Kablosuz Ağ Üzerinde Sarı Ünlem İşareti Var, İnternet Erişimi Kısıtlı Sorunu Çözüm

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 13-01-2019

Sık sık karşılaşılan internete bağlanmama, kablosuz ağ üzerinde ünlem işareti olması, Proxy komut dosyayı sorunu, internet erişimi kısıtlı, sınırlı ağ, internet erişimi yok ile ilgili olarak sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

İnternet servis sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifreyi doğru olarak girdiniz ve  internet, adsl ışıklarınız düzgün yanıyor ancak kablosuz ağ üzerinden bir türlü internet bağlantısı alamıyorsanız. Aşağıda detaylı olarak İnternet erişimi yok sorunu ele alınmıştır.

Bu problemin temeli modeme bağlantı sağladıktan sonra Proxy komut dosyasının daha modemden alınmamış olmasıdır. Bu sebepten dolayı bilgisayarınız modemden internet bağlantısını sağlayamamaktadır. Bu problemi öncelikle basit bir şekilde gidermek için tarayıcınız açık ise kapatıp tekrardan açarak herhangi bir internet sitesine bağlanmayı denemektir Bağlantı sırasında sol alt köşede özellikle Google Chrome kullanıyorsanız Proxy Komut Dosyası Alınıyor diye bir uyarı görürsünüz. Bu komut dosyasını aldıktan 20 saniye kadar sonra Ünlem işareti ortadan kalkacaktır.

Sorun düzelmez ise şu konunun içerisinde anlatılan şekilde ancak Dns numaralarınızı otomatik olarak ayarlamanız gerekmektedir.
;
Eğer sorun halen devam etmekte ise, Modeminizin Adsl veya İnternet ışıklarının yandığından yani internet bağlantısını aldığından emin olmanız gerekmekte.

Bunu ve diğer ayarları da kontrol edebileceğiniz ikinci bir yol ise modeminizin Varsayılan Ağ Geçidi numarası ile ayarlar ekranına ulaşarak İnternet Durumu=Bağlı diye yazdığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Bu arayüz kontrol paneli içerisinde bulunan Kablosuz Ağ ayarları bölümünden Şifreleme türünüzü değiştirerek (WPA2/WEP)  kontrol etmeniz gerekmekte. Ancak unutmayın bu şifreleme türünü değiştirdiğiniz taktirde bilgisayarınızda kayıtlı olan eski şifreleme türünden bağlantı kurmaya sağlayacağı için modeme bağlanamazsınız. Bu sebepten daha önceki modeminizi Ağ bağlantıların sağ tıklayıp özelliklere girerek açılan ekranda Kablosuz Ağları Yönet bölümüne girerek Kendi modem isminizi Kaldırmanız yani silmeniz gerekmektedir. Ardından tekrar kablosuz ağınıza bağlanarak sorunun düzelip düzelmediğini anlayabilirsiniz.
Şuradan Dns Değiştirme Konusuna Bakarak DNS’inizi Değiştirin Örn:208.67.222.222 –  208.67.220.220 olarak ayarlayın. Otomatik Ip adresi ve Dns’de sorun oluşabilmekte.
Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Eğer sorun ortadan kalkmaz ise aynı modeme değişik cihazlardan bağlanarak modemde bir arıza olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca hergün modeminizi 1 kez olsun kapatıp açarak sisteminin yenilenmesini sağlayarak bu problemle karşılaşmayı önleyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
2 Yorum Yazarları
ElifkredhackElevenAfocanPaTRoN Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
redhack
Ziyaretçi
redhack

wwuuuuuuuwww etkileyiciiii

Eleven
Ziyaretçi
Eleven

Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili aşağıdaki değişiklikleri yapmanızı tavsiye ederiz;

1-ADSL modeminizin http://192.168.2.1 web adresinden Kablosuz menüsüne, daha sonra Kablosuz Ayarları bölümüne giriniz. Burada bulunan Kanal numarasını sırasıyla 1,6,11 olarak, eğer problem devam ederse sırasıyla başka kanalları deneyerek değiştiriniz. (Her değişlik sonrası ayarlarınızı Kaydet diyerek kaydediniz, çözüm alamazsa diğer değişikliği yapınız)

2- Adsl modeminizin yanında telsiz telefon veya decht (dek) telefon varsa yerlerini değiştiriniz.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Eleven verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

PaTRoN
Ziyaretçi
PaTRoN

Yalnız bende192.168.1.1 adresini girdiğim zaman bile girmiyor. Lütfen
yardımcı olun

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

çok sağolun 🙂

Mustafa Kaba
Ziyaretçi
Mustafa Kaba

Modemini resetle yine olmazsa farklı tarayıcı kullanın

Elifk
Ziyaretçi
Elifk

Iyi günler benin sorunum modemimde ışıkların hepsi yanıyor.Ama internet erişimi yok deniyor modeme reset attım ama sorun hala aynı.