Gerekenler;

Öncelikle bu qvo6 ile sorun yaşayan kullanıcıların bilgisayarlarında rastlamış olduğum benzer uygulamalardan bahsedeceğim; 
Öncelikle bilgisayarların Genelinde Lollipop isminde bir uygulama bulunmakta. (Ne işe yaradığına bile bakmadan silme girişimine girin.) Program ekle kaldır da bir diğer sıkça rastladığım Browser Defender diye bir uygulama.
Ardından babylon ve delta search tool gibi bir çok uygulama var diyebilirim. Bu uygulamaları kaldırdıktan sonra bir diğer kontrol etmeniz gereken yer kayıt defteri.
Kayıt defterine Başlat>Çalıştır’a Regedit yazıyoruz. Yada klavyeden Windows+R tuşları ile açılan Çalıştır penceresine Regedit yazıyoruz.
Bu kayıt defteri içerisinde Ctrl+F tuşlarını kullanarak Bul penceresini açıyoruz ve qvo6 yazarak arama işlemlerine başlıyoruz. Bulunduğu dizindeki tüm dosyalarını sile bilirsiniz kendinize güveniyorsanız içerisindeki bulunduğu dosyayı bile silebilirsiniz. Ancak başka dosyaları değil sadece bulunduğu dosyayı. 
Kullandığınız tarayıcıya göre eklentiler menülerinde bulunan bu qvo6.com eklentileri de yani Google chrome’a göre Uzantıları silebilirsiniz. Bu eklentilere ulaşabileceğiniz menüler internet tarayıcınızda Ayarlar veya araçlar diye adlandırılan menüler altındadır. Şu yazımdan da detaylı bir şekilde bu konu ile ilgili olarak eklentileri nasıl kaldıracağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ön Çalışmamızı tamamladığımıza göre artık son darbeyi vurabiliriz.

Qvo6.com’u Tüm Tarayıcılardan Kaldırma Nasıl Yapılır

Öncelikle Masaüstünüzde Google Chrome, İnternet Explorer, Fire Fox gibi tarayıcılarının kısa yollarına sahip olduğunuzdan emin olun Dikkat edin masaüstü diyorum genelde bu qvo6.com arama motorunun enjekte olduğu yer bu masaüstündeki tarayıcıların kısayol adresleri.

Masaüstünüzde bulunan tarayıcı kısa yoluna sağ tıklayıp Özelliklere girin. Hedef kısmında bulunan uzun karmaşık qvo6’un saklandığı komut var. Burada yazanları sadece programımızın kısa yolunu belirten koda kadar silmemiz gerekmekte Google Chrome için şu şekilde olmalıdır ama işletim sisteminize göre bu adres yolu değişecektir.

Örneğin; “C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe Google Chrome için Hedefte bulunan kısa yol yolu yukarıdaki satırda bulunan kırmızı tırnak işareti de dahil olan kısımdır. Geri kalanı qvo6.com’a aittir. Kırmızı Tırnak işaretinden sonra devam eden kısımları silip uygula demeniz gerekmekte. Ayrıca sildikten sonra Başlat içerisinde bulunan kısa yollara da aynı işlemi tekrar etmeniz gerekmektedir. Tüm tarayıcılar için bu şekilde bu sorunu çözmüş oluyoruz. 

Herhangi bir program kullanmadan bu şekilde sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak bir programla da ben temizlik yapmak istiyorum diyorsanız Combofix’i kullanabilirsiniz. Şunu unutmayın birçok virüs tarama programı bu işlemi tespit edemez çünkü olay virüs değil kısa yola bir komut ekleme işlemidir yani kısa yolu bozmadır. Bununda Lolipop denilen uygulama ile geldiği kanısındayım. Ayrıca Başlat çubuğu yani araçlar görev çubuğunuz da da bulunan kısa yollara sağ tıklayıp görev çubuğundan ayır komutunu kullanarak yeniden masaüstünüzdeki düzelttiğiniz kısa yoldan sürükleyerek(taşıyarak) araç çubuğundaki kısa yolunuzu da güncellemenizde  fayda var. Neyse umarım qvo6.com’dan kurtulmuşsunuzdur.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Qvo6.com Virüsünü Silme, Kaldırma” için 2 yorum

  1. C.demirer dedi ki:

    EMEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SAYENDE BİLGİSAYARDAN KALDIRDIM BU ŞAÇMALIĞI

  2. Afocan dedi ki:

    ben teşekkür ederim yorumunuz için

Bir Yorum Yazın