Farmainbox Windows 7’de Çalışmıyor .Net Framework Kurulmuyor

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Eczaneci arkadaşların Xp olan sistemini Windows 7’ye dönüştürdükten sonra yaşadıkları genel bir problemdir, .Net Framework 3.5 yüklenmemesi ve Farma İnboxlarının çalışmaması. Genellikle çalıştırabilmek için denenen .Netframework 3.5 i kurma sırasında hata almaları Windows Özelliklerini Aç veya Kapat ekranından 3.5 i kaldırmaları veya yüklemeleri gerektiği hakkında uyarılar alırlar. Farmainbox hata vermesini ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Farmainbox Windows 7 Sorununu Giderme;

Konuyla ilgili olarak genel sorun olan Farmainbox’un Windows 7’nin içerisinde otomatik olarak yüklenen .Net Framework 3.5 tam olarak işlem görememesinden kaynaklanmaktadır. Bazı internet sitelerinde konuyla ilgili olarak .Net 3.5 veya 4.0 yüklenmesi gerektiğinden bahsetmektedir evet doğrudur ancak Windows 7’lerde güncelleme yapmış iseniz bilgisayarınızda Farma İnbox adlı reçete takip büyük ihtimalle çalışmayacaktır. Çünkü bu programın çalışmasını engelleyen .Net Framework 4.5 yüklenmiştir. .Net 4.5 ve Farmainbox’u bilgisayarınızdan tamamen kaldırmanız gerekmekte. Program Ekle kaldırdan kaldırdığınız Farmainbox ve .Net  4.5’dan sonra Farma İnboxun kurulu olduğu Program Files içerisinde bulunan Dosyasını da silmeniz gerekmekte.

Dosya İsmi TEB’tir.  Bu klasör işletim sisteminiz 64x ise C nin içerisinde yani işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücünün Program Files(x86) olarak isimlendirilen klasörü içerisindedir. Buradan TEB klasörünü silmeniz gerekmektedir.

Ardından şu adreste bulunan .Net Framework 4.0‘ı edinip bilgisayarımıza yüklüyoruz yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarımızı birkez başlatmamız gerekmektedir. Ardından Farmainbox sitesinden Farmainbox’unuzun kurulumu yok ise indirip ardından kuruyoruz.

Farmainbox Programını kurup çalıştırdığınızda eğer internet bağlantınızda da bir problem bulunmamakta ise program güncelleme işlemi gerçekleştirip rahatlıkla çalışacaktır.

Unutmamanız gereken daha önce Xp işletim sisteminde .Net Framework 3.5 ile çalışan program Windows 7’de .Net Framework 4.0 ile çalışmaktadır. Ayrıca Programınız çalıştıktan sonra bilgisayarınızın otomatik olarak .netframe work güncellemesi yapıp tekrar Farmainbox’unuzu çalışmaz hale getirme durumu mevcuttur. Bilgisayar güncelleştirmesini önlemek için Bilgisayarınıza sağ tık yapıp sol alt köşedeki Windows Update bölümünde bulunan önemli güncelleştirmeleri bir kez daha gözden geçirip yani yüklenmesi gereken güncelleştirmeleri kontrol ettirip yüklenmesini istemediğiniz .Net Framework 4.5 güncellemesinin üzerine sağ tık yapıp gizlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde Farmainboxunuz güncellenip te 4.5 isteyinceye kadar rahat rahat çalışacaktır. Kolay gelsin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Hypericumkarasahin Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Hypericum
Ziyaretçi
Hypericum

Nisan 2014 itibarıyla çözüm şu,
Internet explorer için adobe flash player yüklerseniz sorun çözülüyor. Internet explorer açıp goog'da adobe flash yazın. İlk çıkan sonuçta Adobe Flash Player'i Yükleyin ve sorun çözülsün.

karasahin
Ziyaretçi
karasahin

Teşekkürler!