İnternet Tarayıcı Yavaş Çözüm Toolbar ve Eklentileri Kaldırın

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

İnternet Tarayıcı Yavaş sorunun sebebi bağlantınızdan da kaynaklanabilir ancak internette gezintiniz sırasında Ram belleğinizde yeterince kapasite olacağından Tarayıcınızda daha fazla sayfayı daha hızlı bir şekilde kullanıyor olabileceksiniz.

İnternet Tarayıcı Yavaş Sorunu İçin Toolbar Kaldırma

Ayrıca Tool bar dediğimiz bazı eklentiler yüzünden Tarayıcınız (FireFox, Google Crome, İnternet Explorer) yavaşlamaktadır. Bu Toolbar’lardan kurtulmak için yapmanız gereken Denetim Masasından Tool bar veya Search bar uygulamasını bulup kaldırmanız gerekmektedir.

İnternet Tarayıcı Yavaş

İnternet Tarayıcı Yavaş

Ardından İnternet Tarayıcınızın eklenti ayarlarına girerek bunları kaldırmanız gerekir. Bunlardan en kısa yoldan kurtulmanın aracı Tarayıcı programınızı Sıfırlamak, kaldırıp yeniden kurmaktan geçmektedir.

İnternet Tarayıcı Yavaş

İnternet Tarayıcı Yavaş

Eklentileri Kaldırmanın kaldırmanın diğer bir yolu ise (Firefox Üzerinden Anlatacağım) Firefox>Araçlar>Eklentiler>Açılan Ekranda Eklentiler kısmında bulunan Tool barları kaldır demeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra performansta gözle görülür bir artış göreceksiniz. İnternetiniz yavaş çalışmasının sebebinin ardında başka sebeplerde olabilir ancak çoğu kullanıcı bu basit durumlardan dolayı yavaş bir İnternet tarayıcısı ve internet kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Umarım verdiğim bilgiler yardımcı olur. Takıldığınız yerlerde YORUM ile yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca şu eklentiden yararlanarak başka çözüm yolu ile problemini çözümünü arayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
0 Yorum Yazarları
Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
trackback

[…] Bilgisayarınızda bulunan eklentileri iptal etmenizde fayda var. Bunu yapabilmek için daha önce eklentileri kontrol etme hakkında yazmış olduğum yazıyı okuyabilirsiniz. […]