Afolog

  1. Nasıl Yapılır?
  2. Uygulama
  3. Programlar
  4. Tanıtım Yazıları

İnternet Tarayıcım Yavaş Çözüm

Yayın Tarihi:

Kategorisi:

Genel

İnternet Tarayıcım veya İnternetim Çok Yavaş

Bu sorunun sebebi bağlantınızdan da kaynaklanabilir ancak  internette gezintiniz sırasında Ram belleğinizde yeterince kapasite olacağından Tarayıcınızda daha fazla sayfayı daha hızlı bir şekilde kullanıyor olabileceksiniz.

Ayrıca Tool bar dediğimiz bazı eklentiler yüzünden Tarayıcınız (FireFox, Google Crome, İnternet Explorer) yavaşlamaktadır. Bu Toolbar’lardan kurtulmak için yapmanız gereken Denetim Masasından Tool bar veya Search bar  uygulamasını bulup kaldırmanız gerekmektedir.


Program Ekle Kaldır
Araç Çubuğu Kaldırma


Ardından İnternet Tarayıcınızın eklenti ayarlarına girerek bunları kaldırmanız gerekir. Bunlardan en kısa yoldan kurtulmanın aracı Tarayıcı programınızı Sıfırlamak, kaldırıp yeniden kurmaktan geçmektedir.

Eklentileri Kaldırmanın kaldırmanın diğer bir yolu ise (Firefox Üzerinden Anlatacağım) Firefox>Araçlar>Eklentiler>Açılan Ekranda 

Araç Çubuğunu Kaldırma
Araç Çubuğu Kaldırma
Eklentiler kısmında bulunan Tool barları kaldır demeniz  gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra performansta gözle görülür bir artış göreceksiniz. İnternetiniz yavaş çalışmasının sebebinin ardında başka sebeplerde olabilir ancak çoğu kullanıcı bu basit durumlardan dolayı yavaş bir İnternet tarayıcısı ve internet kullanmak zorunda kalmaktadırlar umarım verdiğim bilgiler yardımcı olur. Takıldığınız yerlerde YORUM ile yardım isteyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek için Btc Bağışında Bulunabilirsiniz...

1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Afolog Telegram Grubu

Telegram Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayın.

Grup Sohbetinde Soru Sormak için Tıklayın.