Google Hesabınızı Telefona Sms ile Kurtarma Ayarlarını Yapmak

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 24-11-2018

Android işletim sistemli özellikle S3, S4, mini telefon kullanıcılarının model veya şifre ekran kilidi ile güvence altına aldıkları telefonlarında ekran kilidini yanlış girmelerinden sonra telefonun Google Hesabı Kullanıcı Adı adı veya Şifresini unuttuklarını görüyorum.

Genellikle e-posta adreslerini bildiklerini ancak şifrelerinde sorun yaşadıkları için bu konu ile ilgili olarak telefon numaralarını Google hesaplarında doğrulamalarını ve daha sonra hatırlamama durumunda hesabınıza erişemiyor musunuz ekranından sadece kullanıcı adını yani e-posta adresini girerek yeniden e-postanıza şifre oluşturabilmenizi sağlayacak telefonla doğrulama sayesinde erişimi tamamlayabileceksiniz. Sadece Gmail kullanıcılarıda bu önlemi hesapları için alabilirler.
Öncelikle bu işlemi şifrenizi unuttuktan sonra değilde hesabınıza giriş yapabildiğiniz sırada gerçekleştirebilirsiniz.
Eğer hesap bilgilerinizi hiç hatırlamıyorsanız bunun için telefona hard format işlemini gerçekleştirmelisiniz. Şu konudan gerekli bilgileri alabilirsiniz. (Ancak bu işlemin telefondaki tüm verileri sildiğini unutmayın.) Hard Format ile Resetledikten sonra bu konuda anlatılanları yapmanız şifre probleminizin tekrarlamamasını sağlayacaktır.

Hesabınızın şifresini unutmadan o hesabınızı telefon numaranız ile güvence altına alın;

Öncelikle aşağıda anlatacaklarımı daha kolay yapmanız için bir bilgisayar üzerinden işlemlerini gerçekleştirmenizde fayda var.
    1. Gmail.com adresine giriş yapalım.
  1. Mail adresi ve şifremizi girelim ve oturumu açalım.
  2. Sağ üst köşede bulunan profil resmimize yada paylaş düğmesinin yanındaki profil işaretine tıklayalım ve açılan pencereden hesap bağlantısını takip edelim.
  3. Sol tarafta bulunan Güvenlik sekmesine tıklayın ve açılan ekrandaki Kurtarma Seçenekleri’nin yanındaki “düzenle” bağlantısına hesap bilgilerimizi yeniden giriş yapalım.
  4. Cep telefonu ekle seçeneği ile telefon numaranızın kayıtlı olduğu ülkeyi seçerek 5** *** ** ** şeklinde numaramızı girelim.
  5. Ardından telefonum numaramızı başarılı bir şekilde kayıt etmiş olacağız.
  6. Ancak yine güvenlik paneli içerisinde veya hesap ekranı içerisinde telefon numaranızın sağında doğrula diye bir bağlantı belirecektir. Bu bağlantı ile Google’a kaydettiğiniz telefon numarasına SMS ile bir Kod gönderilmesi talebinde bulunun.
  7. Telefonunuza çok geçmeden bir adet Sms gelecektir buradaki kodu ekranda belirtilen yere girin ve telefon nuamrası doğrulama işleminiz başarılı şekilde tamamlanacaktır.
Artık hesabınızın şifresini unuttuğunuzda gmail veya diğer google servislerinin giriş ekranlarında hesabınıza ulaşamıyormusunuz bağlantısını kullanarak sadece e-posta adınızı girerek şifremi hatırlamıyorum dediğinizde size kurtarma seçenekleri arasında gizli soru ikincil mail ve cep telefonu sms seçeneğini de eklenmiş olur ve cep telefonu üzerinden rahatlıkla unuttuğunuz şifreyi yerine sms ile doğrulama kodu alarak bu ekranda girerseniz yeni şifrenizi oluşturarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
Ancak E-posta adresini hatırlamadığınız durumlarda ise bu işe yaramayacaktır. Bu sebeple Kurtarma seçeneklerinden aynı şekilde ikincil Mail adresi tanımlamanızı da öneririm. Kolay Gelsin.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
2 Yorum Yazarları
Serdar aydemirBuseAfocan Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Buse
Ziyaretçi
Buse

google hesabını doğruladım ama sms ile kodun nereden gönderileceği butonu bulamadım yardım eder misiniz

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

öncelikle yukarıdaki işlemleri telefonunuzdan değil bilgisayarınızdan gerçekleştirmeniz gerekmekte ve Gmail adresinizden profil resminize basıp hesap'a sol tarafta da güvenlik sekmesine tıkladığınızda kurtarma seçeneklerine gireceğiniz ekranda telefon numaranız var ve sol tarafında yeşil tik varsa doğrulanmış demektir. Eğer yeşil tik yoksa kurtarma seçeneklerinin sağındaki düzenleden telefon numaranıza kısa mesajla doğrulama kodunu isteyebilirsiniz. Kolay gelsin

Serdar aydemir
Ziyaretçi
Serdar aydemir

Ne yapmamı bilmiyorum

trackback

[…] Evet buraya kadar işlemleri gerçekleştirdiniz ve verilerinizi indirdiğiniz uygulamaları hatta telefonunuzda kayıtlı wifi şifrelerini dahi kurtarma şansınızın olduğunu belirtmek istiyorum bazen nadiren de olsa rehberini Google ile birleştirilmiş Telefon rehberini kurtarma şansınız olduğu için Şifresini hatırlayamadığınız hatta Google Hesabının adını bile kurtarabileceğiniz şu sayfadaki işlemleri takip ederek şifrenizi yeniden oluşturmak ve kurtarma seçenekleri yardımı ile şifrenizi sıfırlama işlemine tabi tutabilirsiniz.  Eğer başarılı olup da Google hesabınızı kurtardığınız taktirde tekrardan telefonunuza Uygulamalar>Ayarlar Hesaplar>Bölümü içerisinde bulunan Hesap Ekle seçeneği yardımı ile bir Google Hesabı eklediğinizde verilerimi senkronize et seçeneği işaretli olacak şekilde bu hesabı tekrardan telefonunuza girerseniz telefonunuzu Wifi yani kablosuzdan bağlayın… Daha Fazla