Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim ( Download )

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

 

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim konusunda İnternette Dolaşırken hepimizin başına gelmiştir. Bazı siteler reklamları üzerindeki Download – İndir – Yükle gibi bir çok ibareye yer vererek dosyaya ulaşmamızdan ziyade reklamlara tıklamamızı sağlamaktadırlar.

Bunlardan kaçınmak için size bir kaç yol tavsiye edeceğim ve uyguladığınızda programımızın asıl linkine ulaşabileceğiz.

Bilmemiz gereken şu anda popüler olan bir kaç indirme sitesinden bahsedeceğim. Bu siteleri bilmenizde fayda var çünkü bu siteler sürekli download linklerinin paylaşıldığı sitelerdir ve reklam tuzakları hep aynıdır.

 

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Kişiler paylaşmak istedikleri programı upload(yükleme) yaparak upload yaptıkları siteden yükledikleri programın linkini alırlar ve değişik paylaşım yollarını kullanarak bu linkleri paylaşırlar. Örn:(Forum, Website, Blog, Sosyal paylaşım siteleri) üzerinden. Sitelerin içeresindeki Download İndir yazan yerlere tıklamadan önce gerçekten de paylaşım sitesine mi gittiğini anlamanız için yapmanız gereken üzerine gelip tıklamadan önce;

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Tarayıcınızın sol alt köşesinde bir adres yolu çıkar buradaki adresin içerisinde dosya paylaşım sitelerinden herhangi birinin ismi geçiyor ise doğru yoldasınız ve üzerinde bulunduğunuz linke tıklayarak devam edebilirsiniz.

Ancak asıl sıkıntı bu linke ulaştıktan sonra başlar. Çünkü download yapılacak site size bazı ücretler karşılığında aylık yıllık sitelerine üye etmek istemekteler veya siz linke tıkladığınızda önünüze kocaman bir reklam sayfası açılır ve bu reklam sayfasını geçebilmeniz için belirli bir süre beklemenizi isterler.

Artı siz reklamı geçseniz dahi tekrardan sizin o dosyayı indirme işlemine başlamadan önce siteyi iyice inceleyerek Normal hızda indirme, ücretsiz(free) indirme veya düşük(low speed) hızda indir gibi ibareleri barındıran butonlara tıklamanız gerekir. Yüksek Hızda indir, gibi ibarelere bastığınızda aylık yıllık ücretlendirmelere dair bilgiler içeren ve üye olacağınız sayfalara doğru yollanırsınız.

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Yukardaki resimde görünen indirme işlemine geçmeden önce eğer reklamlar ile ilgilenmiyor iseniz reklamı geç gibi ibareleri yada asıl indirme sayfanızın önüne açılan başka bir ekranı kapatma işaretlerini yada close ads gibi kapatma seçeneklerini kullanmanız gerekir. Çoğu Site yanıltıcı reklamlar kullanarak özellikle reklamlara tıklamanızı istemektedirler.

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi normal indirme butonuna tıklıyoruz.

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim Son Adımlar

Ardından sizden bir kod isteyen sayfaya yönlendirecektir. Şu anda bir sitenin indirme ekranına ulaşılması için izlenen yolları anlattığım için başka dosya paylaşım sitelerinden indirme yapanlara herhangi bir kod istemeden direk geriye doğru sayan bir süre ile karşılaşabilirler. Mantık olarak tümü aynıdır. Bir kaç az sayfa sonunda veya bir kaç daha fazla sonrasında indirilmek istenen bilgiye ulaşılacaktır. Ayrıca bu tür dosya paylaşım sitelerinden satın alınan paketler ile daha kaliteli indirme seçeneklerine sahip olursunuz.  Yani üyeliğiniz olan dosya paylaşım sitesinden indirme yaparken daha temiz bir yola sahip olursunuz size verilen limit dahilinde.

 

Sizden istenen kodları girerek devam etmenizi isterler.

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim

Süremiz dolduktan sonra “Dosya İndir” denilen bir link çıkar ve buna basarak indirme işlemimizi gerçekleştirebiliriz. 

Bu tür indirme olanağı sağlayan paylaşım sitelerinde günlük bazda sınırlandırmalar uygulanmaktadır. Günlük veya saatlik veya dakikalık bazında indirme limitleri vardır.

Aynı dosya yada başka dosyayı bir kez bu şekilde indirdikten sonra tekrar denediğinizde bu sefer 10-30 dakika bekletecektir.

O yüzden  indirme sitesine girmeden önce gün içerisin de Aynı ip ile indirme yaptığımız siteyi aynı gün içerisin de kullanmamayı tercih etmeniz.

Sizin için zaman yönünden yararınıza olacaktır veya (30 dakika içerisinde aynı siteyi) Varsa linkleri paylaşan kişinin dosyayı başka dosya paylaşım sitelerine de upload edip paylaştığı linkler onları kullanınız. Umarım Dosya İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim hakkında sizin için yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılan yerlerde yorum atarak sorularınızı sorabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!