Kablosuz Ağ Wireless Wi-fi Simgesi Yok Oldu Gözükmüyor Görünmüyor Geri Getirme

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 16-01-2019

Windows işletim sistemi bilgisayarınızda Windows 7 veya Windows 8’de karşılaşılan bu Kablosuz Ağ Wifi Wireless simgesinin kaybolması veya yok olması olarak adlandırabileceğimiz sorunun çözümünden bahsedeceğim.

Saat ve Tarihin Yanında Ekranın sağ alt kısmında bulunan ve kablosuz ağları (Wifi – Wireless) listeleyen sinyal simgesinin kaybolması bilgisayarınızdaki sistem dosyalarında bozulma veya yaptığınız bir ayardan dolayı kaynaklanabilmektedir.

Kablosuz Ağ simgesini ( Wi-fi Wireless ) Geri Getirmek için yapmanız gereken ayarlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Denetim Masasından Görünümü Küçük Simgelere alın ve Bildirim Alanı Simgelerine girin. Yada Başlata bildirim yazın ve çıkan bildirim alanı simgelerine tıklayın.
  • Daha sonra açılan pencerede bulunan tüm simgeleri ve bildirimleri görev çubuğunda her zaman göster‘i işaretleyin.
  • Ardından Simgeler ve davranışlar kısmında verilmiş olan Ses Düzeyi İşlem Merkezi gibi satırların arasında Ağ (Network) kısmının karşısındaki alanı Simge ve Bildirimleri göster olacak şekilde ayarlayın ve Tamam’ı tıklayın. Eğer burada ağ yok ise Sistem Simgelerini Aç veya kapat kısmına girin ve burada belirtilmiş olan Ağ’ı Açık hale getirin. Ardından yukarıda bahsettiğim gibi simge ve bildirimleri göster seçeneğini seçerek tamam diyin.
Bu şekilde Başlat çubuğunda Kablosuz ağ, Wi-fi Wireless simgeniz geri gelecektir. Ancak halen gelmedi ise yapmanız gerekenler şunlardır;
  • Denetim Masasından Ağ ve Paylaşım Merkezine girin.
  • Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin‘e girin.
  • Burada bulunan kablosuz ağ bağlantısını devre dışı ise üzerine çift tıklayıp etkinleşmesini sağlayın. (Burada bulunan bağdaştırıcıları kablosuz ağ simgesi gelinceye kadar sırayla etkinleştirin.)

;

Eğer hala wifi simgesi yok veya gözükmüyorsa bilgisayarınızı bir kez yeniden başlatın simge gelmezse Combofix indirin ve bilgisayarınızı taratın bu şekilde geri gelecektir. Combofix’i internet üzerinden Google’da Combofix diye aratın ilk sayfalardan rahatlıkla indirebilirsiniz. Ancak nete bağlanamıyorsanız Usb bellek ile geri getirebilirsiniz.  Combofix kullanımı hakkında şu yazıdan bilgi alabilirsiniz.
Unutmadan Eğer Kablosuz Ağ (Wireless) Bağdaştırıcınızın sürücüsü bilgisayarınızda yüklü değilse şu yazımdan yararlanarak öncelikle kablosuz ağ sürücüsünü yükleyiniz.

Eğer Kablosuz Ağ ile ilgili diğer bir sorun olan Kablosuz ağ üzerinde sarı ünlem işareti hatası alıyor ve internet erişimi yok uyarısı ile karşılaşıyorsanız şu yazımdan faydalanabilirsiniz.

Yukarıdaki Adımları tam anlamı ile gerçekleştirdiğiniz taktirde herhangi bir problem kalmayacaktır kolay gelsin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 4,00
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum Konuları
2 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
4 Yorum Yazarları
LMalvoBektaş AtasoyBarışGOKHan Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
GOKHan
Ziyaretçi
GOKHan

Öncelikle merhaba .
Dediklerinizin hepsini yaptım ancak sadece ComboFix başarılı oldu. Ancak her bilgisayarımı açısımda sürekli ComboFix ile bilgisayarı taratmak zaman alıyor,ayrıca ComboFix bilgisayarı tararken internet bağlantısı kesiliyor…
Bende bu olay pc'me kendim format atınca oldu.
Başka bir yolu yokmu?

Barış
Ziyaretçi
Barış

Çalıştır kutusuna
cmd.exe yazın ve Tamam’ı tıklatın.
Aşağıdaki komutları yazın.
regsvr32 netshell.dll
regsvr32 netcfgx.dll
regsvr32 netman.dll

bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bektaş Atasoy
Ziyaretçi
Bektaş Atasoy

benim pc win10 ama bilidirim alanı diye bir ayar yok ComboFix denedim win10 da çalışmıyor wifi simgeside hala yok çok sıkıştım yardım eden ?

LMalvo
Ziyaretçi
LMalvo

Ayarlar => Ağ ve İnternet => Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir => Wi-Fi ‘nin üstüne bastığınızda yukarda beliren “Bu ağı etkinleştir” sekmesine basınız. Otomatik olarak simge gelcektir.