Facebook Görüntülü Görüşme Yapamıyorum Yüklenmiyor (Video Calling)

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 21-09-2016

Bilgisayarınızdan daha önce yapmadığınız için Facebook Video Calling (Facebook Görüntülü Arama Görüşme) bilgisayarınıza Bu uygulamanın yani Görüntülü Görüşme eklentisinin yüklenmesi gerekmektedir.

Ancak bazen eklentiyi yükleme sırasında bir türlü bitmeyen yükleme veya eklentiyi kurmanıza rağmen çalışmaması gibi bir çok problem ile karşılaşabilmektesiniz. Bunlardan kurtulabilmek için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır;

Facebook Web Cam Açılmıyor Yüklenmiyor

Sorun çözümüne başlamadan önce Güvenlik Duvarı ve varsa virüs programınızı devre dışı bırakmanız gerekmektedir.
Ardından daha önce bu kurulum yapılmış mı diye program ekle kaldırdan bir göz gezdirmenizi istiyorum eğer Program ekle kaldır içerisinde Facebook Video Plug-In diye bir uygulama var ise bunu kaldırarak en son şekilde bilgisayarınıza kurulum yapacaksınız.

Facebook üzerinde müsait olan bir arkadaşımızla görüntülü görüşme yapmak için tıklıyoruz. Ardından çıkan küçük pencere üzerinden Yükle Butonunu kullanarak Video Calling eklentisini bilgisayarımıza indiriyoruz.
Ancak kurulum dosyasını indirdikten sonra çalıştırmadan önce tüm tarayıcılarınızı kapatmanız gerekmektedir.

Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra ikinci indirme işlemi başlayacaktır bu ekranda Video Call Plug-In.. ekranında indirme işlemi tamamlanmaz ise bilgisayarınızda indirmeyi engelleyen bir uygulama veya özellikle bu eklentide gördüğünüz türde indirme yapan programları engelleyen virüsler olabileceğini hatırlatırım.
Yani kısacası indirme tamamlanmıyorsa bilgisayarınızda bir sorun var öncelikle bir virüs taramasından geçirmenizde fayda görüyorum.

Ayrıca bazı eklentilerden dolayı bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcı programı Facebook eklentisini tanıyamaz ve siz kurmanıza rağmen yeniden kurmanızı ister, bunun sebebi ise bilgisayarınızdaki internet tarayıcısında bir bozulma veya başka bir eklentinin buna engel olmasından kaynaklanmaktadır. Bunları giderebilmek için öncelikle kurulumu yaptıktan sonra tarayıcınızı kapatarak ve bilgisayarınızı yeniden başlatarak yüklemenin sorunsuz olarak çalışıp çalışmadığını anlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde tarayıcınızı da program ekle kaldırdan kaldırıp tekrar yüklemeniz de fayda var. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra çalışmaması için bir sebep kalmamıştır.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Facebook Görüntülü Görüşme Yapamıyorum Yüklenmiyor (Video Calling)” için 4 yorum

 1. aida dedi ki:

  denetim masasından kaldırıp silenmiyorum.. bu yüklemenin kaynağına erişilemiyor diyor. ne silebiliyor nede yeniden kurabiliyorum. yardım ederseniz sevinirim

 2. Afocan dedi ki:

  O zaman Ccleaner tarzı unistaller programları yardımı ile kaldırmayı deneyin. Kayıt defterinde kalan girdilerden dolayı bu şekilde bir uyarı alıyorsunuzdur.

 3. berfu dedi ki:

  facebookta görüntülü ve sesli arama yapamıyorum, program ekle/kaldırdan video calling uygulamasını kaldırdım ama nasıl yükleyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim

 4. ayhan dedi ki:

  programı kaldırdım ancak, Facebook üzerinde müsait olan bir arkadaşımla görüntülü görüşme yapmak için tıkladığımda,
  Arama Yapılamıyor diye bir pencere geliyor,
  küçük pencere üzerinden Yükle Butonu yok

Bir Yorum Yazın