Bilgisayarın Sesi Hoparlör Sesi Az Çıkıyor Mikrofon Sesi Az Kısık Sorunu Çözüm

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 15-10-2018

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...

Özellikle Laptop Dizüstü bilgisayarlarınızda karşılaştığınız sesin az çıkması, bilgisayarın sesinin yükseltme sorunu veya bilgisayarın mikrofonunun sesi az kısık olarak kayıt etme veya Mikrofon kayıt sesini yükseltmek Bluetoot’un çalışmaması internet sitelerinde sayfayı aşağı yukarı yaptığınızda donma gibi görüntünün kare kare gelmesi vb… Ayrıca bilgisayara kulaklık bağladığınızda da bilgisayarın kulaklığı algılamaması ve kulaklığın bilgisayarda çalışmamasını özellikle Youtube benzeri sitelere Bilgisayarından Ses Kayıtlı ekran video görüntüsünü alan arkadaşların karşılaştığı mikrofon sorunu nasıl düzelteceğinizden bahsetmek istiyorum.

  • Öncelikle Bilgisayarıma giriş yapalım ve boş bir yere sağ tıklayalım Özelliklere girelim.
  • Açılan pencere içerisinden sol üst menüde bulunan Aygıt Yöneticisine girelim.
  • Buranın içerisinde bulanan Ses Video Oyun Denetleyicisi solundaki artı simgesine bastığınızda çıkan  High Definition Audio Aygıtı Diye Gözüküyorsa bilgisayarınızın Ses Sürücüsü yüklenmemiştir.

Resim 1
Ses Aygıtının Yüklenmemiş Hali

;Bu Türde aynı şekilde Standart Video Adaptor yani Standart Video Aygıtı olarak Ekran kartınızıda kontrol edin. Çünkü Windows’u yüklediğinizde yada yüklettirdiğiniz de bu aygıtların sürücüleri Windows kurulumu tarafından sanki kurulmuş gibi gözükür. Ayrıca Bluetooth Microsoft diye başlıyorsa yine aynı sorun meydana gelmiş ve sürücüsü yüklenmediği için aygıtlar normal bir şekilde çalışmayacaktır.

Bu sebeple Aygıtlarınızdan yüklenmemiş olanların üzerine sağ tıklayın ve Özellikler bölümüne giriş yapın.
Ayrıntılar bölümünde Özellik listesinde Donanım kimlikleri bölümüne giriş yaparsanız burada HDAUDIOFUNC_01&VEN_14F1&DEV_5115&SUBSYS_17AAC03D&REV_1001

benzeri bir donanım kimliği ile karşılaşırsınız. Bu Donanım kimliğini google üzerinden arattırın ve çıkan sitelerde donanımın asıl sürücüsünün ne olduğunu ve bu sürücü ismiyle Windows versiyonunuza uygun olarak arama işlemi gerçekleştirdiğinizde ve yüklediğinizde O sürücünün ibaresi değişecek ve az ses algılayan mikrofon veya az ses veren hoparlör veya internette gezinirken sayfaları aşağı yukarı doğru hareket ettirdiğinizde akışın parça parça olması yada bluetooth cihazınızın çalışmaması yada bilgisayarın kulaklığı görmemesi gibi değişik problemler ortadan kalkacaktır. Driver yani Sürücü Yükleme konusu ile ilgili olarak daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız buraya tıklatın.
Resim 2
Mikrofon Ses Problemi
Son olarak Mikrofon Sesin düzeyini arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken Başlata girip Ses yazmanız ve Denetim Masası içerisinde bulunan Ses Uygulamasına oradan Kayıt Sekmesine girin. Mikrofon Olarak belirtilen aygıta iki defa tıklayın ve düzeyler sekmesinden Boost’u arttırın sesi az olan mikrofonunuz artık daha fazla ses verecektir. Tabi Ses Aygıtının Sürücüsünü Yüklemediyseniz Mikrofonun Boost’unu yükseltmek çözüm olmaz. Kolay gelsin.
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
hırta ithafenTC Çakın Cüneyt MuratB. Albayrak Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
hırta ithafen
Ziyaretçi
hırta ithafen

yahu ne hırt herifsin, yüklenmemişse yüklemek gerektiğini söylemişsin, boş bilgi!! Bize yüklüyse problemi nasıl çözeceğimiz lazım.

TC Çakın Cüneyt Murat
Ziyaretçi
TC Çakın Cüneyt Murat

LAFI dinine oturtmuşsun beee peeeh 🙂

B. Albayrak
Ziyaretçi
B. Albayrak

adam anlatmış işte trink başı işini görmedi ise başka sayfaya bak adamın yazısına niye laf ediyon düzzik toptan klavye