Android OEM Kilit Açma Nedir Hırsızlık Korumasını Kapatma

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 07-01-2019

OEM Kilit Açma Nedir?

Android 5.0 veya daha sonraki sürümlere eklenen Oem Kilit özelliği ile birlikte Telefonunuz çalındığı zaman telefonunuza format atarak 3. kişilerin kullanmasının önüne geçen bir sistemdir. Sistem telefona girdiğiniz Google hesabı ile birlikte çalışmakta olup formatlama işleminden sonra telefon kurulum ekranında Google Hesabınızı girmenizi istemektedir. Bazı yöntemler ile bu özellik bypass edilerek telefon kullanıma şifre girmeden açılabilmektedir. Bu yöntemler sistemin daha çok açıklarının tespit edilmesi veya şaşırtma mantığına dayalıdır.

Bu sistem telefonun asıl kullanıcısının Google Hesabının şifresini unutması sonucunda başına bela olabilmektedir. Şifreyi yenileme yöntemine gitmeniz durumunda 3 gün (72 Saat) gibi bir bekleme süresini doldurmanız gerekecektir. Bu sebeple bu özellikten faydalanmak istemeyenler olabilir. Bu özelliğin mağduru iseniz bu makale size yardımcı olmaz bu makaleyi mağduru olmadan önce uygulamanız gerekmekteydi.

Bu telefon Sıfırlandı Sorununu aşmak için şu yazımdan faydalanın!

Android Oem Kilit Açma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda Ayarlar Kısmına giriş yapın ve alt kısımlarda bulunan Telefon Hakkında, Yazılım Bilgileri gibi bir kısmı tespit edelim ve girelim.

Ardından yine alt kısımlarda Android Yapım Numarası veya Derleme Numarası gibi bir ifade göreceksiniz. Bunun üzerine 7 defa basalım.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuz Artık geliştiricisiniz diye bir uyarı verecektir.

Ardından Ayarlar Menüsünün Ana Ekranına dönelim ve en altta bulunan Geliştirici Seçeneklerine Giriş Yaparak Oem Kilit Açmayı Açabilirsiniz bu şekilde Önyükleyicinin Kilidi açılır ve artık Koruma Ortadan Kalkar.

Önemli: Ancak Unutmadan Telefonunuzda Oem Kilidini açarsanız Bazı telefon modelleri telefonun komple resetleneceğini ve güvenlik önlemlerinin azalacağını belirtir. Dikkatli olunda verileriniz kaybolmasın. Örn: S9, S9 PLus modellerinde böyle bir uyarı çıkmaktadır. 

 

Diğer Yöntemler

Telefonunuzda açılışta bu türde bir şifre isteme ekranı ile karşılaşmak istemiyorsanız diğer bir yöntem olarak Sıfırlama yapmadan önce Google Hesabını Kaldırmanız gerekmektedir.

Ayarlar ekranında Hesaplar Kısmına girelim Buradan Google’ı seçelim ve e-posta adresiniz üzerine basın. Ardından sağ üstte bulunan 3 noktaya basın ve Hesabı Kaldır diyin. Bu işlemden sonra telefonunuzu sıfırlarsanız hesap şifresini istemeyecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
0 Yorum Yazarları
Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
trackback

[…] Ancak bu şifreleri hatırlamıyorsanız yapmanız gereken telefona Format yani Reset atmaktır. ÖNEMLİ: Aşağıdaki adımları yapmanız taktirde bütün veriler silinecektir. O yüzden Verilerinizin gitmesini göz önünde bulundurun. Android 5.0 veya üzeri sürümlerinde getirilmiş olan Oem Kilit Özelliği Aktif iken telefonu sıfırlamanız durumunda telefon tekrar açılırken Google Hesabınızın şifresini isteyecektir. Bu durumu aşabilmeniz biraz karışık bir durumdur. Bu sebeple sıfırlamadan önce telefonunuzunda Gmail hesabı girili ise bu şifreyi bilseniz iyi olur. Ayrıca Ekran kilidi sorunu olmayanlar şu yazımdan Oem Kilit Açmayı inceleyebilirler. […]