Disqus Blogger Yorumları Almıyor Çözüm (Önceki Eski Yorumları Yükleme)

Kategori:Genel

Geçtiğimiz günlerde Disqus sistemini kullanmaya başlamış bulunmaktayım. Bu sisteme geçiş yaptıktan sonra ne tür ayalar yapılması gerektiği konusunda bir yazı yazmıştım. Ancak Disqus sistemini blogger sisteminde daha önce almış olduğumuz yorumları alamama gibi bir problem ile karşılaştım ancak sorunu çözmüş bulunmaktayım.

Blogger sisteminde daha önce içeriklerime almış olduğum yorumları Disqus sistemine geçiş yaptıktan sonra 3-4 gün boyunca beklememe rağmen yayımlanmadığını gördüm. Bu sebeple Disqus sitesinde biraz inceleme yaptıktan sonra sorun 10 dk bile demeden çözüldü.

Öncelikle Blogger’dan import etme işlemini başlatmış ve en az 24 saatlik sürenizi doldurmuş olmalısınız. Bu süreyi doldurduktan sonra hâlâ önceki yorumlarınız Disqus’a yüklenmedi ise aşağıdaki adımları gerçekleştiriyoruz.

Sistemimizde zaten admin panelinden girdiğinizde aldığınız turuncu renkli “İmport” uyarısı üzerinde ki Details ekranına girin.

Resim 1
Disqus’a Blogger Yorumlarını Aktarma

Ardından açılan ekranda “Contact Our Support” kısmına tıklıyoruz.

Açılan iletişim kutusunda “Subject” ve “Message” Kısmına “comments not import for blogger” gibi bir ifade yazıp gönderiyoruz ifade sorununuzla alakalı gerekli kelimeleri yazıp gönderin. İki kısmada aynı cümleyi yapıştırıyoruz ve gönderiyoruz(Send). Ardından kısa bir süre içerisinde bir mail alacaksınız. Ancak yukarıda normal çalışma saatleri ABD Pasifik saatine göre sabah 9 akşam 6 demişler de siz gönderin gitsin. Sistem sanırım otomatik hesap sorunu algılayıp çözüp mail atıyor gibi.

Ardından yukarıdaki resimde 3. kısımda görüldüğü gibi “Import Completed” ibaresi sorunun ortadan kalktığını gösteriyor diğer importlar hala sıfırda ama önemli değil çünkü defalarca başvurdum.

Önemli: Sistemlerinin tam olarak nasıl algıladığı hakkında bir bilgim yok denenmiş çözüme ulaşmış yol olarak sizlerle bunu paylaştım. Normalde blogger üzerinden yayıncılık yapıyorum ve eğer sizinde benim gibi blogspot  üzerinden alan adı yönlendirmeli bir sitenizde böyle bir sorun yaşıyor iseniz. Birde Örn: siteadınız.blogspot.com olarak sisteme kayıt edilmiş adresiniz ile değiştirerek asıl subdomain adresinin tanımlı olduğu bu blog sisteminin yerini göstermenizde fayda var.

Benim yaptığım ilk önce Setting bölümünde ki Web site adresini afolog.com yerine afolog.blogspot.com ile değiştirerek Supporta mail göndermek oldu ve sorun çözüldü. Kolay gelsin. Yorumlarınızı bekliyorum…

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm