General Mobile Discovery Elite Şifremi Unuttum Reset

Kategori:Genel

General Mobile Discovery Modeli veya Elite Modelinde Ekran kilidi şifrenizi unuttunuz ve bu sebeple telefonu sıfırlama işlemi için Recovery Moduna yani kurtarma moduna girerek telefona Hard Format işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

General Mobile Yani Gm Elite veya Discovery model telefonu Fabrika Ayarlarına Çevirmek için veya Fabrika ayarlarına Geri yüklemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli: Aşağıdaki Adımları gerçekleştirmeden önce telefonunuzdaki bulunan Resim Fotoğraf veya sizin oluşturduğunuz tüm verilerin silineceğini unutmayalım.

General Mobile Discovery ve Elite Ekran Kilidini Unuttum Hard Format Atma;

;

  • Telefonu Kapatalım.
  • Ardından Ses Açma (Volume +) ve Güç (Açma Kapama – Power) tuşlarına aynı anda basalım.
  • Telefon ekranına görüntü gelir gelmez Power tuşundan Elimizi çekelim. (Ses Açma tuşuna basmaya devam edelim.)
  • Ardından Ekrana Recovery’i yani sıfırlama konsolu gelecektir. (Ses açma tuşundan da elinizi çekebilirsiniz. Discovey olan telefonda Komut yok yazısı ekranında bir kez daha Power Tuşuna basalım Menü gelir.)
  • Bu ekranda işlem gerçekleştireceğimiz iki adet bölüm vardır. (Wipe/Data Factory Reset ve Wipe/Cache Partition)
  • Bu ekranda ses açma ve kapatma tuşları ile Wipe/Data Factory Reset’in üzerine gelelim. (Başlangıçta Reboot System seçilidir. Discovery’de Ses Açma Giriş tuşu işlemi görür o yüzden seçmek için sadece Ses kısma tuşu kullanılır Ses açma ile giriş yapılır. Power Tuşu Menüyü devre dışı bırakır tuş kilidi gibi)
  • Ardından Power Yani Telefonu Açma Kapama Tuşuna Basalım.(Bu satır Discovery için geçerli değil Ses açma kullanınız.)
  • Bu ekranda yine ses açma kapama tuşu ile Yes bölümünün üzerine gelelim ve Power Tuşuna Basalım.(Discovery’de Ses Kısma ile üzerine gelelim Ses açma ile Yes’i seçelim)
Bu işlemle telefona kurmuş olduğunuz uygulamalar silincektir. Telefonunuzda bulunan resim veya dosyalar silinmeyecektir. Ekran kilidinide kaldıracaktır. bu adımdan sonra Reboot System diyerek Recovery konsolundan çıkış yaparsanız telefonunuzda ekran kilidi gibi bölümler ve uygulamalar silinir ve bu şekilde içerisindeki verileri kurtarabilirsiniz. Ancak unutmayın. Sadece bu adımı yaparak Reboot yaparsanız telefonunuzda kasmalar meydana gelebilir. O yüzden eğer önemli bir veriniz varsa bu adımdan sonra telefonunuzu açın ve içerisindeki verileri alın ve yukarıdaki işlemleri tekrarlayın.
  • Daha sonra Wipe/cache partition bölümüne giriş yaparak Yes’i seçin ve telefonunuzu Reboot System seçili iken Power butonuna bir kere basın ve Yeniden başlamasını sağlayın.
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm