Disqus Blogger Yorumları Almıyor Çözüm (Önceki Eski Yorumları Yükleme)

Kategori:Genel

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 26-09-2016

Geçtiğimiz günlerde Disqus sistemini kullanmaya başlamış bulunmaktayım. Bu sisteme geçiş yaptıktan sonra ne tür ayalar yapılması gerektiği konusunda bir yazı yazmıştım. Ancak Disqus sistemini blogger sisteminde daha önce almış olduğumuz yorumları alamama gibi bir problem ile karşılaştım ancak sorunu çözmüş bulunmaktayım.

Blogger sisteminde daha önce içeriklerime almış olduğum yorumları Disqus sistemine geçiş yaptıktan sonra 3-4 gün boyunca beklememe rağmen yayımlanmadığını gördüm. Bu sebeple Disqus sitesinde biraz inceleme yaptıktan sonra sorun 10 dk bile demeden çözüldü.

Öncelikle Blogger’dan import etme işlemini başlatmış ve en az 24 saatlik sürenizi doldurmuş olmalısınız. Bu süreyi doldurduktan sonra hâlâ önceki yorumlarınız Disqus’a yüklenmedi ise aşağıdaki adımları gerçekleştiriyoruz.

Sistemimizde zaten admin panelinden girdiğinizde aldığınız turuncu renkli “İmport” uyarısı üzerinde ki Details ekranına girin.

Resim 1
Disqus’a Blogger Yorumlarını Aktarma

Ardından açılan ekranda “Contact Our Support” kısmına tıklıyoruz.

Açılan iletişim kutusunda “Subject” ve “Message” Kısmına “comments not import for blogger” gibi bir ifade yazıp gönderiyoruz ifade sorununuzla alakalı gerekli kelimeleri yazıp gönderin. İki kısmada aynı cümleyi yapıştırıyoruz ve gönderiyoruz(Send). Ardından kısa bir süre içerisinde bir mail alacaksınız. Ancak yukarıda normal çalışma saatleri ABD Pasifik saatine göre sabah 9 akşam 6 demişler de siz gönderin gitsin. Sistem sanırım otomatik hesap sorunu algılayıp çözüp mail atıyor gibi.

Ardından yukarıdaki resimde 3. kısımda görüldüğü gibi “Import Completed” ibaresi sorunun ortadan kalktığını gösteriyor diğer importlar hala sıfırda ama önemli değil çünkü defalarca başvurdum.

Önemli: Sistemlerinin tam olarak nasıl algıladığı hakkında bir bilgim yok denenmiş çözüme ulaşmış yol olarak sizlerle bunu paylaştım. Normalde blogger üzerinden yayıncılık yapıyorum ve eğer sizinde benim gibi blogspot  üzerinden alan adı yönlendirmeli bir sitenizde böyle bir sorun yaşıyor iseniz. Birde Örn: siteadınız.blogspot.com olarak sisteme kayıt edilmiş adresiniz ile değiştirerek asıl subdomain adresinin tanımlı olduğu bu blog sisteminin yerini göstermenizde fayda var.

Benim yaptığım ilk önce Setting bölümünde ki Web site adresini afolog.com yerine afolog.blogspot.com ile değiştirerek Supporta mail göndermek oldu ve sorun çözüldü. Kolay gelsin. Yorumlarınızı bekliyorum…

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

“Disqus Blogger Yorumları Almıyor Çözüm (Önceki Eski Yorumları Yükleme)” için 6 yorum

 1. Hariciblog dedi ki:

  Yazı için teşekkürler, yararlı oldu.

 2. burhan dedi ki:

  bende wordpress blogumda denedim eklentiyi kurdum ayarlardan "export comments to disqus" yaptım ama yorumların tamamı aktarılmadı ilk denemede %100 tamamlandı dediği halde 39 yorum yüklendi ikinci denemede 20 yorum yüklendi

  sizin dediğiniz gibi eposta gönderdim

  """""

  If the export comments function isn’t working on your site, you have
  the alternate option of manually exporting your entire site from
  WordPress and importing manually as well. This can be done with the
  following steps:

  1. Deactivate all plugins temporarily except Disqus at your WP Dashboard > Plugins page

  2. Export your WordPress site at your WP Dashboard > Tools > Export page

  3. Import your exported file on your Import/Export page here: http://disqus.com/admin/discussions/import/

  We also have some additional documentation on importing from WordPress to Disqus here: http://help.disqus.com/customer/portal/articles/466255-exporting-comments-from-wordpress-to-disqus""""

  diyorlar bakalım biraz daha uğraşacağım

 3. Afocan dedi ki:

  Yorum için teşekkür ederim WordPress de eklentileri var sanırım tam bilmiyorum ancak onları kaldırmayı veya kurmayı deneyin. Çünkü sisteme erişim sağlaması gerekiyor bazı ayarları manuel olarak yapmanız gerekmekte diye biliyorum. Yaptığınızda nasıl yaptığınıza dair burda paylaşırsanız kafasında sorularla gelen arkadaşlara yardımcı olursunuz. Kolay gelsin.

 4. Teknolojik Blog dedi ki:

  benim disqusta 159 tane yorum gözüküyor sitemde toplam. ama wordpress panelimde 7 tane yorum gözüküyor. yani disqusu silersem yorumlarımın hepside gidecek gibi geliyor bana

 5. Afocan dedi ki:

  iptal edersen disqus ı olması lazım diyebiliyorum yanı olay şöyle bloggerda veya wordpress te zaten yorumlar kendi databaselerinde yanı disqus o databaseyi okur ve sonra kendi ekletinsine gönderir diye biliyorum yanı kısacası disqus eklentisini devre dışı bırak ama disqus daki yorumları silme bu şekilde oluyomu bi bak eski sisteme dönüp sıkıntı olmazsa hallederim zaten

 6. Teknolojik Blog dedi ki:

  peki tam tersi disqustaki yorumlarımı alıp yeni yorum sistemine nasıl aktarabiliriz hocam,

Bir Yorum Yazın