Afolog

  1. Nasıl Yapılır?
  2. Uygulama
  3. Programlar
  4. Tanıtım Yazıları

Açık Öğretim Final Sınavı Değerlendirmesi

Yayın Tarihi:

Kategorisi:

Genel

Geçtiğimiz 09-10 Ocak tarihlerinde yapılan açık öğretim final sınavlarına girenler baya terledi. Yeni sistemin ilk final sınavda çıkan çoğu soru vize sınavına göre daha çok bilgiye dayalıydı. Böyle olunca da final ortalamalarının pek yüksek olacağını söyleyemeyiz. Sınav çıkışlarında kulak misafiri olduğum öğrencilerin sınavın ayrıntılı bilgiye dayalı olmasından dolayı yakınmaktaydılar. Sınav ortalamaları düşük olursa ki göründüğü kadarıyla öyle olacak vize ortalamasının üzerinde not alanlar finalde de herhangi bir sıkıntı yaşamadan derslerini verebilecekler diye düşünüyorum.

Ancak Kredili sistemin getirdiği 2.00 GNO ortalamasını tutturmak önemli sınavlarda sadece ders geçmek veya aldığımız toplam ders sayısının çoğundan geçmekte önemli değil derslerin genelinden geçip seviyenin hemen üstünde geçmek azınlıkta olan kalmış derslerimizin ortalamamızı düşürmesiyle 2.00 tutturamadığımızdan dolayı sınıfta kalmamıza sebep olacaktır.

Önceden 50’yi geçeyim olay bitiyordu ama bu sefer ortalamamız  o dönem aldığımız tüm derslerin geçmesine de etki edecek. Artı birde bu verdiğimiz derslerin ortalamaları tüm yılı etkilemekte yani ilk dönem ki ortalamamız ikinci döneme de etki etmekte ve bu sefer ilk dönem 2.00’ı tutturamayanlar ikinci dönem daha çok çalışacaklar ki iki dönemin ortalaması 2 olduğunda diğer sınıfa geçebilsin.

Umarım herhangi bir sürprizle karşılaşmadan derslerimizi veririz. Sınavda çıkmış sorulara ulaşmak için şu adresi kullanabilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek için Btc Bağışında Bulunabilirsiniz...

1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Afolog Telegram Grubu

Telegram Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayın.

Grup Sohbetinde Soru Sormak için Tıklayın.