Avea, Vodafone, Turkcell, En Ucuz En Uygun Tarifeler

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Resim 1
Ucuz Tarifeler İnceleme

En Ucuz Tarifeler

Faturalı hat kullanıcısı iseniz bunları bilmenizde fayda var en uygun en ucuz tarifeler üzerine yazmak istedim. Yani bir inceleme yazısıdır.

Özellikle günümüzde gelen telefon faturalarında beklemedikleri ücretlere nasıl itiraz edecekleri veya itiraz etmeden önce bilmeleri gereken şeyleri yazmıştım. Yüksek Gelen Telefon Faturaları Yazdığım bu yazı içerisinde faturalarınıza itiraz ederken bilmeniz gereken veya nasıl itiraz edinileceğine dair detaylı bilgi bulunmakta.
Aşağıdaki tarifeler bir kısmıdır ve operatörlerin sayfalarında bulunan bilgilere dayanılarak yazılmıştır. Burada sadece bir kaç tarife incelenmiştir umarım yararlı olur.
Neyse uygun tariflerden bahsedelim ancak bilmenizi istediğim bahsettiğim bu ücretlerle ilgili olarak yeni güncellemeler geldiğinde operatörlerin resmi sitelerinde bulunan faturalı hat tarifelerinden kontrol edebilirsiniz:

Faturalı hat kullanımı olarak ilk kez bir numarayı faturalı olarak kullanacaksanız vergilerini 1 sene boyunca 12 eşit taksit ile faturanıza yansıtılacağını unutmayın. Detaylı Bilgi İçin
Vergilendirme konusunda Tüm operatörler genellikle aynıdır.

Yeni bir hat aldınız veya faturalı hatta geçmeyi düşünüyorsunuz ve en düşük ücretli tarifeden kullanmak istiyorsunuz. Bununla iligli olarak kullandığınız operatörün en düşük tarifesi aşağıdaki başlıklar altında verilmiştir.

Vodafone İçin En Ucuz Tarifeler;

Dikkat verilen bilgiler sadece herkesin katılabileceği tarifelere göredir. Yani çifti esnaf veya kamu gibi niteliklere sahip olan kişiler için daha uygun tarifeler bulunmaktadır incelemek için tıklayın.

1-Vodafone kullanıcıları için özellikle ne türde kullanım yaptığınızı belirlemekte fayda var eğer aylık çok az konuşan biri iseniz sizin için Vodafone’nun tarifeleri arasında 15 tl sabit bir fiyat karşılığında yurt içi işlemlerini gerçekleştirebilirler, ancak bu 15 tl’lik ücret hiç kullanmasanız dahi faturanıza yansımaktadır.
15’tl ye kadar olan görüşme tutarlarınız için ekstra bir ücret alınmamaktadır. Konuştuğunuz kadar ücretlendirildiğiniz bu tarifede diyelim ki 5 sn ye konuştunuz 5 sn’lik bir ücretlendirme 3 dakika konuştunuz 3 dakika ücreti yansımaktadır. Ancak çağrı başlatma ve bitirmedeki sistem gecikmeleri olabilmektedir bunlarda bu saniyenin içerisine yansıyacağını unutmayın. Yani 2 ila 5 saniyelik gecikmelerden bahsediyorum.
Ücretlendirmeleri ise şu şekilde:
Aylık sabit ücret 15 tl olduğunu söylemiştim
Yurt İçi operatörler ve Sabit hatların hepsi: 43,89 kr/dk/adet
Sms’ler ise Yurt İçi 41,5 kuruş Yurt Dışı sms 55kr/adet  tarifenin detayı için tıklayın

2- Vodafone faturasız hat kullanıcısı iseniz ve Vodafone’lularla çok konuşuyorum diyorsanız ve limitine geldiğinde durmasını istediğiniz bir faturalı tarife’de mevcut. Yani vodafone faturasızından faturalıya geçecekler için uygun bir tarife.
Vodafonlularla 2000 Dakika – Her Yöne 200 dakika olarak bulunan tarifenin ismi Hesabını Bilen Tarife ücret olarak 25 tl uygulanmakta daha detaylı olarak incelemek için tıklayın. Ayrıca Bu tarifede 12 ay kalacağınıza söz verdiğiniz taktirde 6 liralıkta bir tarife ücretinde indirip yapılmakta 19 tl olarak kullanabilmektesiniz.. Detaylar için tıklayın. Ancak sözünüzden caydığınız taktirde cezai bedellerin olduğunu unutmayın.

3- Evet Vodafone’nun Cep avantaj tarifesinde şu anda devam eden kampanyası 500 dk her yöne 20 tl karşılığında tabi gene 12 ay boyunca verdiğiniz taahhüt karşılığında. Gene diğer Taahhütsüz Cep avantaj tarifelerini de inceleyebilirsiniz. Kampanyalı ve diğer Cep Avantaj Tarifeleri için Tıklayın.

Avea İçin En Ucuz Tarifeler:

Dikkat verilen bilgiler sadece herkesin katılabileceği tarifelere göredir. Yani çifti esnaf veya kamu gibi niteliklere sahip olan kişiler için daha uygun tarifeler bulunmaktadır incelemek için tıklayın.
1-Avea’da ise tarife sayısı oldukça fazla bunların arasından hangisi seçmeniz gerektiğinde insan biraz terettütde kalabilmekte hatta buraya hangisi yazacağımı şaşırmış durumdayım. O yüzden 29 tl nin altında olan bir kaç tarifeden bahsedeceğim.

İlk olarak aylık sabit 5 TL karşılığında yurt içi her yöne +4 lira daha uygulayarak 9 TL’ye her yöne 100 dk vermekte. 100 dakikayı aştığınızda ek 4 tl daha uygulanarak kademeli şekilde 100 dk daha eklenmekte. Sadece telefon görüşmesi yapanlar için gayet uygun bir tarife olmuş tarifenin ismi süper fikir diye geçiyor. Ancak her ay hiç konuşmasanız dahi 9 tl geliyor yani her fatura döneminde ilk olarak 100 dakikanız yükleniyor 5+4 9 tl ye konuşturuyor. Ama 12 ay boyunca kalacağınıza söz verdiğinizde ise 4 liralık bir indirim kazanıyorsunuz. Yani hiç konuşmasanız dahi 5 tl geliyor. Ancak tarifeye kayıt olurken 30 tl lik bir ön ücret alınmakta ve ilk faturanıza yansıtılmaktaymış. Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

2- 15’lik tarifesi olarak bulunan tarifede yeni fiyatlara göre 17’TL olarak taahüütsüz bir şekilde yararlanabilmektesiniz 12 ay olarak taahhüt verdiğiniz taktirde 15 TL üzerinden yararlanabiliyorsunuz. Her yöne 150 Dk ve 150 Sms olarak hak verilmekte ancak hat taşımalara ise ekstra 100 dakika daha verilmekte ancak bunun ne kadar süreceğine dair bir bilgi bulunmamakta yada ben bulamadım. Ayrıca aynı tarife kullanıcıları ile süresiz konuşma demişler ancak süresi muhakkak vardır yani günlük 20 saatlik uçuk konuşma süreleri tanımlanmıştır tarifeye diye düşünüyorum hani o kadar konuşmayı sağlayamacağınız bir süre gibi.. Müşteri hizmetlerinden gerekli bilgileri alabileceğinizi düşünüyorum. Tarifenin detayları hakkında bilgi için tıklayın.

3-Yine çok güzel bir tarife daha hakkında ön bir görüş belirtmek istiyorum. Konuşkan300 diye geçen bir tarife daha var Avea’nın faturalı diğer tarifelerinden geçiş yapar iseniz 32 TL karşılığında her yöne 300 Dk artı hafta sonları Avea’ya 3000 Dakika ücretsiz ama aylık bazda vergiler dahil falan.  Ayrıca ilk yeni hat, numara taşıma birde avea faturasızdan bu tarifeye geçenler için ilk 6 ay boyunca 21 TL olan bir tarifedir bu Konuşkan300 tarifesi 6 ay sonrasında 32 TL. Detaylı bilgi İçin

Daha başka bir çok tarife var internet kullanımı veya sms paketleri olarak içerisinde bulunduran katılım koşulları veya tarifelerin esaslarına göz atmadan bir tarife seçmeyin bence çünkü tarifelerin asıl kullanım koşulları ve ücretler hakkında detaylı bilgiler esaslar içerisinde bulunmakta. Ayrıca Süper750 tarifesine de göz atın sözleşmesiz 29 tl olan bir tarife ayrıca Faturalıya Transfer diye bir tarifeleri var ücreti ve paket kullanım miktarları 22 tl ila 27 tl arasında geziyor. Tarifelerin tamamı için Tıklayın

Turkcell En Ucuz Tarifeler ;

Dikkat verilen bilgiler sadece herkesin katılabileceği tarifelere göredir. Yani çifti esnaf veya kamu gibi niteliklere sahip olan kişiler için daha uygun tarifeler bulunmaktadır incelemek için tıklayın.
Turkcell Faturalı tarifeler sayfasında da görülebileceği gibi direk kullanım türünüze göre yani her yöne dakika olanlar veya hepsi bir arada paketler göze çarpıyor, Sayfa için tıklayınız

Özellikle en ucuz tarifeleri arasında 2 tanesinden bahsedeceğim;
1-  Her yöne dakika barındıran bu tarifenin ismi minik paket aylık ve yıllık olarak sunulan pakette yıllık olarak başvurduğunuzda 29 tl karşılığında 500 dk aylık olarak başvurduğunuzda 22 tl karşılığında 200 dk olarak sunulmakta. Yıllık olarak verilen başvuruda ücretsiz dakikalar gibi değişik hediyelerde verilmekteymiş. İncelemek için tıklayın

2- Hepsi bir arada paketi olarak geçen Hepsi 300 paketi tarifede aylık olarak başvurduğunuzda 39 tl karşılığında yıllık olarak başvurduğunuzda ise 29 tl karşılığında 300 dakika 300 sms 300 mb internet kullanım hakkına sahip oluyorsunuz. İncelemek için tıklayın

Turkcell için bu iki pakette vergiler falan dahil değil olarak kullanım koşullarında belirtmişler.

Ayrıca diğer tarifelere de göz atmak isterseniz sayfanın linki. 

Bilgi:

Umarım paket seçimleriniz açısından yeterli bir konu olmuştur, Bunu konuyu açmamda ki amaç çoğu kişinin tarife bilgilerine nasıl ulaşacakları veya nasıl tarife seçmeleri gerektiği hakkında yardımcı bir yazı olmasını istediğimdendir. Yanlış bir bilgi var ise düzeltmeleri sağlarım. Bu sektörde çalışmışlığım var ve bir çok problem çözümünde yardımcı olduklarım o yüzden burada da ufak tefek bilgi vermeye çalıştım. Bu bahsettiğim birkaç tarifenin bilgileri özellikle en ucuzları arasındandır. Tabi seçim gene size aittir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!