İnternet Tarayıcı Yavaş Çözüm Toolbar ve Eklentileri Kaldırın

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 05-09-2017

İnternet Tarayıcı Yavaş sorunun sebebi bağlantınızdan da kaynaklanabilir ancak internette gezintiniz sırasında Ram belleğinizde yeterince kapasite olacağından Tarayıcınızda daha fazla sayfayı daha hızlı bir şekilde kullanıyor olabileceksiniz.

İnternet Tarayıcı Yavaş Sorunu İçin Toolbar Kaldırma

Ayrıca Tool bar dediğimiz bazı eklentiler yüzünden Tarayıcınız (FireFox, Google Crome, İnternet Explorer) yavaşlamaktadır. Bu Toolbar’lardan kurtulmak için yapmanız gereken Denetim Masasından Tool bar veya Search bar uygulamasını bulup kaldırmanız gerekmektedir.

İnternet Tarayıcı Yavaş

İnternet Tarayıcı Yavaş

Ardından İnternet Tarayıcınızın eklenti ayarlarına girerek bunları kaldırmanız gerekir. Bunlardan en kısa yoldan kurtulmanın aracı Tarayıcı programınızı Sıfırlamak, kaldırıp yeniden kurmaktan geçmektedir.

İnternet Tarayıcı Yavaş

İnternet Tarayıcı Yavaş

Eklentileri Kaldırmanın kaldırmanın diğer bir yolu ise (Firefox Üzerinden Anlatacağım) Firefox>Araçlar>Eklentiler>Açılan Ekranda Eklentiler kısmında bulunan Tool barları kaldır demeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra performansta gözle görülür bir artış göreceksiniz. İnternetiniz yavaş çalışmasının sebebinin ardında başka sebeplerde olabilir ancak çoğu kullanıcı bu basit durumlardan dolayı yavaş bir İnternet tarayıcısı ve internet kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Umarım verdiğim bilgiler yardımcı olur. Takıldığınız yerlerde YORUM ile yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca şu eklentiden yararlanarak başka çözüm yolu ile problemini çözümünü arayabilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir Yorum Yazın