Facebook ve Messenger Sürekli Online Açık Gözüküyor Sorunu Çıkış Yapma Oturum Kapatma

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 17-10-2016

Facebook Sohbet Chat ve Facebook Messenger sürekli açık olarak görünüyor ise ve Çıkış Yapma Oturum kapatma Butonlarını bulamadınız veya Çevrimdışı olarak görünmüyorsanız Sürekli Online problemini çözmek için aşağıdaki adımları gerçekleştiriniz.

Facebook Uygulamasında Oturum Kapatma Çıkış yapma Sürekli Online Sorunu;

Bilindiği gibi Facebook Messenger olmadan Telefon üzerinden Facebook Mesajlaşmayı yani sohbeti kullanamıyorsunuz. Bu yüzden Telefonunuza indirdiğiniz Facebook Messenger uygulamasında oturum kapatmanız gerektiğinde uygulamanın verisini silmeniz gerekecektir. Bunu yapamayan arkadaşlar için hazırlamış olduğum şu yazıdan yararlanabilirler.

Vermiş olduğum linkteki adımları gerçekleştirdiniz ve oturumunuzu kapattığınızı varsayıyorum.

Ama hala facebook uygulamasını açtığınızda başka bir profilden kendi profilinize baktığınızda Facebook’ta Site veya Mobil bilgileri ile online olarak gözükenler içinde aşağıdaki adımları takip ederek gerekli Offline olarak gözükme veya Facebook uygulamasını açtığınızda Online yani çevrim içi olarak gözükmenizi de engelleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları gerçekleştirdiğiniz Facebook Sohbettende oturumunuzu komple kapatmış olursunuz.

;

 1. Telefonumuzdan Facebook uygulamasına giriş yapalım
 2. Açılan ekranın sağ üst kısmından Sohbet’e girelim.
 3. Bu ekranda daha önceden sohbet ettiğiniz arkadaşlarınızı görürsünüz sağ üst kısmında Dişli simgesine basalım ve Facebook sohbet Açık işaretli olarak gözükecektir. Açık olması sizin Facebook uygulamasını açtığınızda kişilerin sizin online olduğunuzu göreceği anlamına gelmektedir.
 4. Buradaki Tiki kaldıralim ve 5 10 dk gibi bir süre beklediğimizde artık Offline yani Çevrim Dışı olursunuz ve kimse sizin Facebookta olduğunuzu görmez.
Resim 1
Facebook Sohbet Sürekli Online Açık Görünüyor Sorunu Çözüm

Ayrıca Facebook Uygulaması Haricinde Messenger’dan da bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yapmanız gereken Messenger uygulamasını açıp 3. sekmeye girip Messenger/Aktif Kısmında Bulunan yerden yani Aktif’e basın.
Daha sonra Mobil olan kısmın karşısında olan yeri Kpt durumuna getiriniz.
Bu şekilde telefonunuzu her açtığınıda yani ekran kilidini açtığınızda online olarak gözükmezsiniz.
Yani Online görünme sebebi Messenger’dan kaynaklanmaktadır.
Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Facebook sitesinde Telefondan Messenger’a girsenizde Girmeseniz de Ekranı Açtığınızda (Messenger üzerinde oturum açık ama aktif kısmı Kpt iken dahi) 1 dk önce görüldü gibi bir ibare çıkmaya devam edebilir ama online gözükmezsiniz denemedim kontrol ediniz. Ayrıca şunu da belirteyim bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde anlık olarak etkisini göremeyebilirsiniz biraz beklemenizde fayda var. 

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Facebook ve Messenger Sürekli Online Açık Gözüküyor Sorunu Çıkış Yapma Oturum Kapatma” için 6 yorum

 1. osman76 dedi ki:

  FAydalı bilgi için çok teşekkürler
  Fakat bu tabletlerde bu tür ayarları bulamadım onuda lütfen anlatırmısınız
  Teşekkür ederim

 2. BERR dedi ki:

  SOHBETİ KAPAMAYI HERKES BİLİYOR SAĞ OL ANCAK SOHBETİ KAPATINCA DA AÇIK GÖZÜKÜYORUM NASIL MI? ŞÖYLE:SOHBETTEN ÇEVRİMDIŞI OLUYORUM,SOHBETTE AÇIK OLARAK GÖZÜKMÜYORUM BU GÜZEL AMA ARKADAŞLARIM BENİMLE MESAJLARIMIZA GİRDİĞİNDE ADIMIN ALTINDA ''30 SN ÖNCE AKTİFTİ'' YA DA ''1 DK ÖNCE AKTİFTİ'' HATTA BAZEN ''ŞU AN AKTİF'' BİLE YAZIYOR AMA O YEŞİL IŞIKSIZ…BU NASIL ÇÖZÜLEMEZ BİR SORUN ANLAMIYORUM GERÇEKTEN! BUNUN İÇİN FACEBOOK'A GİRMİYORUM BAZEN.ARTIK SİNİRLERİMİ ÇOK BOZUYOR…BÖYLE KÜÇÜK BİR SORUNU ÇOKTAN ÇÖZMELERİ GEREKİRDİ!

 3. Afocan dedi ki:

  caanım arkadaşım bak şimdi sosyal medya denilen facebook un kurucusu olan mark arkadaşımız sosyal medyanında bazı kuralları var diyip böyle şeyleri bile bile açık bırakıyor. mesela ben sana bir örnek daha vereyim facebook ta bir gönderi paylaşırken gönderinin kimlere görüneceğini seçmediğin taktirde başkaları beğendiğinde beğenen kişinin arkadaşlarına görünmekte. facebook diyorki eğer bir gönderinin başkalarına görünmesini istemiyorsan yorum veya beğenme yapmayacaksın. diye ikaz ediyor. aynı şekilde beğendiğin gönderileri başkalarının görmesini istemiyorsan beğenmeyecen veya yorum yapmayacan. bu demek oluyorki başkalarına facebook sohbeti kullandığını göstermek istemiyorsan facebook kullanmayacaksın. sonuçda adam senin üzerinden para kazanıosa bazı şeyleri kapatmaması gerekmekteki çekiciliğini korumaya devam etsin dimi. aynı whatsapp son görülme zamanı gibi. adamlar ne demiş sabah uyandığınız da ilk bakılmak istenen uygulamayı yapmayı planladık demiş. sonuçta uygulama değer 22 milyar dolarcık ve facebook a satıldı 🙂

 4. BERR dedi ki:

  bu da onların kuralı diyelim öyleyse.Ben de bu kuralı çiğnedim ve nasıl çevrimdışı gözükeceğimin çözümünü buldum ve birkaç gün test ederek diğer hesaplardan da kendime mesajlarda bakıp çevrimdışı gözükerek girdim 🙂 zaten akıllı telefonu olmayanlarda bu sorun yok,bir arkadaşımdan biliyorum.Ben de bundan yola çıkarak bilgisayardan da olsa m.facebook adresiyle çevrimdışı takıldım yalnız tarayıcı firefox olacak,chrome olmuyor.Bulduk kendimizce bir çözümünü 🙂

 5. Afocan dedi ki:

  hadi ya evet olabilir bazı kod girişlerini iptal etmiş olabilirler mobil sayfasında daha doğrusu facebook sohbet in kod bloğu yüklenmemesi lazım yaptıysanız ne mutlu size

 6. tarık dedi ki:

  arkadaşlar mesngerda açık olmadığım halde sürekli girip cıktığım görünüyor bilgisi olan varmı

Bir Yorum Yazın