Hesapta İşlem Gerekiyor Sorunu Gmail Şifre İstiyor Unuttum

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Gece saatlerinde Google kendi sisteminde yaptığı bir güncellemeden dolayı güncellemenin gerçekleştiği anda internete bağlı olan telefonlar otomatikmen sistemden otomatik çıkış yaptı ve tüm dünya genelinde o anda internete bağlı olan telefonlar Hesapta İşlem Gerekiyor Bildirimi @gmail mesajı ile karşılaştı.

Hesapta İşlem Gerekiyor

O anda internete bağlı olmayan telefonlarda bu şekilde bir problem oluşmadığını gözlemledim.

Eğer telefonda girilmiş olan Gmail yani Google mail hesabının şifresini biliyorsanız Hesapta İşlem Gerekiyor bildiriminin üzerine basarak şifrenizi girdiğinizde sorunsuz bir şekilde tekrardan hesap girişi gerçekleştiriliyor.

Ancak sıkıntılı olan konu ise şu Google hesabının şifresini bilmeyenler ne yapacak.

Öncelikle bildirime tıkladığınızda sizden şifre girme ekranında şifrenizi girmenizi isteyecek ancak şifreyi bilmediğiniz için parolamı unuttum şifremi unuttum gibi ibareleri kullanarak eğer hesap doğrulama yöntemlerini daha önce kullanarak Telefon numarası veya ikinci e posta gibi şeçenekler ile hesabınızı doğruladı iseniz bu yöntemleri kullanarak rahatlıkla Gmail hesap şifresini yenileyebilirsiniz veya hesabı açtığınız Ay Yıl’ı biliyorsanız doğru cevaplayıp ikinci bir girebildiğiniz E-posta adresi vererek şifre yenileme bağlantısını Google’dan isteyebilirsiniz.

Ancak Şifremi Unuttum seçeneklerindeki soruları doğru cevaplayamıyor iseniz yapmanız gereken hesabı kaldırmak ve yeniden bir gmail hesabı oluşturmak.

Burada dikkat etmeniz gereken 5.1.1 veya 6.1.1 yüklü telefonlarda Hırsızlık koruması bulunduğu için telefonunuzda bu şifresini bilmediğiniz hesap girili iken telefonu sıfırlamamanız. Sıfırlarsanız telefon tekrar açılırken sizden yine bu hesabı isteyecektir.

Bu sebeple telefonu kesinlikle sıfırlamıyoruz.

Hesap Kaldırma işlemi:

  • Ayarlar
  • Hesaplar
  • Google
  • Telefonda girilmiş olan Google Hesabının üzerine basalım ve hesabın senkronize seçeneklerin bulunduğu kısıma gireceğiz.
  • Ardından Sağ üst köşede bulunan üç noktaya basalım veya telefonunuzda bulunan seçenek tuşuna basalım ve hesabı kaldıra basalım.

Resimin Üzerine tıklayarak hesap kaldırma işlemini öğrenebilirsiniz.

Google Hesabını Kaldırma

Bu şekilde hesabı telefondan kaldırmış oluruz.

Yeniden hesap oluşturmak için:

Ayarlar hesaplar en altta olan Hesap ekleden yararlanarak yeni hesap oluşturabiliriz. Ancak unutmayın bu hesabıda oluşturup unutulmaya bırakmayın ve şu yazımda hesap doğrulama sistemini oluşturun ki tekrar hesabı unuttuğunuzda şifrenizi yenileyebilecek bir yolunuz olsun.

Şu adresten yararlanarak hesabınızı doğrulama ekleyebiliriniz. Yazı Linki İçin Tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 4,00
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
3 Yorum Yazarları
DemetumutSamey Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Samey
Ziyaretçi
Samey

Cok saol huseyin o cikan yazidan kurtuldum allah o oyunun belasini verain hemen siliyorum o oyunu hep o oyun yuzunden oldu

umut
Ziyaretçi
umut

çok sağol kardas

Demet
Ziyaretçi
Demet

Çok teşekkürler. Kurtuldum ya Allah razı olsun çoook saol. :))