Exe Uzantılı E-Posta Eklerine Dikkat! Spam Virüs İçeriyor

Kategori:Web İpucu

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 07-09-2017

Mail adresinize gelen .exe Uzantılı E-Posta faturalara dikkat edin dolandırıcıdan olabilir. Mailinize gelen normalde .pdf uzantılı olması gereken e-faturalarınız .exe Uzantılı E-Posta ekine sahip bir dolandırma programı olabilir.
Bu yüzden dosyayı bilgisayarınıza indirmeye kalkmadan önce uzantısını kontrol etmenizde fayda var. Daha önce faturayı aldığınız mail adresinden gelen mail içeriklerinden farklı  veya  faturaların daha önceden geldiği mail adresinden oldukça farklı görünen adreslere sahip mailleri dikkate almamanız sizi bir dolandırıcılık mağduru olmanızı engelleyecektir.
Diyelim ki bilgisayarınıza indirdikten sonra fark ettiniz herhangi bir işlem gerçekleştirmeden bir güvenlik programı ile bilgisayarınızı kontrol etmenizde fayda var. Aksi taktirde bilgisayarı kullanan kullanıcı veya kullanıcıların ad,adres kredi kartı bilgilerine kadar ele geçirebiliyorlar. Ancak bununla sınırlı değildir.

E-Posta’nıza Gelen Exe Uzantılı E-Posta eki Dosyalara Önleminizi Alın!

Her geçen gün internet üzerinde veya telefonlarınız üzerinden sizin bilgilerinizi almak için bir çok yönteme başvuru yapanlar vardır. Bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için daima güçlü bir internet güvenlik programı kullanmanız gerekmekte. İnsanımızın doğası gereği herkese anında güvenebilme gibi bir zaafı var. Özellikle müşteri hizmetlerinde çalışırken bunun örneğini defalarca yaşadım.
Müşterilerin anlattıklarına göre ağzım açık dinlediğim kandırmaca yöntemlerine başvurulduğuna şahit oldum. Çalışmış yerde yapabileceğim bir işlem varsa elimden geldiği kadarı ile yardımcı oldum ama niye bu duruma düşesiniz önlem her zaman en güzelidir.

Kimseye bilgilerinizi vermeyiniz veya internet üzerinde güvenmediğiniz bir bağlantıya veya bilgiye tıklamayınız. Bu türde bir sahtekarlığa maruz kaldığınızı düşündüğünüz de zaman kaybetmeden önlemlerinizi alınız.

Ayrıca mail hesabınıza bu şekilde mail gönderen hesapları spam olarak işaretleyip sizin bir anlık dalgınlığınızdan yararlanmalarını da engelleyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir Yorum Yazın