Google Sıralamalarında Sitenin Yeri ve Sıralamada Değişimleri Kontrol Etme

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Google Sıralamaları

Evet blogunuza veya sitenize saatlerinizi harcayıp (Sadece saatler olsa iyi) yazılar yazıyorsunuz ancak o kadar emek verip yazdığınız yazılara gerçekten insanların kolayca arama motoru üzerinden aratıp ulaşabileceği bir noktada mı diye kontrol etmek istiyorsunuz.

Bunun için işinizi oldukça kolaylaştıracak bir programdan bahsetmek istiyorum. Ayrıca bu program sayesinde belirli periyotlarla yazılarınızın içerisinde yaptığınız değişiklerin etkisi ne derece olduğunu anlayabilmeniz için oldukça güzel bir program. Yani yerim yorumlar almanızla yazılarınıza backlinkler oluşmasıyla veya yazınızın düzgünlüğü Google botlarının seveceği cinsten düzenlediğinizde etkilerini 1 kaç gün içerisinde aşağıdaki bahsettiğim program ile kolayca takip edebileceksinizve arama motorlarında yükselmek için kendinize bir yol çizmiş olacaksınız.

Google Sıralamalarınızdaki Değişimleri Takip Etme

Google sıralamalarında sitenizin yükseliştemi veya düşüştemi olduğunu tek tek anahtar kelimelerde aratmak uzun zaman alabilir.

Bu sebeple Sitenizin hangi anahtar kelimede kaçıncı sırada olduğunu veya iyileştirme yani Seo yaptığınız yazıların sıralamasındaki değişikliği bir önceki duruma göre ne kadar yükselişe geçtiği hakkın da tatmin edici bilgiler bulacağınız bu program sayesinde sitenizi daha popüler hale getirmenin yollarını keşfedebileceksiniz.

Google Trends veya Adwords ekranlarından verdiğiniz anahtar kelimelerin arama trafiğinin yüksek olduğu kelimelerde yazılarınızda düzenlemeler yaparak ne  kadar yükseldiğinizi bu program sayesinde 2-3 günde bir kontrol edebileceksiniz ve yaptığınız değişim olumlumu veya olumsuzmu görebileceksiniz. Ancak sabırlı bir şekilde yaptığınız değişiklik sonrasında 1 hafta kadar sürebilir yeni konumlarınızın düzenlenmesi Google’ın sitenizi indexleme hızına bağlı bir durumdur.

Programımızı şu adresten edinebilirsiniz.

Programın kullanımı

Programı indirdikten sonra kurulum bittiğinde ilk açılışta sizden “Check first 10 Result” diye bir kısımda arattığınız anahtar kelimenin ilk 10 arama içerisinde siteniz varmı diye kontrol edileceğini belirtmektedir. Bu sayıyı yükseltebilirsiniz. Yani Bir konunuza ulaşabileceğiniz için verdiğiniz anahtar kelime sonucunda eğer daha  alt sıralarda iseniz bu rakamı yükselterek bu anahtar kelime sonucunda daha fazla arama sonucunun aranmasını girebilirsiniz ancak bu rakam yükseldikçe programın arama hızı düşecektir.

Neyse Programı indirdiğinizde sitenizin Site URL’sini yani Anasayfanızın Url’sini veriyorsunuz ve Edit Keyword butonundan sıralamanızın yerini öğrenmek için anahtar kelimeleri programa giriyoruz. Dilediğiniz kadar anahtar kelime girebilirsiniz.

Girdiğiniz anahtar kelimelerinde programın istatistikleri toplaması için “Search” Butonuna basıyorsunuz ve sitenizin bu kelimelerdeki Google sıralamasını program toparlamaya başlıyor yanlız bu işlem biraz uzun sürebilir.

Resim 1
Google Sıralamaları

Yukarıdaki Resimde de görüldüğü gibi bazı aramalarda yükseldiğimi bazılarında ise düştüğüm görülmektedir.
Eğer sürekli düşük bir sıralamaya sahip bir konunuzda artık bir düzenleme yapmanızın zamanının geldiğini bilmenizde fayda var. Bu sayede hem bütün anahtar kelimelerinizin performansını tek bir pencerede görebileceksiniz hemde konularınızda dğeişik yapmanız gerektiğini anlayabilceksiniz.

Eğer yeni bir blog kullanıcısı iseniz ve yazılarınızın ilk sıralarda çıkmasını istiyorsanız bunun zaman gerektiren bir olay olduğunu unutmayın, Ayrıca google aramalarında sitenizin başlığı önce (Konu Başlığı – Sitenizin İsmi) Olarak çıkmasında fayda var bununla ilgili ayarları daha önce anlatmıştım. Yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Bu tür Seo çalışmalarını gerçekleştirdiğinizde; Hiyaraşik yazılar yadığınızda başlık etiketlerinize dikkat ettiğinizde ve genellikle yeterli içerikler yazdığınızda Google sıralamalarında oldukça iyi noktalara gelebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!