Facebook Messenger Sms Özelliğini İptal Etme Nasıl Yapılır

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Facebook Messenger bilindiği gibi sık sık yeni özellikler eklemekte. Bu özelliklerden bazıları bazen can sıkıcı olabiliyor. Bunlardan biride Facebook Messenger’ın SMS özelliğidir. Messenger Sms Özelliği sayesinde telefonunuza gelen sms kısa mesajları aynı messengerda sohbet eder gibi kullanmanıza olanak tanımakta. Ancak bu özellik bazen can sıkabilmekte ve Messenger SMS Özelliğini Kapatmayı İptal Etmeyi arayabilirsiniz. Çünkü tüm mesajlarınızın aynı ekranda gözükmesi işleri biraz karışık hale getirebilmekte.

Sms’lerin Sohbet baloncuğu şeklinde açılması veya Messenger Sohbet Geçmişi ekranında SMS kişi isimleri ile karışıklığa sebebiyet verebilmesi gibi.

Bu sebeple Messenger SMS özelliğini kapatmayı İptal Etmeyi, Sms’lerin Baloncuk Şeklinde gözükmesinide kapatmayı size resimler aracılığı ile göstereceğim.

  • Telefonunuzdan Messenger’ı açın ve sağ üst kısımda bulunan Profil sayfasınızı gösteren sekmeye basın.
  • Bu sekme içerisinde gözüken SMS kısmına giriş yapalım ardından açılan pencerede bulunan Messenger’da SMS (Messenger’da SMS’leri Gör) isimli kısımda bulunan anahtarı mavi halden gri hale getirelim.
  • Tabi üzerine bastığınızda size SMS kısa mesajları hangi uygulama ile açacağınızı soracaktır. Varsayılan Sms uygulaması olarak kullanacağınız uygulamayı seçin. (Messenger haricindeki uygulamalar arasından) Ardından size bu özelliği neden kapatmak istediğini soran bi ekran açılcak istediğiniz şeyleri seçin yada seçmeyin bence seçmeyin, direk göndere basarak devam edin ardından Bitti’ye basarak olayı sonlandırın.

Artık Messenger Sms özelliği kapalı hale gelmiş olup açık olduğu gösterir butonda gri haldedir. Artık SMS yani kısa mesajlarınız seçmiş olduğunuz diğer uygulama üzerinden takip edebilir cevaplayabilirsiniz.

Messenger’da herhangi birşeyi silmenize gerek yoktur. Mesajların Messenger’da gözükmesi heryerde gözükeceği anlamına gelmez. Daha detaylı bir açıklama ile telefondaki SMS deposu Messenger içerisinde gözükmesidir kapattığınızda ise Messenger’ın buna erişimi kalmaz ve Messenger Sohbet Geçmişi Ekranında Gözükmez.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Alihan Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Alihan
Ziyaretçi
Alihan

Massengarda SMS kapat a tikladigimda “ayarlardan varsayılan bi SMS uyg sec” diyo.Ayarlara tikladigimda SMS uyg nasıl sececegimi bilmiyorum.yardımcı olursanız.