Hdd Sorunu Ses Geliyor Bad Sector Bilgisayar Açılmıyor

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Hdd Sorunu Ses Geliyor ile ilgili geçenlerde karşılaştığım bir sorunla ilgili yazmak istiyorum bir arkadaşım daha yeni almış olduğu bilgisayarının aşırı kasma ve açılmaması sorunuyla bana geldi.

Bilgisayarının daha 10 günlük olduğunu ve yeni başlayan bu sorun hakkında biraz bana bahsetti. İşte bilgisayarın işlemlere yavaş tepki vermesi başlatma ekranında windows donması gibi.

Bende şöyle bilgisayarın başına oturdum windwos 7 işletim sistemi kullanıyordu. Bilgisayar açılırken windows başlatılıyor ekranında donmalar meydana geliyor veya onarma işlemlerini yapmak için windows kurtarma seçeneklerine girdiğimde boş bir ekran ile karşılaşıyor. Yani kurtarma konsolu ekranına bile giremiyordum.

HDD Sorunu Ses Geliyor Tekrarlayan Ses

Burada dikkatimi çeken nokta ise hdd ışığının sürekli yanması özellikle bu donma dediğimiz olay gerçekleştiğinde hdd ışığının sürekli yanması.

Kulağımla yakından Hdd’yi dinlediğimde ardı ardına bir ses bölümünü sürekli olarak vermesiydi.

Tabi windowsun kendi kurtarma seçeneklerinin dışında windows cd değilde bootable yapılmış windows usb ile kullanıyorum falan bir türlü ne windows kurma menülerine ne de onarma araçlarına giremiyorum.

En sonunda bilgisayarda yüklü olan işletim sistemi türü 32 bitti bende 32 bitlik bir windows 7 cd yardımı ile bu menülere ulaşabildim ve kurtarma işlemini gerçekleştirebildim.

Daha sonra bilgisayar açıldığında diyelim 2 dakika düzgün sorunsuz işlemlere tepki veriyor ancak 15 20 saniye kasma sürecine giriyor.

Bende Hdd’den şüphelendiğim için bir hdd test aracı yükleyerek bilgisayarı taratmak istedim ve tarama sonucunda sektörlerin bazı bölümlerinin bozulmaya uğradığını gördüm. Arkadaşa bilgisayarın şu anda açıldı ancak gene aynı sorunu tekrar edecektir garantiye gönder diye geri teslim ettim. Eğer sizinde buna benzer bir sorununuz var ise vakit kaybetmeden garantisi devam ediyor ise garantiye gönderin. Garantisi bitmiş ise hdd bad sector kurtarma programları kullanabilirsiniz. Ancak bazı bad sector programları Hard diskin manyetik ayarlarını dahi değiştirdiğini söylemekteler buda sorun teşkil edebilir. Siz en iyisi tüm verilerinizi yedekleyip yeni hdd alabilirsiniz. Eğer Hard diskiniz hiç açılmıyor ise avg rescue cd programını kullanabilir bootable olarak açılabilen bu program sayesinde verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.

HDD Sorunu Ses Geliyor probleminizi ortadan kaldırmak zordur. En iyisi kısa vadede yeni bir Hdd veya Ssd almanızdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!