Note 4 Download Mode Açılmıyor Sorunu

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 15-10-2018

Note 4 Treltexx 910C-CQ telefonumda karşılaştığım Download Mode Açılmıyor sorununu nasıl çözüp telefonumu normal hale çevirdiğimden bahsetmek istiyorum.

 

Telefonumda Normal Fabrika Romu Stock rom kullanırken 128Kb sim kartın çalışmadığı için yazılım atma gereksinimi duydum ancak değişik yazılımları deneyip 128Kb Sim kartı çalıştırma girişimlerim başarısız olunca geri Note 4 Türkiye Romuna geri dönmeyi istediğimde oda ne Ses Kısma Home Tuşu ve Power ile açılan Download Mode artık açılmıyor onun yerine telefon normal olarak açılıyordu.

Download Mode Sorununu Çözme

Bende bir kaç denememden sonra Download Mode’un artık açılmadığını iyice pekiştirdikten sonra telefonun Donwload Modunun nasıl açılacağına dair değişik girişlerde bulunmaya başladım.

 

Burda şanlı olduğum tek nokta telefonun normal açılmasıydı. Bende telefonun geliştirici seçeneklerini aktifleştirip Hata ayıklama Modunu aktif hale getirerek Usb Hata ayıklamayı açtım.

Telefonu ADB ve Fastboot aracılığı ile;

adb reboot download komutunu kullanarak telefonunuzu Download Mode‘nda başlat komutu ile Download Modu açabilirsiniz.

 

Ardından Stock Rom’u telefonunuza kurarak normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak 4 dosyalı PIT dosyasını içeren romları kuramaya özen gösterin ki Bootloader falan tamamıyla yenilensin problem ortadan kalksın.

Note 4 128Kb simkartlarını çalıştırmadığınıda bu tecrübe ile öğrenmiş oldum. Samsung’a sorduğumda çalıştırdığını söylüyorlar ancak belki benim telefonda 128Kb simkart ile ilgili bir problem olmuş olabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!