İphone Vpn Kurma Ayarlarını Yapma

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 17-10-2016

İphone Telefonunuzda VPN kurmak veya ayarlarını yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bu ayarları yaptıktan sonra istediğiniz siteye ulaşım sağlayabilirsiniz ve herhangi bir engelleme ile karşılaşmazsınız.
Bu şekilde VPN kurulumlarında reklamsız kotasız ücretsiz sınırsız reklamsız bir şekilde ve herhangi bir program yada uygulama kurmadan VPN bağlantısını kurabilirsiniz.
Ayrıca elinizde hali hazırda bir VPN sunucu adresi kullanıcı adı ve şifre yoksa Şu Yazımdan VPN kurulumu için gerekli adresleri elde edebilirsiniz. Ardından aşağıdaki adımları gerçekleştirin.
İphone telefonunuzdan Ayarlar Bölümünden Genel bölümüne giriş yapın.
Genel Bölümünden VPN kısmına girelim.
Resim 1
iPhone Vpn Ayarlarına Giriş

;

 • Vpn penceresi içerisinde bulunan VPN Konfigürasyonu Ekle seçeneğine basalım.
 • Açılan Pencereden PPTP olarak işaretleyelim ve yazının başında da belirttiğim siteden edindiğiniz VPN sunucu adresini kullanıcı adını ve şifresini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Ancak unutmayın haftalık olarak şifre değişmektedir.
 • Açıklama kısmına dilediğiniz bir isim girebilirsiniz. Ben VPN olarak giriyorum.
 • Aldığımız Sunucu adresini sunucu kısmına yazalım. Benim girdiğim sunucu adresi euro195.vpnbook.com olarak giriyoruz. (Tabi siz Download veya Surf sunucu adreslerinden girebilirsiniz.)
 • Hesap kısmına vpnbook olarak girelim.
 • Daha sonra Parola kısmına yukarıdaki vermiş olduğum siteden aldığınız şifreyi giriyorsunuz. Haftalık bu şifreler değişiyor.
 • Daha sonra Sağ üst köşeden kaydete basalım ve VPN yapılandırmamızı kaydedelim. Otomatik olarak iPhone’nunuz bağlantı sağlayacaktır. Durum kısmında Bağlandı ve üst kısmında VPN anahtarı yeşil yani açık olarak gözükecek ve ekranın üst kısmında ise Dikdörtgen içerisinde VPN yazacaktır.
Resim 2
iPhone Uygulamasız Vpn Kurma

Artık istediğiniz siteye giriş sağlayabilirsiniz. Ancak internet bağlantınız normalde olan internete göre biraz daha yavaş olabilir. Ayarlar’dan Genel bölümüne girerek VPN kısmındaki ekranda VPN anahtarını kapattığınızda normal ağ üzerine geçiş yapacaktır ve kullandığınız Wifi veya Turkcell, Avea, Vodafone, ağınızın o anki hızına geri dönüş yapabilirsiniz. Ancak Engelli sitelere ulaşımınız kesilir.

iPhone Kurulmuş VPN’ni Silme

Bu oluşturduğunuz VPN ağını telefonunuzdan tamamen kaldırmak istiyorsanız VPN kısmında bulunan Daha önce açıklama kısmına belirttiğiniz VPN yapılandırmanızın ismine girerek en alt kısımdaki Bu hesabı sil butonunu kullanabilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“İphone Vpn Kurma Ayarlarını Yapma” için 7 yorum

 1. xxx dedi ki:

  Bende ayrıca ‘yerel kimlik’ ve ‘uzaktaki kimlik’ de yazıyor oraya ne yazmam gerekiyo?

 2. Önemi yok dedi ki:

  Saol dostum sonunda pornhuba girebildim hızlı ve çok güzel 😀 Aslında biz böyle insanlar değiliz fakat kodumun devleti herşeyimizi yasaklıyor. Bir sevgilinle ilişkiye girebilmen için türk kızı tribi çekmen lazım. ulan herifler zenmatein kendi sitesini kökten kapatmışlar. Ya admin.. Ben niye bu ülkede doğdum lan? cidden ya… Hay amk yaa ulan ağlıcam sinirimden off…neyse sonuçta bir yol bulduk şimdilik bunla idare edelim… Şu dünyada ilk amacım türkiyeden gitmek amk… seviyorum ülkeyi ama şu devlet, millet kadar ******** olan kendi halkını soyan tacizcileri tecavüzcüleri ayakta alkışlayan bi şey görmedim dahada nefret ettiim sadece.

 3. Efkan Dayan dedi ki:

  Uzaktaki kimlik diyor ne yapabilirim

 4. Sudenur Çelikkanat dedi ki:

  Ya bana yardımcı olun özel konuşabileceğim bilgili biri lazım

  1. Afocan dedi ki:

   Sudenur bak yukarda telegram grup linki var soru sorabileceğin uygulamayı yükle sor

 5. Cebo dedi ki:

  Sana ulşmak istiyorum lütfen tlefon ver

 6. Cebo dedi ki:

  Sana ulşmak istiyorum lütfen tlefon ver
  Yardım

Bir Yorum Yazın