Afolog

  1. Nasıl Yapılır?
  2. Uygulama
  3. Programlar
  4. Tanıtım Yazıları

İnternet Explorer, Google Chrome, Firefox, Pop-up Engelleyici Ayarları Nasıl Yapılır

Yayın Tarihi:

Kategorisi:

Nasıl Yapılır?

İnternet Explorer için Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: Başlat>> Denetim Masası>> İnternet Seçenekleri >> Gizlilik Sekmesi >> Açılır Pencere Engelleyici “Tik” işaretini koyarsak sayfalarda pencere açılması engellenecektir. Pencerelerin açılmasını istiyorsak “Tik”‘i kaldırıp “Uygula” diyoruz.

Resim 1
Internet Explorer Pop-Up Ayarı

Google Chrome için Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: Google Chrome penceresini kapatma düğmesinin altında bulunan Ayar Butonu>>Ayarlar>>Gelişmiş ayarları göster…>> Gizlilik bölümündeki  İçerik Ayarları butonu>>Açılan Pencereden Pop-up>>Tüm Sitelerin Pop-up göstermesine izin ver>>Bitti

Resim 2
Google Chrome Pop-Up Ayarı

Firefox için Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: Firefox tarayıcımız açık iken Araçlar Eğer Araçlar bölümüne ulaşamazsak “En Üstteki boş alana sağ tık yapıp Menü çubuğuna basarak Menü çubuğunu etkinleştiriyoruz” >> Ardından Araçlar>> İçerik Bölümü>> Açılır Pencereleri Engelle “Tik” Kaldır.  “Tamam”

Resim 3
Firefox Pop-Up Ayarı
Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde tüm sitelerde açılır pencere olarak ayarlanmış sayfaların hiç bir engele takılmadan ekranınıza yüklendiğini göreceksiniz. Bu sayede bazı kurum sayfalarında da işlemlerinizi gerçekleştirmenizi engelleyen bu önlem yüzünden bu sayede kurtulmuş olacaksınız. Ancak güvenilir siteleri bu açılır pencere yönetimi ekranlarındaki ayrıcalıklar seçeneklerini kullanarak açılır pencerelerin açılmasına izin vermek istediğiniz sayfaları el ile belirleyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek için Btc Bağışında Bulunabilirsiniz...

1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Afolog Telegram Grubu

Telegram Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayın.

Grup Sohbetinde Soru Sormak için Tıklayın.