Afolog

 1. Nasıl Yapılır?
 2. Uygulama
 3. Programlar
 4. Tanıtım Yazıları

Kablosuz Ağ Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim – Wifi Şifresini Değiştirme

Yayın Tarihi:

Kategorisi:

İnternet, Nasıl Yapılır?, Pratik Bilgiler

Modeminize kablosuz bağlantı yaparken şifre ile karşılaşıyor iseniz ve Adsl Kablosuz Modeminizin Wifi Şifrenizi unttunuysanız yapmanız gerekenleri anlatacağım. Kendinize eziyet etmeden önce modemin altında şifreniz yazılımı diye kontrol edin.

Çünkü Tp link modemlerin çoğunda altında içersin de tanımlı olan W lan şifresi yazılıdır modeminize reset attığınız zamanda tanımladığınız eski şifre silinerek bu tanımlanır.

Ayrıca modemin isim ve şifre değilde sadece şifre değiştirdiğinizde, bilgisayarınızda eski şifre kaldığı için kablosuz ağları yönet seçeneğinden bilgisayarınızda bulunan eski şifrenizle tanımlı modem ismini silip yeniden yeni şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
Sadece kablosuz olarak bağlı halde bulunduğunuz Kablosuz Adsl Wifi modeminin şifresini – parolasını öğrenmek istiyor iseniz yazının sonundaki Mavi renkli kısmı gözden geçirerek kayıtlı şifreyi de görebilirsiniz.


Ethernet Kablosu Yardımı ile Kablosuz Modem Şifresi Parolasını Öğrenme:
Kablosuz yayın yapabilen modeminize eter net kablosu ile bağlanarak kablosuz şifresini yani wifi şifresini öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler öncelikle modeminizin ve bilgisayarınızın bağlantısını kablo üzerinden sağlayarak modem ayar sayfasına ulaşmanız gerekmektedir.

Modem ayar sayfasına ulaşabilmek için 2 yöntem vardır birincisi modeminizin vermiş olduğu CD’deki programı kurarak veya internet tarayıcı programı yardımı ile varsayılan ağ geçidi numarasını kullanarak ayar sayfasına girmek. (Önerilen Tarayıcı ile giriştir..)
Cd ile yapılan ayarları anlatmayacağım çünkü size verilen modem cd içerisinde ki yönergeleri kontrol edebilirsiniz.
***Bilgisayarımız ile modemimizi bağladıktan sonra (Kablo Yardımı ile) denetim masası veya control panel üzerinden Ağ ve İnternet-Ağ Paylaşım Merkezine giriyoruz ve buradan ağ bağdaştırıcı ayarlarını değiştir seçeneğini takip ediyoruz. Açılan ekrandaki bağlı olan yerel ağ bağlantısı (Yani üzerinde Çarpı olmayan ağ) üzerine 2 defa tıklıyoruz ve yerel ağ bağlantısı Durum diye açılan pencerede Ayrıntılar kısmına giriyoruz ve burada IPv4 Varsayılan Ağ Geçidi karşısında bulunan “Örnek: 192.168.2.1” bulunan numarayı alıyoruz ve bir internet tarayıcısı açıyoruz. (İnternet Explorer olur Google Chrome olur.) Ardından bu numarayı adres çubuğumuza giriyoruz ve enter diyoruz. Ardından açılan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir bu bölümü siz daha önceden değiştirmemiş iseniz kullanıcı adınız admin şifreniz boş olabilir ancak bu durum tüm modem marka ve modeller için aynı değildir bunu kullanıcı adını ve şifrenizi bulamazsanız google üzerinden
modem şifreleri olarak aratırsanız modeminizin marka ve modeline göre modeminizde tanımlı olan şifre ve kullanıcı adını bulabilirsiniz. (Ttnet’ten satın alınan modemlerin kullanıcı adı admin şifresi ttnet olur genelde bilginiz olsun.) Modeminizin arayüzüne girmek için gerekli olan şifrenizi değiştirdiniz ve unuttuysanız reset atmanız gerekmektedir. Yalnız reset işlemi modemde ki internet kullanıcı adını silecektir Ttnet müşteri hizmetlerini arayarak bu bilgileri alabilirsiniz.
Ardından açılan arayüz penceresinde bulunan güvenlik veya kablosuz seçenekleri içersin de bulunan kablosuz ağ güvenliği bölümlerinden modeminizin şifresini görebilirsiniz ve değiştirebilirsiniz.


Modeme Reset Atarak Yeni Kablosuz Ağ Wifi Şifresini Belirleme: 
Eğer elinizde ethernet kablosu yoksa ve şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız modemin altında fabrikadan tanımlı şifre var mı diye kontrol edin. Eğer burada da Wlan şifreniz yok ise modeminizin şifresini kaldırmak için modemimize reset atmanız gerekebilir.

Ancak bu işlemi gerçekleştirmeden önce TTnet kullanıcı adı ve şifrenizi yani hat üzerinizdeki kullanıcı adından bahsediyorum bilmeniz gerekir çünkü bu şifre silinecektir. Eğer bununla ilgili şifrenizi bilmiyor iseniz. TTnet müşteri hizmetlerini arayarak internet kullanıcı adı ve şifrenizi isteyiniz bu kullanıcı adını ve şifrenizi girmezseniz internet Bağlantınız sağlanmayacaktır+modem üzerindeki internet ışığı yanmaz. Modemimizi resetledikten sonra ağ şifreniz kalkacaktır ethernet kablosu ile şifrenizi öğrenme kısmında da bahsettiğim gibi şifresiz ağınıza bağlanarak ve varsayılan ağ geçidi numaranızı kullanarak yeniden bir şifre tanımlayabilirsiniz.

Reset attınız ama modem internet ayarlarını ve kablosuz ağ ayarlarını yapamazsanız şu yazımı inceleyin.

Kablosuz Ağ Üzerinden Modemin Şifresini Öğrenme:
Kablosuz bağlantınızı bilgisayarınız otomatik yapıyor ve şifrenizi bilmiyor iseniz bunun için Ağ bağlantılarınızın içerisin de veya Denetim masasında (AĞ ve PAYLAŞIM MERKEZİ) kablosuz ağları yönet ekranındaki listede bulunan modem isminizin üzerine iki kez tıkladığınızda gelen ekran üzerinden Güvenlik Sekmesine girerek ŞİFREYİ GÖSTER kutucuğunu doldurduğunuzda şifre bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek için Btc Bağışında Bulunabilirsiniz...

1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Afolog Telegram Grubu

Telegram Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayın.

Grup Sohbetinde Soru Sormak için Tıklayın.

 • yusuf

  kardeş çok saolasın gerçekten aradığım şey buydu saol

 • nisa

  Benim blgisayarim bozuldu telefonda sifre kayitli oldugum icin girebiliyrm ama tabletim var ona format attim sifre silindi nasl ogrencem

 • Afocan

  telefonunuzdan modeminizin varsayılan ağ geçidi numarasını girmeniz gereklidir. Telefonunuzdan internet sayfasına girer gibi yani örneğin facebook.com yazdığınız yere 192.168.2.1 yada 192.168.1.1 yazarak git deyin. modeminize telefonla bağlı iken yapacaksınız bunu, ardından bir ekran gelecek orada size kullanıcı adı ve şifre soracaktır Kullanıcı adı: admin şifre: ttnet dir.
  Başharflari büyük olma ihtimalide var. Admin Ttnet gibi. Sadece admin şifre boşta olabilir, yada k.a admin şifre admin veya boş bırakılıoda olabilir. bu şekilde modemin ayarlarına girerek içerisinden güvenlik kablosuz ağ güvenliği kısmında Key veya şifre olarak yazan yerde şifrenizi öğrenebilirsiniz. Eğer yapamazsanız nerede takıldığınızı telefonunuzun markasını modeminizin marka ve modelini yazarsanız daha net yardımcı olabilirim. Kolay gelsin

 • nisa

  Sifre yanlis diyo isime admin sfreye ttnet grdim buyuk harflede grdm olmadi tel model samsung galaksi s3

  Samsung Mobile tarafından gönderildi

  ——– Orjinal mesaj ——–
  Kimden: Disqus
  Tarih:
  Alıcı: nisa.t.r@hotmail.com
  Konu: Re: New comment posted on Kablosuz Ağ Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim – Wifi Şifresini değiştirme
  Settings

  A new comment was posted on Afolog

  Afocan

  telefonunuzdan modeminizin varsayılan ağ geçidi numarasını girmeniz gereklidir. Telefonunuzdan internet sayfasına girer gibi yani örneğin facebook.com yazdığınız yere 192.168.2.1 yada 192.168.1.1 yazarak git deyin. modeminize telefonla bağlı iken yapacaksınız bunu, ardından bir ekran gelecek orada size kullanıcı adı ve şifre soracaktır Kullanıcı adı: admin şifre: ttnet dir. Başharflari büyük olma ihtimalide var. Admin Ttnet gibi. Sadece admin şifre boşta olabilir, yada k.a admin şifre admin veya boş bırakılıoda olabilir. bu şekilde modemin ayarlarına girerek içerisinden güvenlik kablosuz ağ güvenliği kısmında Key veya şifre olarak yazan yerde şifrenizi öğrenebilirsiniz. Eğer yapamazsanız nerede takıldığınızı telefonunuzun markasını modeminizin marka ve modelini yazarsanız daha net yardımcı olabilirim. Kolay gelsin 3:05 p.m., Sunday Sept. 29

  Reply to Afocan

  Afocan’s comment is in reply to nisa:

  Benim blgisayarim bozuldu telefonda sifre kayitli oldugum icin girebiliyrm ama tabletim var ona format attim sifre silindi nasl ogrencem Read more
  You're receiving this message because you're signed up to receive notifications about replies to disqus_9DSiPKZVZy.
  You can unsubscribe from emails about replies to disqus_9DSiPKZVZy by replying to this email with "unsubscribe" or reduce the rate with which these emails are sent by adjusting your notification settings.

 • Erol

  Ben Şifre Deiştirecem Kullanıcı Adımı Unuttum Nasıl Öğrenirim Acaba ?

 • Çağlar

  Ya ben yapıyorum hepsini denedim olmadııı 🙁

 • Çağlar

  Ya ben ne yaptıysam olmuyo yardım edinnnn :((

 • Afocan

  varsayılan ağ geçidi tanımlanmıyor veya bir ap kullanıyorsanız arayüze giriş yapamazsınız reset atıp varsayılan ağ geçidini almanız gerekebilir. bilgi vermeden veya nelerin nasıl göründüğünden bahsetmeden size tam anlamıyla yardımcı olamam.

 • ufuktan

  ben yaptım girdim ama karakteri göster kutucuğuna basamıyorum ne yapabilirim.

 • eylem

  Peki reset attıktan sonra modemin altında yazan şifre mi geçerli olcak?

 • Afocan

  evet reset attıktan sonra modem arayüzüne giriş şifresi o olur. ancak ttnet kullanıcı adı ve şifre silinir. ayrıca kamera sistemleri gibi internet üzerinden modeme bağlı aygıtlara ulaşılabilmesi için port açma işlemi yaptıysanız bu ayarlarda gider. Bunları göz önünde bulundurarak tekrardan ayarlamaları yapmanız gerekmektedir. Ttnet kullanıcı adını ve şifresini TTneti arayarak tekrardan modem arayüzünden hızlı kurulum gibi adımları kullanarak girmeniz gerekmektedir.

 • eylem

  Merak ettigim aslında tam olarak şu 192.168.1.1 adresine gittigimizde kulanıcı adı ve şifre istiyor daha önce degiştirmiştik ama hatırlamıyoruz reset attıgım zaman bu kullanıcı adı ve şifre ilk önce oldugu gibi mi olcak örnegin ilk kullanıcı adı ve şifre admin ttnet'ti böyle mi olcak?

 • Afocan

  Evet öle olur. Reset düğmesine biraz basın uzun ince bişeyle 10 15 sn modemin tüm ışıkları yanar sora modem sıfırlanır. Sora arayüze girerek kurulumu yaparsınız zaten ttneti arayıncada kurulumda yardımcı olurlar.

 • eylem

  Çok teşekkürler..:)

 • eylem

  Çok teşekkürler…:)

 • demet

  ya benim bilgisayarım windows xp o dediğiniz şey 7 lerde oluyor denetim masasına giriyorum kablosuz ağ bağlantısı diye bir şey yok offfff

 • Afocan

  ağ bağlantıları var oradan bağlı olanın yani yerel veya kablolu yani veya kablosuz olarak belirtir ingilizce ise local network wifi adapter olaraksa kablosuz üzerine iki defa basarak yani durum bölümünden destek bölümünde varsayılan ağ geçidi olarak belirtilmiştir oradan da bulabilirsiniz: Modem arayüzüne giriş adresinizi. Daha sonra bu varsayılan ağ geçidini tarayıcınıza girerek yani google chrome gibi adres girer gibi girin entere basın arayüz çıkar oradan modem kullanıcı adı ve şifresi. Daha sonra ki işlemleri ise yukarıdaki yazımdan takip ederek yapaibilirsiniz ancak reset falan atacaksanız ttnet kullanıcı adını ve şifresini göz önünde bulundurun. Yukarıda baya detaylı var geri kalanını halledersiniz diye düşünüyorum. Kolay gelsin

 • Afocan

  sistem dosyalarında bir bozulma olabilir modem arayüzüne girerek ulaşmayı deneyin yada sistem düzeltme yapabilirsiniz ve daha sonra ulaşabilirsiniz. İlk dediğim yol daha basit modem üzerinden ulaşmayı deneyiniz.

 • Afocan

  ben teşekkür ederim evet arkadaşlar varsa sorularınız yorum atın yardımcı olayım iyi günler.

 • Afocan

  kullanıcı adınızı yani unutulan modem arayüz şifresini bilmiyor iseniz reset atacaksınız ancak reset işlemlerinden sonra yapılandırmanız gereken ayarlar vardır bunları yapmanız lazım. ancak modem arayüz şifresini daha önce değiştirmediyseniz modemin altında veya kullanım kitapcığında bu giriş bilgileri bulunuyordur kontrol edin.

 • Afocan

  Modeme giremediyseniz ilk önce modeme girme yönetimi yukarıdan dikkatlice kontrol edin. Varsayılan ağ geçidi nedir bunu kontrol edin bir ikincisi varsayılan ağ geçidine yinede giremiyorsanız yapmanız gereken modemi resetleyerek yazılım yükseltmesidir. Modeminizde bir arıza bulunabilir. Kolay gelsin

 • büşra nur

  ben şifremi değiştirirken yanlışlıkla bu ağı unut diye biyere bastım ondan sonra reset atıldı ve şimdi tekrardan değiştirmek istiyorum yardımcı olun lütfenn 🙁

 • kadir

  eyv aga çok sağol çok işime yaradı

 • Eren

  Yanlışlıkla androidde kullandığım ağın üstüne gelip ağı unut tuşuna bastım ve ağa göremiyorum lütfen yardımcı olun

 • ali

  ttnet internet kullanıyorum . internetim bilgisayarımda çalışıyor ama telefonum da tablet pcimde bağlanamıyorum kullanıcı adım ve şifrem kendiliğinden değişmiş çalmış olabilirler mi? lütfen yardımcı olur musunuz.

 • Han

  Abi XP wifi adapterli PC kasalı nasıl öğrenebilirim

 • Kullanıcı

  Merhaba. Ben mavi yazıya göre hareket etmeye çalıştım ancak, ben denetim masasına girdiğimde "ağ ve paylaşım merkezi" adlı bir başlık göremedim (İşletim sistemim Windows XP). Ve şifremi öğrenemedim. Yardımcı olur musunuz?

 • Afocan

  xp de hatırladığım kadar denetim masasından ağ bağlantıları oradan ağ bağdaştırıcısı donanımını görüntülersiniz üzerine sağ tık özellikler kablosuz ağ ayarları adımında ufak bir liste içerisinde sağ tarafında yukarı aşağı gibi ibareler olan pencereden hangi ağı daha önce şifresi kayıtlandıysa üzerine çift tıklayıp öğrenebilirsiniz diye hatırlıyorum. Kusura bakmayın uzun süredir xp kullanmıyorum.

 • Afocan

  çalmış olmazlar siz ttnet kullanıcı adınızı ve şifrenizi 444 0 375 kurumsal çıkarsa 444 1 375 nolu numaradan tam kestiremedim numarayı arayın teknik destek kısmından kullanıcı adı ve şifreyi sorgulama kısmına gireceksiniz. ancak hattın yasal sahibinin araması bu bilgileri almanıza yardımcı olur ve daha sonra modem ayarlarınızı yapmanız gerekir tekrardan sağlama almak için. site içerisinde anlatım var. Ayrıca bilgisayarınız bağlanıyorsa yukarıdaki yöntemlerden şifrenizi tespit ederek tablet veya telefondaki daha önce girili olan ağın şifresini unut diyerek tekrardan şifreleri girmeniz gerekmektedir.

 • melek

  abim wifi şifresini değiştirmiş ama simdi o şifreye ulasamıyoruz telefondan wifi ile internete baglanamıyorum şifreyi nasılk ogrenebilirim lütfen yardım eder misiniz modemimiz ttnet

 • ali

  abicim babam internet şifresini değiştirdi ve bana söylemiyor başında çok durduğum için önceden aynı internete giriyordum ne yapmam lazım bi yardımci olsan

 • rukiye

  ya kabolsuz şifremizi unutuk nasıl örenirizz

 • delyymemo

  tp link şifremi değiştirdim ama unuttum nasıl bulabilirim

 • aturkkan

  http://goo.gl/fe44V8
  şuradan da bir bakabilirsin.

 • Gizli Kullanıcı

  Aga Olmadı Ya Şifremi Bulamadım Değiiştirdim Ama Şifremi Nerden Görcem