Hangouts Google Play Hizmetler Bağlantı Yok Sunucuya Bağlanılamadı Hatası

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 15-10-2018

Android 5.0 sürümü çıktıktan bir süre sonra ve Google Play Services yani Hizmetlerin yeni sürümlere yükseltilmesiyle de bazı Google servisleri ile ilgili sorunlar oluşmaya başladı. Bu yazımda da bununla ilgili değinmek istedim.
Aldığınız Hatalar Arasında: Google Play Hizmetler Durduruldu Hatası, Sunucu Hatası Bağlantı Hatası,
Google’a Erişilemedi, Hangouts Server Bağlantı yok. Hangots Mesaj Alıyor ama Göndermiyor iletilemiyor Tekrar dene Hatası.

Öncelikle bilmenizi isterim ki bu sorun biraz daha canımızı sıkacak gibi gözüküyor. Çünkü Google Gmail servisine ek olarak yeni bir servis olan Inbox‘u hayata geçirdi ayrıca Google Play Hizmetler 6.5 sürümüne geçiş yaptı ve son olarak Hangouts’un gmaildeki arayüzünde değişikliğe gitti ve Android 5 ile şu aralar sürekli güncelleme yayınlama ile meşgul oldukları için (Ben öyle düşünüyorum) Eski sürümlerde özellikle 4.2.2 sürümlü Android’li telefonlarda Inbox bağlantı hatası ve Hangouts Online yani çevrim içi olamama sorunları ortaya çıktı. Görünen o ki çoğu telefonda bu şekilde bir problem yok. Ancak Nadirde olsa aynı soruna sahip telefonlar bu aralar çoğaldı. Ayrıca Google Play Müzik de de bu sorun ile karşılaşılabiliyor.

Sorunun çözümü için Hangouts ve Google Play Servisleri Güncellemeniz gerekmekte. Ancak Google Play Store üzerindeki Play Hizmetler ve Hangouts da ki sorun devam etmekte. Bu sebeple şu adres de bulunan Google Apps sayfası içerisinden sorun yaşadığınız uygulamaların son sürümlerini elde edebilirsiniz. Ancak Sürüm değişiklikleri sırasında Uygulama Yöneticisi içerisinden Sistem Uygulaması olarak gözüken Google Play Services yani hizmetler uygulamasının üzerinde ki Güncellemeleri kaldırıp bu siteden son versiyonlarını çekerek tekrar kurmanız gerekmekte. (Ayrıca bu siteden sürekli olarak tüm Google Güncellemelerini anlık olarak takip edebilirsiniz.)

Bu şekilde Google Play Hizmetler ile ilgili hata alarak da olsa yine de uygulamaların bazılarını çalıştırabilmektesiniz
Sorunun daha detaylı çözümünde ise Telefonunuzu bir önceki Android sürümüne düşürerek veya Varsa sistem güncellemelerini yaparak bu şekildeki hataların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir uyarıda bulunmam gerekirse yukarıdaki vermiş olduğum uygulama indirme sitesinde For: Android 5.0+ gibi ibarelere dikkat ederek sizin Android sürümünüzden Önceki ve + gibi ibare bulunan For: Android 2.3+ gibi sürümleri indirmeniz gerekmektedir. Yoksa Android sürümünüze uygun olmayan APK dosyasını indirirseniz uygulamanız çalışmayabilir. İşlerin içinden çıkılmaz bir hale geldiği durumda ise Uygulama Yöneticisi içerisinden Tümü yada Hepsi bölümlerine geçerek Hangouts yada Google Play içerisindeki Güncelleştirmeleri Kaldır Yada Devre dışı bırak dediğinizde Fabrika sürümü ile değiştirmesini sağladıktan sonra tekrardan etkinleştirin ve Google Play Store’dan Uygulamanızın güncellenmesini sağlayın.

Ancak unutmayın Google Play Hizmetler Google Play Store içerisinde aradığında bulamayabilirsiniz.
Bu yüzden Android internet tarayıcısı (Google Chrome’da olabilir) içerisinde Google üzerinden Google Play Services diye arama yapın  ve Ücretsiz butonuna basarak Google Play Store seçin ve Güncelleme işlemini yapın. Bu şekilde sorununuzu çözebileceğinizi düşünüyorum.

Güncelleme: Sorunun çözümü için Orjinal Stock Rom’u yüklemesi yaptım sorun kalmadı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!