Disqus Blogger Yorumları Almıyor Çözüm (Önceki Eski Yorumları Yükleme)

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Geçtiğimiz günlerde Disqus sistemini kullanmaya başlamış bulunmaktayım. Bu sisteme geçiş yaptıktan sonra ne tür ayalar yapılması gerektiği konusunda bir yazı yazmıştım. Ancak Disqus sistemini blogger sisteminde daha önce almış olduğumuz yorumları alamama gibi bir problem ile karşılaştım ancak sorunu çözmüş bulunmaktayım.

Blogger sisteminde daha önce içeriklerime almış olduğum yorumları Disqus sistemine geçiş yaptıktan sonra 3-4 gün boyunca beklememe rağmen yayımlanmadığını gördüm. Bu sebeple Disqus sitesinde biraz inceleme yaptıktan sonra sorun 10 dk bile demeden çözüldü.

Öncelikle Blogger’dan import etme işlemini başlatmış ve en az 24 saatlik sürenizi doldurmuş olmalısınız. Bu süreyi doldurduktan sonra hâlâ önceki yorumlarınız Disqus’a yüklenmedi ise aşağıdaki adımları gerçekleştiriyoruz.

Sistemimizde zaten admin panelinden girdiğinizde aldığınız turuncu renkli “İmport” uyarısı üzerinde ki Details ekranına girin.

Resim 1
Disqus’a Blogger Yorumlarını Aktarma

Ardından açılan ekranda “Contact Our Support” kısmına tıklıyoruz.

Açılan iletişim kutusunda “Subject” ve “Message” Kısmına “comments not import for blogger” gibi bir ifade yazıp gönderiyoruz ifade sorununuzla alakalı gerekli kelimeleri yazıp gönderin. İki kısmada aynı cümleyi yapıştırıyoruz ve gönderiyoruz(Send). Ardından kısa bir süre içerisinde bir mail alacaksınız. Ancak yukarıda normal çalışma saatleri ABD Pasifik saatine göre sabah 9 akşam 6 demişler de siz gönderin gitsin. Sistem sanırım otomatik hesap sorunu algılayıp çözüp mail atıyor gibi.

Ardından yukarıdaki resimde 3. kısımda görüldüğü gibi “Import Completed” ibaresi sorunun ortadan kalktığını gösteriyor diğer importlar hala sıfırda ama önemli değil çünkü defalarca başvurdum.

Önemli: Sistemlerinin tam olarak nasıl algıladığı hakkında bir bilgim yok denenmiş çözüme ulaşmış yol olarak sizlerle bunu paylaştım. Normalde blogger üzerinden yayıncılık yapıyorum ve eğer sizinde benim gibi blogspot  üzerinden alan adı yönlendirmeli bir sitenizde böyle bir sorun yaşıyor iseniz. Birde Örn: siteadınız.blogspot.com olarak sisteme kayıt edilmiş adresiniz ile değiştirerek asıl subdomain adresinin tanımlı olduğu bu blog sisteminin yerini göstermenizde fayda var.

Benim yaptığım ilk önce Setting bölümünde ki Web site adresini afolog.com yerine afolog.blogspot.com ile değiştirerek Supporta mail göndermek oldu ve sorun çözüldü. Kolay gelsin. Yorumlarınızı bekliyorum…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Disqus Yorum Ayarları ve Reklamlarını Kaldırma Yorumları Aktarma - AfologHariciblogburhanAfocanTeknolojik Blog Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Hariciblog
Ziyaretçi
Hariciblog

Yazı için teşekkürler, yararlı oldu.

burhan
Ziyaretçi
burhan

bende wordpress blogumda denedim eklentiyi kurdum ayarlardan "export comments to disqus" yaptım ama yorumların tamamı aktarılmadı ilk denemede %100 tamamlandı dediği halde 39 yorum yüklendi ikinci denemede 20 yorum yüklendi sizin dediğiniz gibi eposta gönderdim """"" If the export comments function isn’t working on your site, you have the alternate option of manually exporting your entire site from WordPress and importing manually as well. This can be done with the following steps: 1. Deactivate all plugins temporarily except Disqus at your WP Dashboard > Plugins page 2. Export your WordPress site at your WP Dashboard > Tools > Export page… Daha Fazla

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Yorum için teşekkür ederim WordPress de eklentileri var sanırım tam bilmiyorum ancak onları kaldırmayı veya kurmayı deneyin. Çünkü sisteme erişim sağlaması gerekiyor bazı ayarları manuel olarak yapmanız gerekmekte diye biliyorum. Yaptığınızda nasıl yaptığınıza dair burda paylaşırsanız kafasında sorularla gelen arkadaşlara yardımcı olursunuz. Kolay gelsin.

Teknolojik Blog
Ziyaretçi

benim disqusta 159 tane yorum gözüküyor sitemde toplam. ama wordpress panelimde 7 tane yorum gözüküyor. yani disqusu silersem yorumlarımın hepside gidecek gibi geliyor bana

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

iptal edersen disqus ı olması lazım diyebiliyorum yanı olay şöyle bloggerda veya wordpress te zaten yorumlar kendi databaselerinde yanı disqus o databaseyi okur ve sonra kendi ekletinsine gönderir diye biliyorum yanı kısacası disqus eklentisini devre dışı bırak ama disqus daki yorumları silme bu şekilde oluyomu bi bak eski sisteme dönüp sıkıntı olmazsa hallederim zaten

Teknolojik Blog
Ziyaretçi

peki tam tersi disqustaki yorumlarımı alıp yeni yorum sistemine nasıl aktarabiliriz hocam,

trackback
Disqus Yorum Ayarları ve Reklamlarını Kaldırma Yorumları Aktarma - Afolog

[…] Eski yorumları Disqus’a import ederken sorun yaşayanlar için yazmış olduğum konuya gideb… […]