İnternetten Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve Sabıka Kaydı Almak

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Daha önce internet üzerinden çıkartılamayan genellikle iş başvuruları, ruhsat alımları ve okul kayıtları için istenen adli sicil kaydı (Sabıka Kaydı)‘da E-Devlet sitesinden  yazıcı yardımı ile çıkartılabilecek veya e-posta üzerinden rahatlıkla gönderilebilecek. Ptt‘den alacağınız e-devlet şifresi sayesinde (Yeni den şifre almak almak 4 lira ilkkez alanlara 2 lira ücreti vardır) Aşağıdaki Linkten E-devlet sayfasına ulaşarak Adli Sicil Sabıka Kaydınızı Yazdırabilirsiniz.

Adli sicil (Sabıka Kaydı) kaydı Hangi Siteden Nasıl Alınır:

E-devlet sitesinden ulaştığımız ekranda daha önce PTT‘den aldığınız e-devlet şifresi ile Sisteme giriş yaparak Kurumlar Menüsünden Adalet Bakanlığı bölümüne girerek hem kaydınızı yazıcınızdan döktürebilirsiniz hemde elinizde bulunan başka birine ait adli sicil kaydının doğruluğunu tespit ettirebilirsiniz. Bu sayede ortadaki güvensizlikte ortadan kalkarak çıkardığımız sabıka kaydının verdiğimiz kurumca doğruluğu da anlaşılmaktadır.

Resim 1
Adli Sicil Kaydı Alma ve Sorgulama

Özellikle küçük beldelerde yaşayanlar için büyük bir kolaylık olduğunu düşündüğüm bu sistem ile insanlar bir sabıka kaydı çıkartmak için Adliye binalarının bulunduğu yerlere gitmek zorunda kalmayacak.

Sicil kaydınızı alırken öncelikle Şartları kabul edip kaydı vermek istediğiniz kurum veya firma bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!