Phoenix Insert Dongle Driver Hatası Problemi Sorunu Giderme

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Phoenix Service Software Sorunu Phoenix’i yükledikten sonra açılmama problemi oluşan arkadaşların yapması gerekenleri ve kendi bilgisayarımda nasıl çözdüğüme dair bilgileri paylaşacağım.
Nokia Data Package Manager kurulumunu yaptınız Firmware indirme işlemini gerçekleştirdiniz Phoenix kurulumunu yaptınız. Ancak Phoenix’i açarken sürekli olarak şuna benzer;
Please insert proper dongle or configure dongle drivers

Install a Nokia dongle and try again 
gibi hata mesajları alıyorsanız öncelikle Phoenix’in son versiyonunu bulun ve Bilgisayarınıza indirin.
Bilgisayarınızda herhangi bir anti-virüs programı var ise devre dışı bırakın ve Program ekle kaldırdan Phoenix’i kaldırın.
Ardından Yeni versiyondan kurulumu gerçekleştirin ancak internet ve anti-virüs kapalı olacak şekilde kurulumu gerçekleştirin. Eğer Hala sorun devam ediyor ise Güvenlik Duvarı ve Windows Hizmetleri Yani Services’te bulunan Phoenix’in uygulamasının iznini kaldırmışsanız bunada izin vermeniz gerekmektedir.
Öncelikle Denetim Masasına girelim. Sağ Üstten Küçük Simgeleri seçelim.
Windows Güvenlik Duvarı bölümünden Sol taraftaki bölümde bulunan Bir Programın veya Özelliğin Windows Güvenlik Duvarını Aşmasına izin ver özelliğinden eğer ayarlayabilecekseniz Başka bir programa izin ver seçeneğinden Gözat’a basın ve bilgisayarınızda şu dizinde bulunan dosyalara izin verin.
Resim 1
Phoenix Güvenlik Duvarı Ayarları
C:program files (x86)nokiaphoenixphoenix.exe
C:program files (x86)common filesnokiafusefuseservice.exe
Bunları izin verilecek programlar listesine ekledikten sonra tekrardan listeden seçmeniz gerekmekte ve tamam diyerek bu ayarları kayıt ediyoruz.

;

Yada özel olarak daha önce buradan belirlediğiniz ayarlar yoksa direkt olarak Güvenlik duvarına girdiğinizda solda bulunan Varsayılanları Geri Yükle’ye basın ve ayarları sıfırlayın ve Güvenlik duvarını kapatın. Daha sonra programı açtığınızda bunları otomatik olarak sizden erişim yetkisi isteyecek.
Daha sonra Başlat bölümüne msconfig yazın ve çıkan msconfig’i enter yaparak girin.
Hizmetler yani Servisler bölümünde bulunan Tüm Microsoft Hizmetlerini gizle diyerek ServiceLayer  Nokia hizmetinin işareti yok ise bunu işaretleyin ve tamam diyerek çıkın. Daha sonra Bilgisayarı birkez yeniden başlatın ve Programı tekrardan açmadan önce Telefonunuzu Yığın bellek yani depo olarak bağlayın yada Nokia Pc Suite olarak telefondan seçme işlemini gerçekleştirin ve Phoenix Programını çalıştırın. Güvenlik duvarını Varsayılanlara geri döndüren arkadaşlara erişime izin ver diye bir uyarı çıkacaktır bunlara izin verin. 
Eğer Hala No Connection kısmına bastığınızda Telefon görülmez ise USB 3.0 olarak bilgisayarınızla telefonunuzun bağlantısnı sağladığınız USB Portunu normal USB olan yani Usb portunun içine baktığınızda MAVİ olmayan Usb’ye bağlayın ve Phoenix’i Kapatıp tekrardan deneyin. Büyük ihtimalle USB1-RM-XXX olarak telefonunuzun Type codu neyse gözükecektir. Kolay gelsin.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!