Google Play Kitaplar’a Türkçe Kitap Yüklemek ve Kitapları Okumak

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...

Bilindiği gibi Android Markette Google Play Kitaplar ile Android’de kitap satın alma ve kitap okumak elimizdeki Pdf veya epub gibi uzantılı e kitaplarınızı Google Kitaplar servisine yükleyerek istediğiniz yerden daha önce devam ettiğiniz bir kitabı kaldığınız yerden devam edebilme gibi özelliklerle insanlığın hizmetine sundu. Bu kitap servisi insanların bilgiyi sürekli elinin altından yani kütüphanesini sürekli elinin de bulundurmasını da oldukça kolaylaştıracağa benziyor.
Mesela ben bu hizmet devreye girer girmez bütün ders notlarımı ve kitaplarımı Google Drive içeriğinden rahatlıkla bu uygulamaya göstererek okuma ve bilgi toplamama hız vermiş bulunmaktayım.

Ancak gördüğüm kadarıyla Google Play Store da hep ingilizce kitap var türkçe kitap yok gibi bağrışmaları görünce dedim evet Türkçe kitap az ancak hiç olmazsa ellimizdeki epub veya pdf tarzı (üstelik Google 1000 adet ve herbiri 50 mb’lık kitabı yüklemeye izin verirken) dosyalarını yükleyip kendilerini okuyabiliriz diye düşündüm.
Artı biraz lafı uzatıcam ancak Google üzerinden verilen ücretsiz kitaplarda indirmelerin 0,00 TL
olmasına rağmen kredi kartı numarası olmadan indirilememesi gibi durum varken (Tabi bu insanların sinirini bozmakta kredi kartı kullanmayanların özellikle. Tabi Google’ın bunu yaparken kendilerine göre düşünceleri vardır orasını bilemem.) insanların bu uygulamaya bir heyecanla girerek hayal kırıklığıyla karşılaştıkları üstüne üstük birde türkçe kitap bulamamalarından dolayı bu yazıyı yazıyorum. Herkes Android Marketin en gözde Kitap okuma uygulaması olacak gibi duran uygulamasından (Türkçe) kendi dilinde dil okuma keyfini yaşaması gerektiğini düşünmekteyim.
Neyse konumuza dönelim;
Bilgisayarınızdan veya Google Drive Bulutundan kitapları (epub veya pdf) Google Play Kitaplar uygulamasına yükleyerek okuyabilmektesiniz. Ancak Bunu yapmadan önce Google Drive hakkında bilgi almak için şu sayfadan yararlanabilirsiniz. Vermiş olduğum linkdeki sayfadan biraz göz gezdirirseniz uygulamanın aslında ne kadar yararlı olduğunu göreceğinize inanıyorum.

Google Play Kitaplar Uygulaması – Kitap Okuma Hakkında – Kitap Yükleme

Öncelikle şu sayfadan veya Android marketten Google Kitaplar uygulamasını edinmeniz gerekmekte.

iOS Apple kullanıcıları içinse şu sayfadan.

Yukarıdaki linkte verdiğim sayfada edindiğiniz Uygulama Sayfa çevirme efekti gece gündüz tema seçenekleri şu an için sadece epub’da daha fazla görünüm seçeneği ile Google Kitaplığınızdaki kitaplıkları okumanızı sağlamakta. Ancak internet bağlantısı olan bir yerde bulunurken internet üzerinden kitabınızı okuyabilmektesiniz. (Kitabı internet yokken de okuyabilmek için telefonunuza saklayabilmektesiniz seçeneklerinde mevcut.)
Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra telefonunuzun internet tarayıcısından veya bilgisayardan şu adrese girerseniz sağ tarafta zaten Dosya Yükle denilen butondan rahatlıkla Bilgisayarınızdaki veya Telefonunuzdaki yada Google Drive sürücüsündeki Pdf veya Epub (epub tasive edilir çünkü Google Play Kitaplar uygulaması daha fazla görünüm seçeneği özelliğini destekliyor ve tüm android ekranlara yazıları okunabilir ölçüde yansıtıyor.) türkçe veya daha farklı dillerde dokümanlarınızı yada kitaplarınızı yükleyerek hemen hemen tüm ios veya adroid yada bilgisayarınızda kitaplarınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Resim 1
Google Play Kitap Yükleme


Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi yüklemiş olduğum bir adet ders notum gözükmekte.

Dosya yükleme seçeneği ekranını açıldığında aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Drive veya Bilgisayar üzerinden de nasıl yüklendiğini detaylı bir şekilde görmektesiniz.

resim 2
Bilgisayar, Telefon yada Google Drive üzerinden Kitap yükleme

Konuyla ilgili olarak ilerleyen dönemlerde Sesli kitap uygulaması da daha yaygın bir hale geleceğini umuyorum.

Ayrıca Word Pdf Epub’a çevirmek Sesli Okuma yapmak için şu yazımıda inceleyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
tugceAfocankadiryakup Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
tugce
Ziyaretçi
tugce

merhaba ben kendi kitaplarımı eklemeye çalışıyorum ve siteye üye olmaya çalışıyorum ama banka kartımı geçersiz olarak gösteriyor halbuki kartım çalışıyor acaba sorun ne olabilir bir bilginiz var mı kime danışacağımı bilemedim bir türlü banka kartım hcsbc acaba onların sisteminde mi geçersiz

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Tahminlerimi söylüyorum
İnternet üzerinden Alışverişe açık olması gerekir
Döviz ödemelerine açık olması gerekeir kartın
Paypal nakit kartı deneyin derim

kadir
Ziyaretçi
kadir

Iyi gunler benim sorum bu ortamda kendi yazdigim kitaplarin satisini nasil yapabileceğim. Emegimiz icin Teşekkürler

yakup
Ziyaretçi
yakup

kardeş vallaha hem okumaya üüşendim hem anlamadım hemde karma karışık ben yüklemek istemiyorum daha sonra halladerim sen bana hangi programlarla yazıcamı soyle yeter