Sitemdeki Yazıları Kopyala-Yapıştır Yapanları Bulmak

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Evet arkadaşlar özellikle blog dünyasında bu işi zevkle yapan insan maalesef çok neden başkasının yazılarını kendi yazılarıymış gibi yazarlar bilemiyorum ancak bu gerçekten çok saçma bir durum. Biri bir şeylere emek vererek üretiyor düşünüyor günlerce kafa patlatıyor şunu yazayım bunu yazayım diye içinden geçiriyor uykuları kaçıyor. En sonunda güzel bir içerik hazırlıyor heyecanla paylaşıyor başlık seçiyor indexlendi mi diye kontrol ediyor. Gerçekten sabır gerektiren bir olay ama geliyor vatandaşın biri adamın yazdığını alıyor hemde hiç değiştirmeden etiketleriyle beraber paylaşıyor.

Benim de başıma geldi gerçekten sinir oldum ve kendisine ulaştım telefon numarasını buldum; senin amacın nedir dedim inan üşenmeyeceğim seni gelip bulacağım haberlere konu olacağız içeriğini kopyaladı diye adamı hastanelik etti çıkacağız haberlere. Yaparım abi içeriğim iyi yada kötü amacın ne alırken ister 5 kişi tıklasın günde ister 300 o düşünceyi ben araştırmışım tartmışım yazmışım kardeşim hani bunu emeği hesabını sorarım. O adam onu yazayım diye uğraşıyorsa seni bulmak içinde uğraşır çoğu kişi bu konuya aldırış dahi etmiyor ve kendi içeriğini paylaşanları göz ardı ediyor ben buna kızıyorum adam senin düşüncelerini kendi düşüncesiymiş gibi yazıp altına yorumlar topluyor kardeşim sen o zaman niye başkalarına sükse yaptırıyorsun. Hadi resimlere eyvallah bir tane al koy ama telif hakkına girmeyecek resimler adam gitmiş dünyayı gezmiş fotolar çekmiş paralar yatırmış o manzaraları kareleri yakalamak için taşıtlara binmiş kim bilir kaç kez midesi bulanmış arabada otobüste trende sen al koy o fotoğrafları, yazıktır be hele bazı sosyal mecralar var adamlar zevkle yapıyor bu kopyalama işini yazıktır be.

Birde her kopyalama aslına hizmet eder diye saçma bir felsefesi benimseyenler var. Arkadaşım adam arattı geldi arama motoru üzerinden kim bilecek senin olduğunu senin gibi 5 tane çalan adam olduğunda hea sorarım. Sonra internet çöpe döndü de bilmem ne döner tabi. aynı yazıdan 10 yerde var.

Ben genelde blogumu kontrol ediyorum sizde edin yazınız kopyalandığında ulaşın kaldırmasını söyleyin psikolojik olarak baskı yapın bana söyleyin bende farklı hesaplardan içeriği kaldırmasını gerekli dilden anlatırım. Buna karşı birlik olmalıyız diye düşünmüyor değilim. Şu adreste sitenizin ana dizininin url sini yazarak aratma yapabilirsiniz. www.copyscape.com

Ayrıca bu kişileri nasıl şikayet edebileceğinize dair bilgilere ulaşmak için tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!