Kablosuz Ağ Üzerinde Sarı Ünlem İşareti Var, İnternet Erişimi Kısıtlı Sorunu Çözüm

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 22-09-2016

Sık sık karşılaşılan internete bağlanmama, kablosuz ağ üzerinde ünlem işareti olması, Proxy komut dosyayı sorunu, internet erişimi kısıtlı, sınırlı ağ, internet erişimi yok ile ilgili olarak sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

İnternet servis sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifreyi doğru olarak girdiniz ve  internet, adsl ışıklarınız düzgün yanıyor ancak kablosuz ağ üzerinden bir türlü internet bağlantısı alamıyorsanız. Aşağıda detaylı olarak İnternet erişimi yok sorunu ele alınmıştır.

Bu problemin temeli modeme bağlantı sağladıktan sonra Proxy komut dosyasının daha modemden alınmamış olmasıdır. Bu sebepten dolayı bilgisayarınız modemden internet bağlantısını sağlayamamaktadır. Bu problemi öncelikle basit bir şekilde gidermek için tarayıcınız açık ise kapatıp tekrardan açarak herhangi bir internet sitesine bağlanmayı denemektir Bağlantı sırasında sol alt köşede özellikle Google Chrome kullanıyorsanız Proxy Komut Dosyası Alınıyor diye bir uyarı görürsünüz. Bu komut dosyasını aldıktan 20 saniye kadar sonra Ünlem işareti ortadan kalkacaktır.

Sorun düzelmez ise şu konunun içerisinde anlatılan şekilde ancak Dns numaralarınızı otomatik olarak ayarlamanız gerekmektedir.
;
Eğer sorun halen devam etmekte ise, Modeminizin Adsl veya İnternet ışıklarının yandığından yani internet bağlantısını aldığından emin olmanız gerekmekte.

Bunu ve diğer ayarları da kontrol edebileceğiniz ikinci bir yol ise modeminizin Varsayılan Ağ Geçidi numarası ile ayarlar ekranına ulaşarak İnternet Durumu=Bağlı diye yazdığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Bu arayüz kontrol paneli içerisinde bulunan Kablosuz Ağ ayarları bölümünden Şifreleme türünüzü değiştirerek (WPA2/WEP)  kontrol etmeniz gerekmekte. Ancak unutmayın bu şifreleme türünü değiştirdiğiniz taktirde bilgisayarınızda kayıtlı olan eski şifreleme türünden bağlantı kurmaya sağlayacağı için modeme bağlanamazsınız. Bu sebepten daha önceki modeminizi Ağ bağlantıların sağ tıklayıp özelliklere girerek açılan ekranda Kablosuz Ağları Yönet bölümüne girerek Kendi modem isminizi Kaldırmanız yani silmeniz gerekmektedir. Ardından tekrar kablosuz ağınıza bağlanarak sorunun düzelip düzelmediğini anlayabilirsiniz.
Şuradan Dns Değiştirme Konusuna Bakarak DNS’inizi Değiştirin Örn:208.67.222.222 –  208.67.220.220 olarak ayarlayın. Otomatik Ip adresi ve Dns’de sorun oluşabilmekte.
Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Eğer sorun ortadan kalkmaz ise aynı modeme değişik cihazlardan bağlanarak modemde bir arıza olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca hergün modeminizi 1 kez olsun kapatıp açarak sisteminin yenilenmesini sağlayarak bu problemle karşılaşmayı önleyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Kablosuz Ağ Üzerinde Sarı Ünlem İşareti Var, İnternet Erişimi Kısıtlı Sorunu Çözüm” için 7 yorum

 1. redhack dedi ki:

  wwuuuuuuuwww etkileyiciiii

 2. Eleven dedi ki:

  Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili aşağıdaki değişiklikleri yapmanızı tavsiye ederiz;

  1-ADSL modeminizin http://192.168.2.1 web adresinden Kablosuz menüsüne, daha sonra Kablosuz Ayarları bölümüne giriniz. Burada bulunan Kanal numarasını sırasıyla 1,6,11 olarak, eğer problem devam ederse sırasıyla başka kanalları deneyerek değiştiriniz. (Her değişlik sonrası ayarlarınızı Kaydet diyerek kaydediniz, çözüm alamazsa diğer değişikliği yapınız)

  2- Adsl modeminizin yanında telsiz telefon veya decht (dek) telefon varsa yerlerini değiştiriniz.

 3. Afocan dedi ki:

  Eleven verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

 4. PaTRoN dedi ki:

  Yalnız bende192.168.1.1 adresini girdiğim zaman bile girmiyor. Lütfen
  yardımcı olun

 5. yusuf dedi ki:

  çok sağolun 🙂

 6. Mustafa Kaba dedi ki:

  Modemini resetle yine olmazsa farklı tarayıcı kullanın

 7. Elifk dedi ki:

  Iyi günler benin sorunum modemimde ışıkların hepsi yanıyor.Ama internet erişimi yok deniyor modeme reset attım ama sorun hala aynı.

Bir Yorum Yazın