Htc One M8 Şifremi Unuttum Hard Reset Format Atma Hızlı Açılış Kapatma Recovery Açılmıyor

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 15-10-2018

Htc One M8 Ekran Kilidini yanlış girdiniz veya Şifrenizi Unuttunuz ve M8’i Hard Format atarak (Fabrika Ayarlarına) dönmek istiyorsunuz ve Fastboot yani Hızlı Açılış özelliğini aktif ettiğiniz için fabrika ayarlarına da dönemiyorsanız (Fastboot’da Hızlı Açılışta telefon açılırken Recovery Açılmaz) aşağıdaki adımları yaparak Factory Reset (Fabrika Ayarları) Hard Format atabilirsiniz. 


M8 Hızlı Açılış Fastboot’u kapatmak veya kapatmadan Format Atmak

Öncelikle Fasboot  Hızlı Açılış özelliğinden biraz bahsetmek isterim. HTC’nin telefonlarında hızlı açılma özelliği anlamına gelen bu özellik ile telefonunuzun açılma süresini kısaltabilirsiniz. Ancak bunun dezavantajı olan recovery moduna girişiniz engellenecektir. Bu sebeple normal tuş kombinasyonu Ses kısma ve Power (Güç) tuşu ile recoveryi açamadığınız için telefonu sıfırlayamayabilirsiniz.
Fastboot’u Kapatmak için Ayarlar Güç sekmesinde bulunan Hızlı Açılışın İşaretini Kaldırın.

Fastboot Açık iken Htc One M8 Format Atma;

Telefon normal Ses kısma ve Power ile Recovery’e Girmiyorsa Hızlı Açılış Aktiftir bu yüzden sıfırlama için; Telefonunuzda sizden şifre veya desen isteyen yada e-posta adresi ve şifrenizi isteyen ekranda Ses Açma Vol + , Ses Kısma Vol – ve Power (Güç) Tuşuna telefon kapanıncaya kadar basalım ama elimizi Htc Yazdığı anda yani ilk ekranda Vol + ve Power Tuşundan çekelim Vol – Ses kısmada basılı kalacak şekilde tutalım. Bu şekilde Recoveryi’ye giriş yapacaktır telefon(Recovery’e girinceye kadar elimizi Ses kısmadan çekmiyoruz girince Vol-‘yi bırakıyoruz. Ardından Ses Açma Azaltma ile Factory Reset üzerine gelelim ve Telefonumuzdaki tüm bilgileri silmek için Power tuşuna basalım ve telefon yeniden başladığında ilk aldığınız günki haline dönecektir.
;

Fastboot Kapalı iken Htc One M8 Format Atma;

Telefonumuzu Kapalı konuma getirelim ve Ses Kısma Vol – tuşu ve Power tuşuna aynı anda basarak telefonunuzun ilk Htc yazdığında elimizi Power (Güç) Tuşundan çekelim ve Recovery yazıncaya kadar Ses Kısmadan Vol- den elimizi çekmeyelim. Factory reset üzerine ses azaltma tuşu ile inelim ve Power tuşuna basarak Verileri Silme ve Fabrika Ayarlarına geri döndürmeyi başlatalım.

Uyarı:

Bu şekilde telefonunuzdaki tüm verileri silip Fabrika ayarlarına geri dönüş yapabilirsiniz. Unutmayın bu işlem telefondaki verileri silecektir ve geri dönüşü olmayabilir.(Rehber Uygulamalar Veriler Resimler silinir ancak yedekleme ile ilgili koşulları yerine getirmişseniz ve geri yüklemek için elinizde yedekler varsa bunları geri yükleme ile geri alabilirsiniz.) Ayrıca Google Hesabınızın şu sayfadan Yardım mı Gerekiyor seçeneğinden devam ederek geri kurtarma şansınızın olduğunu bilin isterim. Detaylı bilgi için tıklayın. Bu sayfadan unuttuğunuz E-posta veya Şifrenizi Geri alabilirsiniz ancak gerekli bilgileri doğru vererek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!