Uygunsuz Dosya Paylaşımı Nasıl Anlaşılır

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Adsense yayıncılarının ve sitelerinde paylaşım linkleri veren Web masterlerin paylaştıkları programın politika veya telif sorununu var mı yok mu Uygunsuz Dosya Paylaşımı nasıl anlayacaklar bu yazı ile paylaşmak istedim.

Uygunsuz Dosya Paylaşımı Nasıl Anlaşılır

Google Drive üzerinden bir arkadaşa yaptığım dosya paylaşımını geçen gün kontrol ettiğimde; yanında çıkan ünlem işaretinde paylaşımı durdurulduğu gibi bir ibare olduğunu gördüm.

Ancak bunun paylaşımının neden veya ne için durdurulduğu hakkında detaylı bir bilgi yok idi. Buda benim aklıma bir fikir getirdi ve sitelerinde bilmeden uygunsuz program paylaşıp mağdur olmaktan nasıl kurtulurlar biraz bahsetmek istedim.

Yaptığım paylaşım Uygunsuz diye etiketlendiği için paylaşım yapamıyordum tabi bununla ilgili sitenizde de bir içerik girdiğinizde politika sorununa düşebilirsiniz.

Siteniz de içeriğinde bir paylaşım linki de vermek istediğiniz program var ise Google Drive üzerinden dosyanın paylaşımını verin.

1 veya 2 güne kadar Dosyanın Google tarafından taranıp uygun veya uygun olmadığını anlayabilirsiniz.

Dosyanızın uygunluğu konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadığınız taktirde rahat rahat sitenizde de bu içeriğe link verebilirsiniz. Bu işlem sayesinde artık hangi materyal sizi uygunsuz duruma düşürüyor ise tespit edebilirsiniz.

Ancak burada bir sorun daha ortaya çıkmakta Google drive üzerinden yaptığınız paylaşımları başka bir kullanıcı girerek Kötüye kullanım olarak google’a geri bildirim gönderebilir.

Bu da aslında hiç bir sıkıntısı olmayan paylaşımınızın sorunlu uygunsuz bir materyale dönüşmesine sebebiyet verebilir.

Uygunsuz Dosya Paylaşımı sonrasında

Ancak Uygunsuz içeriğe düşen Materyal için Google tarafından bir inceleme talep edebilirsiniz.

Dosyanızın herhangi bir ihlale girmediğini Google tarafından da teyit ettirirseniz siz dosya üzerinde bir değişiklik yapmadığınız sürece spam olarak size google tarafına kötüye kullanım yapanların geri bildirimleri dikkate alınmayacaktır diye düşünüyorum.

Artı kullanıcıların sitenize girip bu şekilde bir bildirip yapmak için uğraşacaklarını pek zannetmiyorum ki zaten google da kullanıcıların veya bizim taramalarımız sonucunda programınız uygunsuz olarak işaretlenecektir diyede belirtmişler.

Buda eğer bir içeriğiniz uygunsuz olarak işaretleniyorsa bilin ki; %80 google tarafından uygunsuz bulunduğu içindir boşuna bu konu ile ilgili içerik yazarak adsense hesabınızı tehlikeye atmayın.

Aslında google bu konu ile ilgili olarak biz kullanıcılarına yaptıkları paylaşımların uygunluğunu kontrol edebilecekleri bir içerik kontrol sistemi yapmaları gayet hoş olurdu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!